XI Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Gnat, Anna Białek
piątek, 17 maja 2013 22:28

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

17 maja 2013 r. już po raz jedenasty odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Z piosenką przez Europę" organizowany przez Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim. Nagrody główne dla laureatów w postaci bezpłatnych kursów wybranego języka obcego oraz słowników językowych ufundowała Szkoła Języków i Zarządzania PROMAR-International, która od wielu lat wspiera to przedsięwzięcie merytorycznie i finansowo. Słodki poczęstunek zasponsorował pan Kazimierz Sala, prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Głogowie Małopolskim.

Do rywalizacji przystąpiło 54 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa podkarpackiego m.in.: Hyżnego, Rzeszowa, Głogowa Młp., Wysokiej Głogowskiej, Czermina, Starej Jastrząbki, Kolbuszowej, Mielca, Kamienia, Kupna, Pstrągowej, Raniżowa, Woli Raniżowskiej, Świlczy, Przewrotnego, Rudnej Wielkiej i Nienadówki. Wykonawcy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i lingwistyczne, śpiewając piosenki w języku angielskim, niemieckim i francuskim. Na widowni sali kinowej - obok dyrektor SLO pani Doroty Depy - zasiedli zaproszeni goście: Burmistrz Głogowa Małopolskiego pan Paweł Baj, który wręczył laureatom nagrody w finale konkursu, oraz wiceburmistrz pan Jerzy Komaniecki.

Warto odnotować, że w czasie przerwy w konkursie organizatorzy zaplanowali niespodziankę dla tych, którzy lubią śpiewać nie tylko w językach obcych. Wszyscy chętni mieli możliwość zaprezentowania się na scenie w dowolnym, wybranym przez siebie repertuarze.

Występy młodych piosenkarzy - biorąc pod uwagę dobór repertuaru, prezentację, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny - oceniało jury w składzie: Lilianna Lis – nauczyciel języka angielskiego, Maria Rusin – nauczyciel języka niemieckiego, Agnieszka Hadała – nauczyciel języka francuskiego, Paweł Wziątka – nauczyciel Szkoły Muzycznej w Głogowie Małopolskim, Karolina Motwicka oraz Piotr Miłosz – członkowie zespołu Frajer Bojz&The Kobieta.

Jurorzy przyznali nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania fundatorowi nagród – Szkole Języków i Zarządzania PROMAR-International, prezesowi Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Głogowie Małopolskim za wsparcie w postaci artykułów spożywczych, dyrektorowi  i pracownikom GDKiB w Głogowie Małopolskim za pomoc w organizacji imprezy oraz jurorom oceniającym zmagania konkursowe.

Karta zgłoszenia

Twój IP: 3.226.97.214