Rok szkolny 2012/2013
Wyprawka szkolna - dofinansowanie do zakupu podręczników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 sierpnia 2012 09:35

Wyprawaka szkolnaInformujemy, że rządowy program pomocy uczniom w 2012 roku - "Wyprawka szkolna" dotyczy m.in. uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2012/2013 naukę w klasach pierwszych szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniów pozostałych klas: słabowidzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Pomoc finansowa może być przyznana uczniom:

Więcej…
 
Pożegnanie z lipą... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 sierpnia 2012 18:37

Pożegnanie z lipąDziś pożegnaliśmy naszą lipę – drzewo, które towarzyszyło szkole od początku istnienia. Kiedyś rozłożysta, zielona tworzyła piękne tło dla pomnika naszego patrona Kard. S. Wyszyńskiego, była obecna na wszystkich zdjęciach budynku naszego liceum. Niestety przez ostatnie lata coraz bardziej podsychała, stanowiąc zagrożenie dla pieszych i dla pomnika. Po dokonaniu ekspertyz, które rozwiały nadzieję na odrodzenie się drzewa,  zgodę na wycięcie wydał Wojewódzki Konserwator Zabytków. W ubiegłym roku tuż za lipą posadziliśmy, wspólnie z Zespołem Szkół w Głogowie Małopolskim, Buk Prymasowski. Inicjatywa sadzenia buków przez szkoły noszące imię Prymasa Stefana Wyszyńskiego wyszła od szkoły prymasowskiej z Prudnika (miejsca internowania Prymasa Tysiąclecia) i ma upamiętnić życie, działalność i wartości wynikające z nauki naszego wspólnego Patrona.

Więcej…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna 1C   
poniedziałek, 03 września 2012 22:57

Dnia 3 września 2012 r. w naszym Liceum odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2012/13. Po Mszy  Św., którą odprawił nasz katecheta - ks. Wacław Klimek - udaliśmy się do szkoły. Tam uczniowie starszych klas rozpoczęli rok szkolny w swoich salach, a klasy pierwsze pozostały w auli. Nasza pani Dyrektor Dorota Depa wygłosiła przemówienie przez radiowęzeł, a potem przyszła przywitać nowych uczniów. Pierwszoklasiści zostali zaznajomieni z podstawowymi informacjami dotyczącymi szkoły. Następnie wychowawcy zaprowadzili swoich nowych podopiecznych do klas, a tam zapoznali się z nowymi wychowankami. Uczniowie otrzymali swoje plany lekcji, a następnie udali się do domów.

Wszystkim życzymy sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Dnia 3 września 2012 r. w naszym Liceum odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2012/13. Po Mszy  św., którą odprawił nasz katecheta - ks. Wacław Klimek - udaliśmy się do szkoły. Tam uczniowie starszych klas rozpoczęli rok szkolny w swoich salach, a klasy pierwsze pozostały w auli. Nasza pani Dyrektor Dorota Depa wygłosiła przemówienie przez radiowęzeł, a potem przyszła przywitać nowych uczniów. Pierwszoklasiści zostali zaznajomieni z podstawowymi informacjami dotyczącymi szkoły. Następnie wychowawcy zaprowadzili swoich nowych podopiecznych do klas, a tam zapoznali się z nowymi wychowankami. Uczniowie otrzymali swoje plany lekcji, a następnie udali się do domów.

Wszystkim życzymy sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

 
Stypendia Burmistrza Głogowa Małopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 września 2012 23:17

W piątek, 7 września, w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Burmistrza Głogowa Małopolskiego przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

W tym semestrze stypendia uzyskało ponad 180 uczniów z gminy Głogów Małopolski, w tym dziewięciu z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego:

 • Karolina Sajdak,
 • Jakub Serafin,
 • Edyta Szporko
 • Paulina Zdeb
 • Paulina Frącz
 • Damian Drąg
 • Katarzyna Zuber
 • Magdalena Bernacka
 • Krzysztof Wilczyński

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Targi edukacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka z klasy 3B   
środa, 12 września 2012 21:17

W dniu 12 września klasy maturalne udały się wraz z wychowawcami i p. D. Rosołem na Politechnikę Rzeszowską, organizującą  w tym dniu Salon Maturzystów. Jest to ogólnopolska kampania zorganizowana przez Fundację Perspektywy. Ma ona na celu podpowiedzenie nam  - maturzystom - jak przygotować się do matury i pomóc w wyborze właściwej uczelni i kierunku studiów. Mogliśmy wysłuchać interesujących wykładów. Tematem, który poruszył profesor Bogdan Kozak, były stereotypy dotyczące egzaminu maturalnego z języka polskiego.

Dowiedzieliśmy się także interesujących rzeczy, które wzbogaciły naszą wiedzę na temat matury pisemnej i ustnej. Następnie udaliśmy się do hali, w której mogliśmy zaopatrzyć się w ulotki informacyjne, gazetki rekrutacyjne oraz wszelkie niezbędne źródła informacji. Wiele powiedzieli nam studenci z uczelni przedstawiających swoją ofertę. Nie ominął nas również wykład poświęcony nauce języków obcych.

Wizyta na Politechnice Rzeszowskiej była dla wielu uczniów klas III niezastąpionym źródłem informacji na temat szkolnictwa wyższego, a ci, którzy byli tam pierwszy raz. wrócili pełni pozytywnych wrażeń. Być może niedługo na PRz zawitają znów nasi uczniowie - już jako studenci.

 
Ostatnie pożegnanie... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 września 2012 21:22

Donata Szeląg

 
Wycieczka klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 16 września 2012 00:06

15 września, wykorzystując jesienną,jednakże piękną i słoneczną pogodę, uczniowie klas I naszego SLO wyjechali na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Głównym celem wyprawy była integracja klas pierwszych – możemy dodać, że cel został zrealizowany Smile. Pod czujnym okiem opiekunów: p. Renaty Płodzień, p. Anny Depy, p. Joanny Baran, p. Joanny Kryńskiej, p. Marty Rusin oraz p. dyrektor Doroty Depy spacerowaliśmy po małym, ale bardzo malowniczym i klimatycznym miasteczku. Szczególnie urzekły nas widoki z Góry Trzech Krzyży, z której podziwialiśmy panoramę całego Kazimierza. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Królewskie Miasto - Sandomierz. Wszyscy szczęśliwi i uśmiechnięci od ucha do ucha udaliśmy się w drogę powrotną. Kto nie był – niech żałuje!

 
10 lat minęło... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 25 września 2012 12:14

10 lat minęło odkąd powołano uchwałą Rady Miejskiej z dnia 31 stycznia 2002 roku Samorządowe Liceum Ogólnokształcące. Czas ten był czasem pracy, zdobywania doświadczenia i budowania tradycji. Szkoła rozwijała się i rozbudowywała zaplecze dydaktyczne i kadrowe, a jej korytarze przemierzyło już ponad 600 uczniów. 21 września 2012 roku odbył się jubileusz 10-lecia Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim.

Więcej…
 
Zjazd Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestnik   
wtorek, 25 września 2012 21:05

Zjazd Szkół im. Kardynała Stefana WyszyńskiegoW dniu 25 września 2012 roku w Komańczy odbył się zjazd szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć „nas”- przecież patronem naszej szkoły jest Kardynał Stefan Wyszyński. We wtorkowy poranek przedstawiciele naszego liceum wraz z Ks. Wacławem – naszym katechetą wybrali się do komańskiego klasztoru. Powitała nas, niestety, deszczowa pogoda, ale sama atmosfera na miejscu była jak zawsze gorąca. Zanim rozpoczęła się Msza św., mieliśmy okazję zobaczyć piękny program słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim.

Więcej…
 
Uroczyste posadzenie jubileuszowych dębów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 września 2012 01:00

27 września 2012 r. w obecności przedstawicieli wszystkich klas nastąpiło uroczyste posadzenie jubileuszowych dębów otrzymanych z okazji 10 lecia istnienia naszej szkoły. Każdy miał okazję włożyć trochę sił i serca w ich okopanie. Dąb szypułkowy został ufundowany przez całą społeczność szkolną - uczniów, nauczycieli i pracowników. Ma on tak jak SLO 10 lat, został posadzony na skwerze między Liceum a Miejsko Gminnym Domem Kultury. Drugi dąb - dąb błotny to prezent od naszych sąsiadów - pracowników Komisariatu Policji w Głogowie Małopolskim Komisariat już niedługo zmieni swoją siedzibę, ale dąb będzie przypominał o wieloletnim sąsiedztwie. Mamy nadzieję, że oba dęby doczekają razem z nami wielu kolejnych jubileuszy.

 
Paris Je t'aime PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Lepak   
piątek, 28 września 2012 22:16

Paris Je t'aime"Paris je t'aime" - tak mawiał kiedyś Serge Reggiani. Miłośnikom muzyki francuskiej (w tym uczniom SLO uczącym się języka francuskiego) dane było ostatnio posłuchać najpiękniejszych francuskich piosenek. 28 września 2012 r. w Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbył się koncert piosenki francuskiej pt. "Paryżu kocham cię". Widowisko poprowadził Jędrzej Ciszewski, natomiast na scenie wystąpił znakomity aktor i piosenkarz, Yan Zbiegiel. Artysta ten reprezentował francuską wytwórnię płytową na Sopot Festival. Jest również założycielem i animatorem Teatru Piosenki Francuskiej w Krakowie.

Więcej…
 
EuTeens in Search of New Role Models PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 01 października 2012 10:04

Comenius LOGOOd bieżącego roku nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym : "EuTeens in Search of New Role Models". Będzie on trwać dwa lata. Oprócz SLO uczestnikami są szkoły z: Węgier, Chorwacji, Rumunii, Włoch, Portugalii, Hiszpanii oraz Turcji. Głównym koordynatorem jest szkoła z Rumunii. Od Agencji Narodowej SLO otrzymało 20 000 € do wykorzystania na cele projektu. Udział w nim weźmie 35 uczniów oraz 7 nauczycieli naszego liceum. Zadaniem młodzieży będzie m.in. przygotowanie prezentacji multimedialnej o szkole, która zaprezentowana zostanie krajom partnerskim oraz napisanie eseju o swoim autorytecie.

 

Comenius

Więcej…
 
Wycieczka do Pragi i Wrocławia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 07 października 2012 12:03

Wycieczka do Pragi i Wrocławia4 października uczniowie klas III naszego Liceum wybrali się na wycieczkę szkolną. Destynacją wyjazdu były dwa piękne miasta: Wrocław i Praga. Po długiej podróży pociągiem, bardzo wczesnym rankiem, 5 października, licealiści dojechali do Wrocławia i zakwaterowali się w hostelu. Po kilku godzinach odpoczynku rozpoczęli poznawanie jednego z najpiękniejszych polskich miast. Ważne, że Wrocław przywitał naszych uczniów ładną pogodą, a to pozwoliło opiekunom wycieczki p. Joannie Kryńskiej, p. Marcie Rusin oraz p.Konradowi Surowcowi na pełną realizację założonego programu. Licealiści obejrzeli więc najważniejsze zabytki Wrocławia. Mieli okazję zobaczyć wrocławski stadion, który gościł drużyny Euro 2012. Część z naszych uczniów świetnie bawiła się w Aquaparku, a część podziwiała ogród japoński. Wszyscy razem wieczorem zachwycaliśmy się pokazem multimedialnym Wrocławskiej Fontanny oraz pięknie odrestaurowanym Rynkiem Starego Miasta. Po nocy spędzonej w hostelu nasi uczniowie pojechali do Pragi, gdzie również zobaczyli najważniejsze miejsca, z których słynie stolica Czech, a czas wolny spędzili na przepięknym praskim Starym Rynku. I tylko szkoda, że w Pradze nie mogli zostać dłużej. Po długiej podróży powrotnej, w niedziele 7 października, nasi uczniowie wrócili do domu.

 
Wyjazd do teatru PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka z klasy IC   
wtorek, 09 października 2012 18:32

Wyjazd do teatruW dniu 9 października 2012r. uczennice SLO z klasy I c i II c wraz z opiekunami: p. A. Kopeć, p. J. Rąkoską, p. E. Śliwą wybrały się do teatru ,,Maska'' w Rzeszowie. Obejrzały tam spektakl pt. ,,Sklep z zabawkami", który miał premierę 23 września 2012r. Wyjazd odbył się w ramach realizowanego w MDK w Głogowie Młp. projektu.

Sztuka przeznaczona była dla dzieci od 7 lat. Uczniowie SLO wyjechali spod szkoły o godzinie 8.15 rano. Po dotarciu do Rzeszowa wszyscy udali się do teatru. Po kilku minutach pani pracująca tam zaprosiła całą grupę na salę, w której odbyło się przedstawienie. Bohaterowie sztuki byli bardzo śmieszni, ale w trudnych chwilach okazali się smutni i zatroskani. Większość widzów znajdujących się w sali to dzieci do 12 lat, ale dziewczyny z liceum nie czuły się ani trochę nieswojo. Kiedy skończył się spektakl, cała grupa została zaproszona do sali, w której  aktorka teatralna pokazywała wszelkiego rodzaju kukły i maski, opowiadając o nich. Odgrywała również scenki, które bardzo wszystkim się spodobały i zaciekawiły. O godzinie 12.00 uczennice uczestniczyły w lekcji muzealnej. Trwała ona godzinę zegarową. Wszystko odbywało się w malutkiej salce baletowej z dużą ilością luster. Były tam również wcześniej przegotowane maski, pacynki i inne dziwne kukiełki. Gdy nadeszła godzina trzynasta wszyscy poszli na obiad do bardzo sympatycznej restauracji. Po smacznym posiłku wróciliśmy na przystanek, skąd zabrał nas pan kierowca.

 
Otrzęsiny klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 09 października 2012 22:59

Otrzęsiny klas pierwszychWe wtorek 9 października 2012roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Od tego dnia pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni w społeczność Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego. Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu. Następnie miało miejsce ślubowanie przedstawicieli klas pierwszych. Po wyprowadzeniu sztandaru nastąpiła część nieoficjalna.

Otrzęsiny pod hasłem ,,Świat Bajek” przygotowali wszyscy uczniowie klas drugich. Scena Domu Kultury zamieniła się w bajkowe królestwo. Jak w każdym zamku był Król i Królowa, tak i u nas Kuba i Iza byli para królewską, która oceniała wszystkie konkurencje. Towarzyszyli im bajkowi przyjaciele: Kot w butach, Królewna Śnieżka wraz z krasnoludkami, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, wróżki i czarownice.

Więcej…
 
Spotkanie z prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego p. Kazimierzem Ożogiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 października 2012 18:34

Spotkanie z prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego p. Kazimierzem OżogiemW dniu 10 października 2012 r. nasze Liceum odwiedził prof. dr hab. Kazimierz Ożóg – pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego, członek Rady Języka Polskiego. Przyjął nasze zaproszenie, skierowane do niego jeszcze w minionym roku szkolnym przez p. Dyrektor D. Depę i p. J. Baran – słuchaczkę jego wykładów i studentkę sprzed paru lat -  i mając je na uwadze poprowadził wykład poświęcony współczesnej polszczyźnie, jak sam określił – po rewolucji w 1989 r. Wykładu słuchali wszyscy uczniowie SLO wraz z opiekunami w sali w MGDK w Głogowie Młp., którą to udostępniono nam w tymże celu. Profesor widząc przed sobą nasze liczne grono, słuchające go w skupieniu i żywo reagujące na treści przekazywane podczas wykładu, wyraził zdziwienie, że młodzież może z takim zainteresowaniem słuchać prelekcji na temat: Dlaczego warto uczyć się języka polskiego i innych języków obcych? Widać młodzież ucząca się w SLO jest do tego zdolna!

Więcej…
 
Warsztaty historyczne „270 lat historii Żydów w Głogowie Małopolskim” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dawid Rosół   
poniedziałek, 15 października 2012 21:04

Warsztaty historyczneW tym roku uczniów naszej szkoły poproszono o uporządkowanie przed 1 listopada miejsca pamięci w głogowskim Borze, w którym w 1942 roku Niemcy wymordowali kilka tysięcy podkarpackich Żydów. W związku z tym dla uczniów, którzy zgłosili się do prac porządkowych przygotowano warsztaty z historii głogowskich żydów. Warsztaty odbyły się w poniedziałek 15 października w budynku szkoły muzycznej przy rynku.

Rozpoczęło je omówienie historii żydowskiej rodziny Grunfeld- przedwojennych właścicieli kamienicy, w której obecnie znajduje się szkoła muzyczna. Przy tej okazji uczniowie zapoznali się z możliwościami prowadzenia badań historycznych w Internecie.

Więcej…
 
Wyjazd do Laser Areny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 października 2012 21:05

Laser ArenaDnia 15 października 2012 r., pod opieką pana Konrada Surowca, w ramach lekcji wychowania fizycznego, klasa I C wybrała się do Laser Areny, znajdującej się w Rzeszowie przy ulicy Kreczmera. Uczennice zostały tam podzielone na trzy – i czteroosobowe grupy, które biegając po labiryncie, miały do siebie strzelać wirtualnymi, laserowymi pociskami. Atmosfera panująca w Laser Arenie przypominała film akcji, ponieważ muzyka rozbrzmiewająca w głośnikach potęgowała jeszcze atmosferę i wprowadzała taki klimat. Była to bardzo ciekawa forma rozrywki, która przypadła do gustu wszystkim dziewczynom z klasy I „C”.

 
Wyjazd do teatru PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka z klasy 1C   
wtorek, 16 października 2012 13:31

Ania z Zielonego WzgórzaW dniu 16 października 2012 r. klasy o profilu humanistycznym wraz z p. A. Kopeć i p. J. Rąkoską pojechały do teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".

"Ania z Zielonego Wzgórza" to przejmująca historia rudej, piegowatej i bardzo gadatliwej sieroty – Ani Shirley, która tuła się po domach dziecka i kolejnych rodzinach zastępczych, aby w końcu odnaleźć kochających opiekunów – Marylę i Mateusza. Niesforna, romantyczna i obdarzona fantazją dziewczynka, nieustannie popada w tarapaty i wciąż obiecuje sobie, że już nigdy więcej nie powtórzy swoich błędów. To ciepła opowieść o sile miłości, przyjaźni i nadziei. Spektakl ten był bardzo interesujący, a naszym zdaniem aktorzy doskonale odegrali swoje role.

 
Srebro szachistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 16 października 2012 21:27

Turniej szachowy16 października 2012 r. w Dynowie odbyła się powiatowa licealiada w  szachach drużynowych. II miejsce i awans do zawodów rejonowych wywalczyli szachiści z SLO. Szkołę reprezentowali uczniowie z 3A (Katarzyna Kosiorowska, Patryk Organiściak, Marcin Piekarz, Krzysztof Wilczyński). Trenerem i opiekunem był p.Tadeusz Zygo. Gratulujemy i życzymy sukcesu na kolejnym etapie rozgrywek.

 
Obchody Dnia Nauczyciela PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka z klasy 3B   
środa, 17 października 2012 22:26

Obchody Dnia NauczycielaW dniu 17 października 2012 r. klasa 3B przygotowała akademię z okazji Dnia Nauczyciela. Pod nadzorem p. Joanny Baran cała klasa, poświęcając swój wolny czas, zostawała po godzinach lekcyjnych do wieczora, by przygotować występ dla nauczycieli i społeczności szkolnej. Program obejrzały wszystkie klasy SLO, nauczyciele i pracownicy obsługi. Celem tej uroczystości było złożenie podziękowania nauczycielom - z okazji ich święta - za ich trud włożony w naszą edukację i wychowanie. Akademia rozpoczęła się od części artystycznej- uczniowie recytowali wiersze, fraszki oraz śpiewali piosenki. Punktem kulminacyjnym  była

Więcej…
 
Światełko Pamięci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tadeusz Zygo   
niedziela, 21 października 2012 21:15

Światełko PamięciW tym roku szkolnym Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim po raz kolejny zgłosiło swój udział w akcji „Światełko Pamięci”. Akcja ta jest wspólnym przedsięwzięciem konsulatu RP we Lwowie, Polskiego Radia Lwów oraz Telewizji Rzeszów. Jak co roku w akcję włącza się młodzież szkolna, studenci, stowarzyszenia Kresowian i harcerze. Redaktor Beata Wolańska z TVP Rzeszów, wieloletni koordynator akcji przypomina, że „Na Ukrainie nie ma zwyczaju zapalania świec na grobach 1 listopada, dlatego na Łyczakowie, gdzie spoczywa kilkadziesiąt tysięcy zmarłych, jeszcze kilka lat temu tylko na nielicznych polskich grobach paliły się świece".

Więcej…
 
Wyjazd do teatru na spektakl pt. "Ożenek" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka z klasy 2C   
wtorek, 23 października 2012 21:04

Wyjazd do teatru23 października 2012 r. klasy: 1B, 2B i 2C  pod opieką  p. Anny Białek, p. Anny Bober i p. Renaty Płodzień wybrały się do teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl pt. "Ożenek" – autorstwa M. Gogola. Sztuka w dowcipny sposób przedstawia  zawiłości przedmałżeńskich zabiegów  o  względy ewentualnej przyszłej małżonki oraz jej rodziny. Po dokładnym obejrzeniu przedstawienia okazuje się, że mimo upływu czasu, zmian ustrojów politycznych i społecznych obyczajów, my sami za bardzo się w tym względzie nie zmieniamy.  Przedstawienie trwało 150 minut.  Jego odbiór był różny, ale dzięki temu wiadomo, że sztuka skłaniająca do refleksji nie przeminęła bez echa.

Następnie po odpowiednią  dawkę humoru wybraliśmy się do kręgielni "Galaktyka".  Po 2 godzinach gry w kręgle, zmęczeni ale zadowoleni, musieliśmy wracać. Droga powrotna upłynęła szybko dzięki naszym inicjatywom podejmowanym w autobusie Smile. Wycieczka była bardzo udana i na pewno nie ma wśród uczniów osoby, która byłaby niezadowolona.  


 
Renowacja Misji Intronizacyjnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 25 października 2012 21:01

Renowacja Misji IntronizacyjnychRok temu wspólnota parafii Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Małopolskim przeżywała Misje Intronizacyjne. To wówczas wierni zawierzyli Najświętszemu Sercu Pana Jezusa siebie, swoje rodziny, wspólnoty, miejsca pracy. Uczniowie SLO w Głogowie Małopolskim podobnie jak rok temu tak i teraz wzięli udział w Misjach. Renowacja Misji Świętych to powrót do tamtych dni po to, aby utrwalone zostało w nas pragnienie oddania siebie i swojego życia Sercu Jezusowemu. W środę 24 października 2012 r. po wcześniejszej spowiedzi  i w czwartek 25 października 2012 r. uczniowie i grono pedagogiczne SLO uczestniczyli we Mszy św. ze specjalną nauką rekolekcyjną dla młodzieży SLO.

Miejmy nadzieję, że udział w Misjach przyniesie oczekiwane owoce, pozwoli zastanowić się nad swoim życiem, pomoże uporządkować sprawy duchowe i uczyni nas lepszymi ludźmi.

 
Wyjazd do Portugalii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 26 października 2012 14:14

Wyjazd do PortugaliiDnia 21 października 2012 r. trzy uczennice Edyta, Ewa i Paulina z klas drugich wraz z paniami: Moniką Rękosiewicz-Tokarz i Anną Kopeć udały się do Portugalii. Był to pierwszy wyjazd z projektu Comenius. Uczennice na kilka dni zamieszkały w domach swoich "portugalskich rodzin". Podczas pobytu w mieście Coimbra zwiedzały miasto oraz integrowały się z uczniami tamtejszej szkoły wraz z uczniami innych państw, biorących udział w projekcie. Poza tym odwiedziły pobliskie miasto położone nad oceanem. W czasie pobytu za granicą dziewczyny cały czas rozmawiały w języku angielskim. Atrakcją okazał się lot samolotem, który przyniósł ze sobą wiele przygód – opóźnionych lotów, nocy spędzonych na lotnisku. Wycieczka ta z pewnością pozostanie niezapomniana. Uczennice z niecierpliwością czekają na przyjazd kolegów z innych krajów i serdecznie zachęcają do brania udziału w projekcie.

WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE COMENIUS

Więcej…
 
Pożegnane na zawsze... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 listopada 2012 08:30

Pożegnane na zawszeListopad to czas wspominania tych, którzy od nas odeszli. Wspomnijmy też osoby związane z naszą szkołą, które pożegnaliśmy na zawsze:

Joanna Okoniewska - absolwentka, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, pracowita i skromna uczennica, życzliwa i radosna na co dzień

Anna Woźniak - absolwentka, pamiętamy ją zawsze uśmiechniętą, życzliwie nastawioną do innych, dzielnie znoszącą przeciwności losu

Donata Szeląg - pierwszy pedagog szkolny w liceum - pożegnaliśmy ją 14 września 2012 - tuż przed obchodami jubileuszu 10 -lecia szkoły. Swoją pomocą i wiedzą służyła nie tylko uczniom, ale także nauczycielom. Do końca zainteresowana, tym co się dzieje w liceum, pozytywnie nastawiona do życia i do tego co przynosiło.

Zawsze pozostaną w naszej pamięci i sercach!

 
"Mam Talent!" w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Jadach, klasa 3A   
środa, 07 listopada 2012 22:18

Mam Talent!"Mam Talent!" to znane na całym świecie show, w którym może wystąpić prawie każdy. Prawie, bo warunek jest jeden: trzeba mieć talent. Coś, co wyróżnia Cię spośród miliona. Na podstawie tego programu 7 listopada 2012 r. w naszym Liceum zorganizowana została II edycja szkolnego konkursu "Mam talent!". Celem imprezy było przede wszystkim promowanie młodych talentów, integracja uczniów oraz wspólna zabawa. Zainteresowanie występem i ilość uczniów, chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publiczności, przerosły najśmielsze oczekiwania organizatora -  Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Piotra Jadacha, gdyż każda klasa podjęła wyzwanie i stanęła do rywalizacji. Było ciekawie i różnorodnie. Uczestnicy zaprezentowali się w niezwykle urozmaiconym repertuarze. Były popisy wokalne, kabaretowe, kulinarne oraz konsumpcja wytworów talentu kulinarnego klasy 1C. Klasa 2C zaskoczyła wszystkich swoją innowacyjną maszyną, służącą do produkcji rosołu. Pokładamy w nich nadzieję i życzymy opatentowania pomysłu...

Więcej…
 
Co może poezja? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka   
piątek, 09 listopada 2012 21:56

Co może poezja?W dniu 9 listopada 2012 r. uczniowie klasy 1c, 3a, 3b i inni zainteresowani wzięli udział w spotkaniu z kapucynem o. Sergiuszem Ślęzakiem - kapelanem Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, który w swojej pracy z ludźmi nieuleczalnie chorymi stosuje terapię poezją. Podczas swojego spotkania z młodzieżą LO ojciec czytał i recytował wiersze, których jest autorem, opowiadał o pracy z ludźmi w hospicjum i ich odbiorze żywego słowa. Mówił o doznaniach, uczuciach i emocjach, które są obecne podczas takiego kontaktu i o wenie twórczej, która go nie opuszcza, dzięki czemu może poprzez dar poezji pomagać w tak oryginalny sposób ludziom chorym.

 
Święto Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Surdej, klasa 1A   
niedziela, 11 listopada 2012 09:52

Dzień 11 listopada jest szczególną datą dla wszystkich Polaków. Tego dnia po 123 latach zaborów nasza ojczyzna odzyskała niepodległość. W Głogowie Małopolskim jak w większości miast naszego kraju obchody święta miały szczególną oprawę. Po uroczystej mszy świętej  w kościele, uczestnicy udali się na głogowski rynek, gdzie złożone zostały kwiaty w hołdzie poległym za wolność ojczyzny Polakom. Mieszkańcy jak i przedstawiciele władz zostali zaproszeni na akademię do domu kultury. Część artystyczna obchodów przygotowaną pod patronatem SLO przy pomocy  głogowskiego chóru "Gloria" oraz młodzieży ze szkoły muzycznej w Głogowie, goście nagrodzili gromkimi brawami. Po akademii wszyscy mieszkańcy zostali zaproszeni na skromny poczęstunek.

Prezentacja: Agata Wilczyńska, klasa 1B

 
I Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Lepak, Klasa 2C   
wtorek, 13 listopada 2012 22:43

Święto Bezpieczeństwa WewnętrznegoDnia 13 listopada 2012 r. odbyło się I Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Z tej okazji grupa pięciu uczniów SLO wraz z opiekunem, panem Dawidem Rosołem, udała się do Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11:00 w budynku uczelni. Uczestniczyło w nim prawie 2 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Na początku powitano zaproszonych gości i odbyły się krótkie przemówienia. Następnie inspektor policji, pan Grzegorz Jach, przybliżył nam założenia programu "Profilaktyka a Ty". Obejrzeliśmy przygotowany przez niego spektakl pt. "Sekret", w którym grała zarówno młodzież, jak i dorośli. Później odbył się panel dyskusyjny pod nazwą: "Moda na życie bez nałogów" prowadzony przez inspektora Grzegorza Jacha oraz profesora Czesława Kłaka. Wśród panelistów znaleźli się: dr Andrzej Kiełtyka - Zastępca Prokuratora Apelacyjnego w Rzeszowie, ppłk mgr Andrzej Leńczuk - Dyrektor Zakładu Karnego Rzeszów Załęże, mł. insp. mgr Andrzej Bodzioch - Naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Rzeszowie, oraz mgr Katarzyna Górka i mgr Grzegorz Polański - psychologowie z Centrum Medycznego Medyk.

Więcej…
 
Comenius: Portugalia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kopeć   
środa, 14 listopada 2012 12:03

Chamo-me…, obregada i por favor, czyli o pierwszej wizycie w ramach projektu "Comenius"


Październikowa niedziela rozpoczęła się dla trzech uczennic SLO: Edyty Szporko, Ewy Burek oraz Pauliny Zdeb nietypowo. O poranku, wyposażone w walizki ( przepisowo nieprzekraczające 23 kilogramów) ze swoimi paszportami zjawiły się na podrzeszowskim lotnisku w Jasionce. Tam czekały na nie dwie nauczycielki: pani Monika Rękosiewicz – Tokarz oraz pani Anna Kopeć. Cała piątka według planu o 9:00 miała wylecieć do Warszawy, skąd wyruszyć miała dalej do Frankfurtu, a stamtąd do Lizbony. Po co? Tak właśnie rozpocząć się miał cykl wyjazdów w ramach wymiany młodzieży w projekcie "Comenius". Takich wymian zaplanowano osiem w ciągu dwóch lat, a w projekcie bierze udział : Portugalia, Węgry, Turcja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Rumunia i oczywiście Polska.

Cóż jak to w życiu bywa szybko okazało się ,że będzie to podróż z przeszkodami. Mgła na warszawskim lotnisku uniemożliwiła wszelkie lądowania, dlatego też ekipa z SLO miała okazję dokładnie zwiedzić strefę dla odlatujących. O ile milej czekało się, wiedząc, że obok siedzi... aktor Rafał Królikowski. Po ponad dwóch godzinach udało się! Leciały do Warszawy. Niestety nawet to, że samolot leciał 700 km na godzinę i w stolicy były po zaledwie 35 minutach nie pomogło. Lot do Niemiec został odprawiony o czasie i okazało się, że na następny transfer przyjdzie im czekać 5 godzin. Ze stoickim spokojem przyjęły te decyzję, zwłaszcza, że miał to być lot do Wiednia. Zobaczyć Wiedeń nocą… Ehhh...

Więcej…
 
Rusza SZLACHETNA PACZKA 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lucyna Wilczyńska, Absolwentka SLO   
piątek, 16 listopada 2012 22:29

Szlachetna PaczkaMarsz za marszem. Takie czasy. Tym razem bez burd, petard i rzucania cegłami. Prawdopodobnie nie spłonie żaden wóz transmisyjny, ale i tak zapraszamy. 17 listopada o godz. 12.00 spod Ratusza wyruszy marsz wolontariuszy, który przy dźwiękach muzyki przejdzie głównymi ulicami centrum Krakowa i zakończy się pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Nasz sztandar w ręku Wieszcza to znak, że już można wybierać rodziny w potrzebie.
W Polsce tysiące rodzin żyje w biedzie – od 17 listopada na www.szlachetnapaczka.pl możesz wybrać jedną z nich i przygotować dla niej konkretną pomoc. Teraz Ty możesz zostać bohaterem i zmieniać świat na lepsze.

Więcej…
 
Gminne manewry jednostek OSP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 17 listopada 2012 22:15

Gminne manewry jednostek OSPW sobotę 17 listopada 2012 r. grupa naszych uczniów wzięła udział w gminnych manewrach jednostek OSP, podczas których swoje umiejętności ćwiczyły wszystkie jednostki z terenu naszej gminy oraz ochotnicy z Zaczernia i zastęp ratownictwa chemicznego z KM PSP z Rzeszowa. Nasi uczniowie wraz z ks. Wacławem Klimkiem oraz dyrektor Dorotą Depą wystąpili w roli pozorantów. Zostali sprawnie ewakuowani z zadymionych i zagrożonych budynków, z uwzględnieniem przypisanych im uszkodzeń ciała (złamanie kręgosłupa, kończyn, zaczadzenie itp.) Dzięki takim akcjom strażacy mają możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej podczas szkoleń, dzięki czemu ewentualne niedociągnięcia lub braki można wyeliminować podczas szkolenia, a nie w prawdziwej akcji. Pozoranci mieli możliwość zobaczyć jak wygląda akcja ewakuacyjna i okazało się, że pomimo znamion zabawy była też i adrenalina. Mamy nadzieję, że nie będą musieli uczestniczyć w takich samych sytuacjach,  ale już w rzeczywistych zagrożeniach.

 
Ekspozycja w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 listopada 2012 22:10

Ekspozycja w SLONa parterze naszego liceum od 19 listopada można obejrzeć ekspozycję dotyczącą historii głogowskich Żydów w XIX i XX wieku. Ta mini-wystawa, przygotowana przy współpracy uczniów i jednego z nauczycieli naszej szkoły, pozwala na szersze spojrzenie na ten, jak dotąd, słabo zbadany i mało znany temat z historii lokalnej. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia szkoły i obejrzenia ekspozycji. Niektóre zamieszczone na niej materiały można także znaleźć w Internecie, na specjalnie przygotowanej na tę okazję stronie internetowej dostępnej pod adresem www.glogowscyzydzi.pl

 
Matury próbne w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 listopada 2012 23:06

Matury próbne w SLOW dniu 20 listopada, jak co roku, uczniowie klas III naszego LO przystąpili do matury próbnej z języka polskiego, przygotowanej przez OPERON.

Matura próbna ma na celu sprawdzenie wiadomości i umiejętności uczniów z danego przedmiotu oraz zapoznanie ich z przebiegiem prawdziwego egzaminu i procedurami, które muszą zostać spełnione. W związku z tym uczniowie przypomnieli sobie m. in. jak należy poprawnie zakodować prace,a najwięcej emocji dostarczył moment losowania miejsc i rozdania arkuszy, które zostały sprawdzone pod kątem kompletności.

Więcej…
 
Konkurs Pieśni Patriotycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka, klasa 2B   
piątek, 23 listopada 2012 23:46

W piątek 23 listopada 2012 r. w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim po raz drugi odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej.Zgromadziło się tam wielu utalentowanych, młodych ludzi,wśród nich była też reprezentacja z naszej szkoły. Jako solistka wystąpiła Jadwiga Lis przy akompaniamencie Mateusza Urbana, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru Anity Lipnickiej pt."Jeśli nie wrócę" . W grupie wystąpili: Edyta Szporko, Paulina Zdeb, Jadwiga Lis, Filip Bazan oraz Michał Rusin. Poziom artystyczny występów był bardzo wysoki. Każdy chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Niestety, w tym roku nie udało się nam zdobyć żadnego miejsca, ale mogliśmy pokazać swój talent muzyczny i wokalny właśnie w taki sposób, świadczący o naszym patriotyzmie.

 
Półmetek klas II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patrycja Szyszka, Klasa 2C   
sobota, 24 listopada 2012 23:41

24 listopada 2012 roku w restauracji ,,Pod Borem" odbył się półmetek klas II. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 18:00 i trwała do białego rana. Pani Dyrektor Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim D. Depa rozpoczynając imprezę wygłosiła krótka przemowę, otwierającą oficjalnie półmetek. N początku czekał na nas pyszny obiad i bardzo słodki deser. Gdy tylko minęła godzina 19:00 wszyscy uczniowie ruszyli na parkiet. Wtedy dopiera zaczęła się prawdziwa zabawa.

Wszystkie klasy bawiły się świetnie. Nie zabrakło takich hitów jak: "Kaczuszki", "Jedzie pociąg z daleka", czy " Mam chusteczkę..". Nikt nie narzekał na nudę.
Nad ranem zmęczeni uczniowie opuścili lokal i udali się do domu. W poniedziałek wszyscy nie mogli powstrzymać się od rozpamiętywania wielu zabawnych sytuacji.

Ten półmetek zaliczamy do udanego i już nie możemy doczekać się studniówki.

 
Wystawa pojubileuszowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 listopada 2012 12:47

Wystawa zdjęć w SLOJuż jest! Wystawa pojubileuszowa została otwarta! Na dolnym korytarzu naszej szkoły można oglądać wystawę zdjęć obrazujących 10 lat istnienia Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Młp. Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęg dokonali p. Anna Depa pracująca w naszej szkole jako nauczyciel matematyki od początku jej istnienia oraz Piotr Jadach – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Na wszystkich czekała słodka niespodzianka w postaci cukierków rozdawanych przez Dominikę Krzemińską – zastępcę przewodniczącego SU. Do efektownego oświetlenia wystawy przyczynili się pracownicy obsługi szkoły: konserwator p. Piotr Szyszka oraz panie Janina Rąkoska i Anna Gomółka. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

 
Andrzejki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Bernacka – wolontariusz, uczennica SLO   
sobota, 01 grudnia 2012 21:17

W sobotę  1 grudnia 2012 roku w  Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim (MGDK) miały miejsce "Andrzejki" dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Głogów Małopolski. Impreza zaczęła się o godzinie 14.00 i trwała do godzin wieczornych.  Zabawa Andrzejkowa była  podsumowaniem projektu "Razem po zdrowie" realizowanego dzięki uprzejmości Burmistrza Głogowa Małopolskiego pana Pawła Baja. Współorganizatorem zabawy była Młodzieżowa Rada Miejska  pod  opieką pana Arkadiusza Dworaka - Radnego Miejskiego. Za jej przygotowanie odpowiadali uczniowie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim, którzy w ramach wolontariatu zajęli się organizacją tej zabawy. W tym wydarzeniu udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z Głogowa Małopolskiego, Bud Głogowskich, Wysokiej Głogowskiej  oraz Przewrotnego.

Więcej…
 
Szlachetna Paczka 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 08 grudnia 2012 20:42

Szlachetna Paczka 2012W sobotę 8 grudnia parter liceum zamienił się w miejsce pełne dobrych ludzi, gorących emocji i wielu prezentów czyli magazyn Szlachetnej Paczki. W tym dniu miał miejsce finał ogólnopolskiej akcji, która po raz pierwszy w tym roku zaistniała także w naszej gminie. Dobroczyńcy którzy przygotowali prezenty dla wybranych przez siebie rodzin z terenu naszej gminy (spośród 10 zakwalifikowanych do akcji) stawili się w szkole by przekazać je wolontariuszom. Był też czas na wspólną rozmowę przy kawie, herbacie i ciastku, dzielenie się wrażeniami, poznanie z innymi darczyńcami. Potem wolontariusze z pomocą strażaków z jednostek OSP z Woli Cichej i Rudnej Małej rozwozili paczki do swoich "paczkowych" rodzin. Bez pomocy ochotników trudno byłoby zorganizować rozwóz łącznie 137 paczek :) Wśród darczyńców były rodziny naszych absolwentów i uczniów oraz nauczyciele, wśród wolontariuszy m.in. pracownicy i absolwenci naszej szkoły, a inicjatorem całej akcji na terenie gminy Głogów Małopolski nasza absolwentka, mieszkanka Raniżowa :) Lucynka Wilczyńska. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w całą akcję oraz organizację magazynu.

fot. Lucyna Wilczyńska, absolwentka SLO

 
Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 grudnia 2012 13:08

Informujemy, że ZARZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach projektu pn. Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2012/2013. Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie od 6 grudnia do 19 grudnia 2012 r. w powiatowych punktach naboru wniosków.

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest złożenie przez Wnioskodawcę (dyrektora szkoły lub osobę przez niego upoważnioną) w wyznaczonym terminie wniosku o przyznanie stypendium dla ucznia, który spełnia kryteria określone w Regulaminie przyznawania stypendiów dostępnym na stronie SLO oraz na stronie www.wrota.podkarpackie.pl

Pliki do pobrania:

Regulamin przyznawania stypendiów

Ogłoszenie o naborze wniosków

 
Spotkanie z ginekologiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka z klasy 2B   
środa, 12 grudnia 2012 18:22

Spotkanie z panem doktorem Markiem PająkiemW środę 12 grudnia 2012 r. na godzinie wychowawczej wraz z opiekunami udałyśmy się do Domu Kultury na spotkanie z ginekologiem, panem doktorem Markiem Pająkiem, który uświadomił nam ważne dla nas kwestie. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach działań profilaktycznych programu Szkoła Promująca Zdrowie. Dr Pająk mówił jak wygląda przygotowanie do badania ginekologicznego, samo badanie ginekologiczne. Jeżeli dziewczyna nie jest pełnoletnia, to idąc do ginekologa musi iść z rodzicem lub z prawnym opiekunem. Aby pójść na wizytę do ginekologa nie jest potrzebne skierowanie od innego lekarza.

Więcej…
 
Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestnik z klasy 2B   
środa, 12 grudnia 2012 20:06

Dnia 12 grudnia 2012 r. w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim (MGDK) odbyło się spotkanie uczniów Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego z policjantem z wydziału Komendy Policji w Głogowie Małopolskim. Spotkanie dotyczyło: praw i obowiązków obywatela, kodeksu karnego i kodeksu wykroczeń. Były to dla nas bardzo ważne wiadomości, gdyż zapewne  na co dzień nie spotykamy się z takimi informacjami, jak np. prawo do życia, prawo do nauki, prawo do ochrony zdrowia itp.  Z uwagą słuchaliśmy przekazu funkcjonariusza i myślę, że takie spotkania są bardzo potrzebne nam – młodym. Warto wiedzieć, że niektóre, nawet drobne wykroczenia, uznawane są za przestępstwo.  Musimy zawsze pamiętać, że każdy z nas jest  odpowiedzialny za swoje czyny i już osoby w wieku 17 lat są traktowane w świetle prawa jako dorośli. Chłopcy zadawali różne pytania, na które policjant udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Dziękujemy Pani Dyrektor za zorganizowanie spotkania i chętnie weźmiemy udział w kolejnych.

 
Szkolny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 grudnia 2012 19:36

W bieżącym roku obchodzimy dwusetną rocznicę wydarzeń opisanych w poemacie Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz". Z tej okazji zorganizowano m.in. ogólnopolską akcję „Narodowe czytanie Pana Tadeusza”. Projekt miał na celu popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczną lekturę klasyki polskiej literatury – najpopularniejszego dzieła jednego z największych polskich poetów.

Więcej…
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Kosiorowska, 3A   
wtorek, 18 grudnia 2012 21:32

Stypendium Prezesa RM18 grudnia 2012 r. wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska i kurator oświaty Jacek Wojtas wręczyli uczniom z województwa podkarpackiego stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej.

Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się we wtorek w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Uczestniczyło w niej 241 uczniów szkół podkarpackich, wykazujących się najlepszą średnią w szkole lub przejawiającym szczególne uzdolnienia, uzyskując najwyższe wyniki w nauce. Wśród nich znalazła się uczennica naszego liceum - Katarzyna Kosiorowska z IIIa, która w ubiegłym roku szkolnym otrzymała świadectwo z wyróżnieniem, uzyskując średnią w wysokości 5,29.

Więcej…
 
Wizyta w Klubie Sportowym SPIN PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka z klasy 1c   
czwartek, 20 grudnia 2012 21:52

20 grudnia 2012r. uczniowie naszego Liceum gościli w klubie SPIN KLUB w Miłocinie. Ośrodek to m.in. 4 kryte korty tenisowe i boisko do piłki nożnej dla szóstek piłkarskich - wyposażone w najnowocześniejsze nawierzchnie. Jest to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku. W tym roku po raz pierwszy w zajęciach wzięły udział dziewczęta z klas pierwszych i drugich. Miały one zajęcia aerobiku z instruktorką. Ćwiczenia były bardzo ciekawe i czasem bardzo ciężkie do wykonania lecz wszystkie wykonywały je z uśmiechem na twarzy dając z siebie 100% możliwości i zaangażowania.

Więcej…
 
Wigilia szkolna 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Bernacka, klasa 3A   
sobota, 22 grudnia 2012 00:33

21 grudnia 2012 roku odbyła się Wigilia w SLO w Głogowie Małopolskim. Już z samego rana uczniowie klas trzecich rozpoczęli przygotowywanie sali Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Głogowie Małopolskim na uroczyste spędzenie tego dnia we wspólnym gronie. Przygotowali stoliki i rozłożyli poczęstunek, który przynieśli uczniowie naszej szkoły.  Na trzeciej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi zebrali się w MGDK.

Więcej…
 
Konkurs Wiedzy Ekologicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka   
czwartek, 10 stycznia 2013 21:12

W dniu 10 stycznia 2013r. o godzinie 10.00 odbył się w naszej szkole pierwszy etap  Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Składał się on z 50 pytań, dotyczących różnych zagadnień związanych z ekologią. Na rozwiązanie testu przeznaczone było 60 minut. Aby zakwalifikować się do następnego etapu trzeba było uzyskać przynajmniej 80% dobrych odpowiedzi, a więc ponad 40 punktów. Pytania w większości nie należały do prostych, chociaż według mnie były trochę łatwiejsze niż w zeszły roku. Tym razem do udziału zgłosiły się tylko dwie osoby: Katarzyna Kosiorowska z klasy III oraz Monika Kiełb z klasy II. Uzyskały one odpowiednio 32 i 38 punktów. Niestety, żadna z uczennic nie zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku osiągniemy wyższe wyniki.

 
Z wizytą w MTU Aero Engines Polska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 11 stycznia 2013 21:52

Z wizytą w MTUW dniu 11 stycznia 2013 r. uczniowie klasy II A wraz z panią pedagog Martą Rusin i wychowawcą panią Krystyną Gnat odwiedzili lokalną firmę MTU Aero Engines Polska w Tajęcinie.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zapoznania się z celami i założeniami Podkarpackiego Parku Naukowo - Technologicznego Aeropolis. Podczas objazdu po tzw. Dolinie Lotniczej uzyskaliśmy ogólne informacje o obecnych firmach tj. inwestorach zlokalizowanych na strefie S1.

Więcej…
 
Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 stycznia 2013 23:00

16 stycznia 2013 roku w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie odbył się drugi etap tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Wśród uczestników, którzy tego dnia zasiedli do pisania testu, znalazła się także uczennica Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim – Sylwia Janda (klasa 1C).

Olimpiada, jak co roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W tym roku wzięło w niej udział prawie 4 tysiące uczestników. Nie wystraszył ich ani wysoki stopień trudności pytań, ani spora ilość wymaganego do opanowania materiału.

Warto przypomnieć, że uczniowie SLO biorą udział w olimpiadzie już po raz kolejny, i że po raz kolejny wykazują się dobrym przygotowaniem.

Czekając na wyniki II etapu już teraz gratulujemy Sylwii i życzymy dalszych sukcesów, także w kolejnych latach!

 
Konkurs Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka   
czwartek, 17 stycznia 2013 00:02

Konkurs Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej16 stycznia 2013r. w Kolbuszowej odbył się Konkurs Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej. Uczniowie SLO także wzięli w nim udział, tworząc sześcioosobowy zespół, w skład którego weszli: Mateusz Urban, Anna Olechowska, Paulina Zdeb, Edyta Szporko, Natalia Kulig i Jadwiga Lis. Uczniowie sumiennie przygotowywali się do występu pod okiem pani Moniki Rękosiewicz-Tokarz. Zaśpiewali utwór pt.: "Little drummer boy". Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszyscy z podziwem oglądali występy uczniów z różnych szkół. Niestety, naszym przedstawicielom nie udało się zająć czołowego miejsca. Mimo to zdobyli nowe doświadczenie oraz miło spędzili czas z ludźmi, dla których śpiew to także pasja. Pani przygotowująca nas do konkursu oraz pani pedagog - Marta Rusin, która jako opiekun pojechała z zespołem, do końca wierzyły, że uczniom uda się stanąć na podium. Jednak byli lepsi, którym serdecznie gratulujemy wygranej!

 
Z historią w tle... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 stycznia 2013 23:39

Wycieczka do Rzeszowa17 stycznia uczniowie klas 2B, 3A i 3B pod opieką nauczycieli: Anny Białek, Anny Bober, ks. Wacława Klimka i Dawida Rosoła odbyli wycieczkę do Rzeszowa, która miała na celu przybliżenie młodzieży historii miasta związanej głównie z II wojną światową. Spacer historyczny po centrum Rzeszowa poprowadzili pracownicy IPN, panowie Maciej Rędziniak i Zenon Fajger, pokazując m.in. siedziby władz okupacyjnych z okresu wojny, budynki należące do aparatu represji władz komunistycznych czy miejsca związane z zagładą rzeszowskich Żydów. Wycieczka miała swój początek przy zamku, w którym obecnie mieści się sąd, a w okresie okupacji niemieckiej i Polski Ludowej było tam więzienie i miejsce straceń.

Więcej…
 
Wycieczka do Krakowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 stycznia 2013 23:59

Wycieczka do KrakowaW dniu 17 stycznia 2013 r. uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę historyczno-rekreacyjną :) do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było przybliżenie pierwszoklasistom historii grodu Kraka z jego pięknymi zabytkami. Równie ważna była integracja młodzieży poprzez wspólnie spędzony czas.

Uczniowie klas pierwszych oprócz zwiedzania Wawelu i spaceru po pięknej starówce mieli także możliwość wejścia do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Dla tych, którzy chcieli, znalazł się czas na wizytę w Parku Wodnym lub Multikinie. Mimo napiętego harmonogramu wycieczki wszystkie jego punkty udało się zrealizować. Stało się tak dzięki zdyscyplinowaniu i odpowiedzialności młodzieży, za co należy się wszystkim pochwała. Uczniowie, mimo że zmęczeni, wracali z Krakowa zadowoleni.

 •  Sukiennice w Krakowie
 •  Park Wodny w Krakowie
 •  Park Wodny w Krakowie

 
Najlepsi uczniowie 2012-2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 stycznia 2013 01:07

 
Warsztaty z komunikacji społecznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczniowie z klasy 2B   
czwartek, 24 stycznia 2013 19:12

Warsztaty z komunikacji społecznejW dniach 23-24 stycznia uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących komunikacji interpersonalnej. Zajęcia prowadzili bardzo dobrze przygotowani studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Warsztaty pod hasłem "Efektywna komunikacja kluczem do sukcesu" miały charakter integracyjny i odbywały się w bardzo zabawnej atmosferze. Poprzez pracę w grupie nauczyliśmy się lepiej współpracować ze sobą. Poznaliśmy ciekawe zagadnienia takie jak: postawa zerowa, a także rozwijaliśmy umiejętność słuchania. Zrozumieliśmy rodzaje sygnałów wysyłanych przez partnera podczas rozmowy oraz ćwiczymy niezbędne elementy przyjaznej i asertywnej komunikacji. Zaczęliśmy zwracać większą uwagę na to co mówimy oraz staliśmy się bardziej otwarci na innych ludzi.


Więcej…
 
Bal Studniówkowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 stycznia 2013 09:08

...hura hura hej dzisiaj matura
marynara i fryzura - matura
hura hura hej broniewski stachura
marynara i fryzura – matura...

To jeszcze nie matura, ale jej przedsmak, czyli studniówka! Tegoroczny bal studniówkowy uczniów SLO odbył się 26 stycznia 2013r. w restauracji „Pod Borem” w Głogowie Młp. Było pięknie, uroczyście, chwilami wzruszająco. Część oficjalna rozpoczęła się od powitania gości przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Piotra Jadacha. Następnie głos zabrała pani dyrektor SLO Dorota Depa, a po niej zaproszeni goście i wychowawcy klas trzecich: Anna Białek i Joanna Kryńska.

Więcej…
 
Spotkanie profilaktyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 stycznia 2013 14:54

Spotkanie profilaktyczne30 stycznia 2013 r. w sali kinowej Domu Kultury w Głogowie Małopolskim uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z członkami Stowarzyszenia Pomocy „Arka Noego”. Celem tej organizacji jest pomoc ludziom w przystosowaniu się do życia w otaczającej nas rzeczywistości, wskazywanie drogi zmiany ich sytuacji w oparciu o wartości chrześcijańskie. Stowarzyszenie organizuje opiekę, doradztwo, pracę wychowawczo - adaptacyjną, pomoc materialną i duchową środowiskom dotkniętych patologią, bezradnym, uzależnionym i upośledzonym społecznie.


Więcej…
 
Konkurs Oblicza PRL-u PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 01 lutego 2013 21:37

Oblicza PRL-uJaki samochód produkowano w okresie PRL w Mielcu?

Gdzie zaczynała swoją karierę muzyczną Maryla Rodowicz?

Kim byli "bikiniarze"?

- między innymi z takimi pytaniami zmierzyli się 1 lutego uczniowie 20 szkół ponadgimnazjalnych na Podkarpaciu, którzy zgłosili się do udziału w konkursie wiedzy o historii powojennej Polski „Oblicza PRL-u”.

Pomysł konkursu narodził się wśród nauczycieli Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim jesienią zeszłego roku. Szybko udało się przekonać do współpracy rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Instytut Tradycji. Stopniowo rosła też liczba sponsorów i patronów.

Więcej…
 
Ostatnie pożegnanie... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 lutego 2013 22:27

Emilka Jemioło

 
Seminarium chemiczne na Politechnice Rzeszowskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Kosiorowska, 3A   
czwartek, 07 lutego 2013 21:26

Seminarium chemiczneXX Seminarium "Wybrane Problemy Chemii" organizowane przez Politechnikę Rzeszowską i I LO w Rzeszowie, w których brali udział uczniowie naszej szkoły, realizujący program chemii w zakresie rozszerzonym, miało miejsce 7 lutego br. w budynku V 1 oraz H uczelni.

W tym roku poruszane problemy na wykładach i laboratoriach były nie tylko ciekawe i pouczające, ale stanowiły genialną powtórkę do egzaminu maturalnego dla tegorocznych maturzystów. Na pierwszym wykładzie, wygłoszonym przez prof. dra hab. inż. Andrzeja Sobkowiaka pt. "Baterie i ogniwa", zgromadzona młodzież dowiedziała się, jak działają ogniwa galwaniczne (Daniella, Volty i inne) oraz na czym polega praca akumulatora, jakie reakcje w nim zachodzą, do czego prowadzą, z czego zbudowane są baterie i jak to można zapisać za pomocą reakcji. Oprócz informacji o najnowszych i najbardziej wydajnych ogniwach dowiedzieliśmy się również,jaką drogę przebyli naukowcy, aby dotrzeć do tego miejsca, w którym aktualnie znajduje się ta dziedzina chemii. Od najstarszych i najprostszych modeli po coraz bardziej rozbudowane modele poznawaliśmy tajniki tych "cudów techniki", bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia.

Więcej…
 
Podstawy rysunku technicznego - KURS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 08 lutego 2013 14:21

Podstawy rysunku technicznegoInformujemy, że w trakcie ferii w naszej szkole odbędzie się odpłatny kurs „Podstawy rysunku technicznego”. Zajęcia obejmą 15 h lekcyjnych i odbędą się w dniach 12- 14.02.2013 tj. wtorek, środa, czwartek w godz. 9.00 – 13.00
Tematyka:
• Kreślenie prostych konstrukcji geometrycznych
• Zasady rzutowania prostokątnego punktu, odcinka oraz prostej na dwie i trzy rzutnie
• Rzutowanie metodą Monge’a
• Zasady wymiarowania w rysunku technicznym. Metody wymiarowania oraz sposoby zapisu wymiarów rysunkowych.
• Rysunki aksonometryczne figur płaskich i brył
• Kłady figur płaskich
• Zasady przedstawiania obiektów na przekrojach, rodzaje przekrojów. Przekroje proste i złożone, oznaczanie i kreskowanie przekrojów
• Rozwinięcia powierzchni brył
Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły, Tel. 17.85 17 707

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych !!!

 
Comenius: Węgry PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 lutego 2013 01:00

Wyjazd do Budapesztu3 lutego 2013 roku czworo uczniów pod opieką pani Joanny Kryńskiej i pani Anny Kopeć udało się na Węgry w ramach drugiego wyjazdu zagranicznego z projektu Comenius. Na miejsce dotarli ok. godz. 22. Podróż była spokojna i odbyła się bez większych problemów. Po uczniów przyjechały rodziny u których mieli mieszkać przez cały pobyt w Budapeszcie.

Następnego dnia rano zebrali się wszyscy w szkole oprócz przedstawicieli naszej szkoły oraz Węgrów byli jeszcze nauczyciele i uczniowie z sześciu innych krajów Europy. Zaczęło się od ceremonii otwarcia. Później wszyscy mogli obejrzeć szkołę. Uczniowie wzięli też udział w lekcji języka angielskiego razem z węgierskimi uczniami. Po obiedzie w restauracji wszyscy udali się na spotkanie z burmistrzem. Po powrocie do szkoły czekały na uczniów zajęcia integracyjne i lekcja języka węgierskiego. Wieczory były wolne od zajęć.

We wtorek nadszedł czas na przedstawienie prezentacji o osobach na których wzorują się młodzi ludzie z reprezentowanych krajów. Przez resztę dnia zwiedzali Budapeszt. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć m.in. budynek parlamentu.

Cały następny dzień zajęła wycieczka do innych węgierskich miast: Szentendre, Visegrad, Esztergom. Wyjazd był bardzo ciekawy, każdy mógł znaleźć coś co go zainteresowało. Po pasjonujących trzech dniach pobytu nadszedł czwarty. Rozpoczął się tradycyjnie w szkole dyskusją dotyczącą prezentacji o naszych autorytetach. Następnie wszyscy mieli czas wolny, który mogli wykorzystać wedle własnego uznania np. pójść na zakupy. Nieubłaganie nadchodził jednak koniec pobyty. O godzinie 17.00 rozpoczęło się pożegnalne przyjęcie. NA nim mogli zobaczyć pokaz iluzjonistyczny i tradycyjne tańce węgierskie. Wszystko zakończyło się dyskoteką. Gdy nadszedł czas pożegnania wszystkim zrobiło się bardzo smutno, zdążyli się już trochę poznać i polubić w ciągu tych czterech dni.

Nasza grupa, mimo, iż wszyscy położyli się do łóżek bardzo późno, musiała stawić się już o 5.30 na miejscu odjazdu. Okazało się jednak, że musieli czekać tam aż do godziny 7.00. W końcu mogli zająć swoje miejsca w autokarze i dojechali po ośmiu godzinach podróży do Krakowa, a stamtąd do Rzeszowa. Tam wszyscy zmęczeni lecz zadowoleni mogli już udać się do swoich domów.

Na pewno bardzo dobrze wspominają swój pobyt w Budapeszcie.

 
Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 lutego 2013 01:00

Pierwsza pomoc przedmedycznaW czwartek, 28 lutego, uczniowie klasy 2a i 2c mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej. Fachowe informacje przekazali nam studenci z Uniwersytetu Rzeszowskiego - wolontariusze Programu PROJEKTOR, którzy specjalizują się w ratownictwie medycznym. Zadbali o to, aby teoria była podparta praktyką. I tak mogliśmy spróbować swoich sił i użyć pozyskaną wiedzę na fantomach, które odzwierciedlały różne grupy wiekowe: kilkumiesięcznego malucha, dziecko powyżej lat 3, oraz osobę dorosłą. Ćwiczyliśmy w ten sposób m.in.: uciskanie klatki piersiowej- reanimację, pozycję boczną ustaloną, a następnie zaprezentowano nam, jak przywrócić akcję serca elektrowstrząsami.

Więcej…
 
Wyniki I etapu Szkolnego Konkursu "Zostań Mistrzem Klawiatury" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 lutego 2013 23:51

Mistrz Klawiatury SLOW dniu 28 lutego 2013 r. w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie Małopolskim odbył się I etap Szkolnego Konkursu "Zostań Mistrzem Klawiatury". W konkursie wzięło udział ponad 100 uczniów naszego liceum. Zadaniem uczestników konkursu było jak najszybsze przepisanie fragmentu tekstu w programie "Mistrz Klawiatury 2". Bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy 1C - Joanna Kiełb, która przepisała tekst składający się z 1298 znaków w ciągu 2 minut i 49 sekund popełniając przy tym 47 błędów (najwolniejsza osoba przepisała ten sam tekst w 16 minut i 55 sekund!). Prędkość zwyciężczyni I etapu to prawie 8 znaków na sekundę! Oczywiście ważna była również poprawność, gdyż każdy popełniony błąd był dodatkowo karany. Tu najlepsza okazała się uczennica klasy 1B Agata Wilczyńska, która popełniła "tylko" 16 błędów - precyzja 98,77% (najmniej precyzyjna osoba popełniła ich aż 349! - 73,11%).

Do kolejnego etapu, który odbędzie się 21 marca 2013 r., zakwalifikowane zostały po cztery najlepsze osoby z każdej klasy. W drugim etapie uczniowie będą walczyć zarówno drużynowo (wybierzemy najlepszą klasę w szkole) jak i indywidualnie: 15 najlepszych osób zakwalifikowanych zostanie do trzeciego etapu w którym wybierzemy Mistrza Klawiatury SLO.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki w poszczególnych klasach:

Więcej…
 
XI Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka.   
poniedziałek, 04 marca 2013 12:46

W poniedziałek 4 marca 2013r. uczennica naszej szkoły Monika Kiełb wzięła udział w II etapie XI Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki. Odbył się on w Rzeszowie w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek. Zakres materiału był bardzo szeroki, a pytania trudne. Konkurs rozpoczął się o godz. 10.00. Test składał się z 42 pytań zamkniętych i wypracowania na temat: "Kształcenie szkolne i zawodowe prowadzone w polskich misjach w południowej Afryce". Uczestnicy na wykonanie zadania mieli 2 godziny czasu. Łącznie można było uzyskać 50 punktów. W chwili obecnej wyniki nie są jeszcze znane.

 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 marca 2013 17:12

6 marca 2013 r. w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.Tego roku wystartowało trzech uczniów- Izabela Wacht II a, Jakub Surdej II a oraz Piotr Surdej II a. Rozpoczęły się one debatą wyborczą, podczas której kandydaci odpowiadając na poszczególne pytania zadawane przez Piotra Jadacha - przewodniczącego SLO, mieli szansę przedstawić siebie oraz swój plan wyborczy. W komisji wyborczej zasiedli dyr. mgr Dorota Depa, mgr Joanna Kryńska, mgr Joanna Baran oraz Z-ca przewodniczącego Dominika Krzemińska. Po burzliwej debacie wszyscy uczniowie udali się do klas gdzie przeprowadzono głosowanie. Wybory na przewodniczącego SLO na rok 2013/2014 wygrała Izabela Wacht, natomiast zastępcą został Piotr Surdej.

Mamy nadzieję, że ich praca będzie owocna i przyniesie zamierzone efekty. Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia!

 
"Oblicza PRL-u" - konkurs wiedzy o historii Polski 1945-89 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Organizatorzy   
środa, 06 marca 2013 21:25

6 marca do Głogowa Małopolskiego zjechali licealiści ze wszystkich stron Podkarpacia. Tego dnia w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym odbył się finał konkursu z wiedzy o historii Polski 1945-89 „Oblicza PRL”. Oprócz głogowskiego SLO organizatorami konkursu był rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Instytut Tradycji. Patronat honorowy nad zawodami objął Burmistrz Głogowa Małopolskiego, pan Paweł Baj.

Więcej…
 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 07 marca 2013 00:21

6 marca 2013 r. w SLO odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2013. Z trudnymi pytaniami zmagało się 20 licealistów. Według niepełnych danych do etapu gminnego awansowały: Edyta Szporko z klasy 2C (34/40 pkt) oraz Sylwia Janda z 1C (27/40 pkt).

 
Innowacja matematyczna "Matematyka Innego Wymiaru" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 marca 2013 13:10

W roku szkolnym 2012/2013 w SLO została wdrożona innowacja matematyczna. Wdrożenie innowacji wiąże się z realizacją projektu "Matematyka Innego Wymiaru". W projekcie bierze udział 20 uczniów naszej szkoły. Są to uczniowie zdolni, zainteresowani poszerzeniem wiedzy i umiejętności matematycznych. Głównym celem projektu jest opracowanie i wdrożenie innowacyjnego systemu nauczania matematyki na zajęciach pozalekcyjnych. System opiera się na nowoczesnych metodach nauczania z wykorzystaniem technik multimedialnych, sposobów efektywnej nauki, gier strategicznych itp. Uczestnicy projektu biorą udział w dodatkowych zajęciach z matematyki w wymiarze 1 godz. tygodniowo. Na tych zajęciach poszerzane są wiadomości i umiejętności matematyczne, wprowadzane są sposoby szybkiego liczenia oraz ciekawostki i zagadnienia z zakresu historii matematyki. Dla uczestników projektu został stworzony portal internetowy ELITMAT SPACE, na którym są umieszczane dodatkowe materiały dydaktyczne i metodologiczne. Na portalu będzie również stworzona możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami projektu. Po etapie przygotowań wszyscy uczestnicy projektu wezmą udział w ogólnopolskim konkursie – Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży.

Spodziewane efekty innowacji:
- poszerzenie wiedzy i umiejętności matematycznych;
- wzrost świadomości znaczenia matematyki w życiu codziennym;
- wykształcenie umiejętności logicznego myślenia;
- zwiększenie motywacji do nauki;
- podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli biorących udział w projekcie.

 
Z wizytą w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 marca 2013 14:02

Z wizytą w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie13 marca, w ostatnią środę tegorocznej zimy dziewięcioro uczniów naszego liceum wraz z opiekunem miało okazję na żywo obejrzeć rozprawę sądową toczącą się przed sądem rejonowym w Rzeszowie. Uczniowie, którzy normalnie - jako niepełnoletni – nie mieliby możliwości wejścia na salę rozpraw, tym razem zostali potraktowani wyjątkowo. Prowadząca proces Pani Sędzia nie tylko zgodziła się na ich obecność na sali, ale dodatkowo po zakończeniu sprawy znalazła jeszcze czas na rozmowę, odpowiedzi na pytania i wyjaśnienie wątpliwości.

Wyjazd był częścią tegorocznej edycji kampanii edukacyjnej „świadomy swoich praw”, w której uczestniczy nasza szkoła. Główną częścią kampanii będzie nagranie przez uczniów symulacji rozprawy sądowej. Trzy najlepsze zespoły (spośród 10 biorących udział w akcji) awansują do finału, w którym przyjdzie im przeprowadzić podobną symulację na żywo w tym samym sądzie rejonowym w Rzeszowie.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

 
"Chemia na talerzu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 marca 2013 23:40

W dniu 13 marca 2013r. w naszej szkole gościliśmy dr hab. inż. Małgorzatę Dżugan  wykładowcę na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jako, że nasze SLO jest Szkołą Promującą Zdrowie, uczniowie klasy 2b oraz osoby zainteresowane wzięły udział w wykładzie zatytułowanym Chemia na talerzu. Prezentacja ta miała na celu uświadomienie nam, jakie związki chemiczne są dodawane do naszych codziennych posiłków i ulubionych przekąsek.  Zachęcano nas do nauki prawidłowego komponowania dań. Dowiedzieliśmy się także, że często dodawanymi do żywności związkami są: glutaminian sodu, aspartam i syrop glukozowo-fruktozowy, mający zastąpić wszystkim dobrze znany cukier. Przestrzegano nas przed kupowaniem produktów o dużej ich zawartości.

Wykład bardzo się podobał. Był pouczający i niejednemu z nas dał do myślenia. Uświadomiono nam, że dużo zależy tak naprawdę od nas  konsumentów. Problem leży w tym, że nie potrafimy prawidłowo odczytać etykietek na produktach i często nie wiemy, co jemy.

 
Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Alchemik" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 14 marca 2013 23:35

Alchemik14 marca 2013 roku odbył się w naszej szkole kolejny już Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Alchemik". Rywalizacji podjęło się 5 uczniów z naszego SLO. Każdy z nich uczy się chemii na poziomie rozszerzonym.

W tegorocznej edycji tegoż konkursu organizatorzy skupili się przede wszystkim na wiedzy teoretycznej z dziedziny chemii. Tylko dwa zadania były ściśle obliczeniowe, związane ze stężeniem procentowym, jedno zaś polegało na uzupełnieniu reakcji redoks metodą bilansu elektronowego. Duża część poleceń dotyczyła właściwości związków chemicznych, ich budowy i praw rządzących  chemią. Padło pytanie m.in. o

Więcej…
 
Comenius: Turcja - Istambuł "Meczety, Oko Proroka i herbata" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 17 marca 2013 22:59

Dnia 10 marca 2013 r. w ramach projektu międzynarodowego Comenius już po raz trzeci wraz z koordynatorem projektu Panią Moniką Rękosiewicz -Tokarz oraz opiekunami Panią Martą Rusin i Panią Dyrektor Dorotą Depą, rozpoczęłyśmy swoją niezwykle ciekawą i pełną przygód podróż do Istambułu - największego i najludniejszego miasta Turcji, jedynej metropolii świata znajdującej się na dwóch kontynentach. Tego dnia o godzinie 8:00 przewidziane było spotkanie na lotnisku w Jasionce. Wg planu godzinę później całą szóstką miałyśmy być już na pokładzie samolotu, który zabierze nas do Warszawy. Pierwsze, czego się dowiedziałyśmy po wejściu na lotnisko to wiadomość, że nasz lot został odwołany.

Więcej…
 
Konkurs Wiedzy Pożarniczej 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 20 marca 2013 22:56

Konkurs Wiedzy Pożarniczej13 marca 2013 w MGDK w Głogowie Małopolskim odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej 2013. SLO reprezentowały Edyta Szporko i Sylwia Janda. Rywalizacja składała się z testu oraz części ustnej. Ostatecznie Edyta Szporko uplasowała się na 2 miejscu. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 20 marca 2013 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Głogowie Małopolskim.

 
Spotkanie rodziców z prokuratorem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Baran   
czwartek, 21 marca 2013 20:40

W dniu 21 marca 2013 r. podczas wywiadówki miało miejsce spotkanie rodziców naszych uczniów z zastępcą prokuratora Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie p. Jaromirem Rybczakiem. Podczas swojego wykładu, skierowanego do rodziców, prelegent przybliżył zebranym kwestie prawne, związane z odpowiedzialnością karną osób nieletnich i przytaczane informacje poparł przykładami, z którymi zetknął się podczas swojej pracy jako prokurator.

Jego wystąpienie dotyczyło m. in.:

Więcej…
 
Symulacja rozprawy sądowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 marca 2013 22:00

Symulacja rozprawy sądowejW czwartek 21 marca dziewięcioro uczniów Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego trafiło do sądu. Tyle, że sędzią, prokuratorem i obrońcą byli w nim sami uczniowie, a funkcję sali rozpraw pełniło jedno z pomieszczeń głogowskiego ratusza. Wspomniana symulacja rozprawy sądowej była zwieńczeniem pierwszego etapu tegorocznej edycji akcji "Świadomy swoich praw", w której wzięło udział 10 szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego, wśród nich także nasze liceum. Organizatorem akcji jest fundacja Generator Inspiracji, która organizuje ją na Podkarpaciu po raz drugi.

Więcej…
 
Konkurs Wiedzy o Funduszach Europejskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 marca 2013 22:50

22 marca 2013 r. ośmiu licealistów wzięło udział w etapie szkolnym Konkursu Wiedzy o Funduszach Europejskich. IV edycja w województwie podkarpackim została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski, a w szkole przeprowadził ją nauczyciel T. Zygo.
Czołowe miejsca uzyskali:
1. Paulina Frącz 2C
2. Aneta Krawiec 2C
3. Damian Drag 2A
Paulina Frącz będzie reprezentowała szkołę w finale wojewódzkim, który odbędzie się 5 kwietnia 2013 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Życzymy powodzenia.

 
Udział w szkoleniu "ABC Wolontariatu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 24 marca 2013 19:35

22 marca br. wraz z grupą uczniów SLO – szkolnych wolontariuszy, wyjechałam do Chmielnika, gdzie pod opieką pani Doroty Depy, odbyło się trzydniowe szkolenie "ABC Wolontariatu".  Piątkowy wieczór spędziliśmy na zabawach grupowych. Dzięki nim lepiej poznaliśmy się i zintegrowali jako grupa, którą tworzyli uczniowie klas II i III naszej szkoły.

Więcej…
 
Spotkanie z podróżnikiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 kwietnia 2013 23:40

Spotkanie z podróżnikiem3 kwietnia 2013 roku uczniowie nasze szkoły wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem z grupy „Trzask.pl”. Organizatorką spotkania była pani Anna Bober. Pan Grzegorz Chachura opowiedział nam bardzo barwną i interesującą historię o swojej podróży do Meksyku, którą wzbogacił pokazem multimedialnym i rekwizytami.

Więcej…
 
Lekcja wychowawcza na terenie Zakładu Karnego w Załężu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 05 kwietnia 2013 20:47

W dniu 5 kwietnia 2013 r. uczniowie klasy 2A pod opieką pani pedagog Marty Rusin i pani dyrektor Doroty Depy, uczestniczyli w lekcji wychowawczej na terenie Zakładu Karnego w Załężu.

W pierwszej części młodzież uczestniczyła w prelekcji przeprowadzonej przez pana Jacka Paśko, zastępcę kierownika Zakładu Karnego w Rzeszowie, która dotyczyła warunków i zasad wykonywania kary pozbawienia wolności oraz konsekwencji karnych wobec osób, które postępują sprzecznie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Młodzież uzyskała również informacje o podstawowych zadaniach funkcjonariuszy i pracowników cywilnych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej oraz zapoznała się z złożonym przebiegiem resocjalizacji osadzonych.

Więcej…
 
Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej – kurs w Regensburgu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Gnat   
wtorek, 09 kwietnia 2013 23:28

W ramach programu Comenius „Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej” uczestniczyłam w dwutygodniowym kursie metodyczno-językowym – „Auffrischungskurs für Deutschlehrer – Methoden und Sprache” w Niemczech. Kurs ten został zorganizowany przez szkołę językową Horizonte w Regensburgu, trwał dwa tygodnie i obejmował 30 jednostek lekcyjnych tygodniowo. W programie ujęto zajęcia językowe, warsztaty metodyczne oraz program fakultatywny.

Więcej…
 
"Nie dajmy zginąć poległym" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Wilczyńska, 1B   
środa, 10 kwietnia 2013 20:22

 
Konkursu Wiedzy o Lasach i Leśnictwie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 kwietnia 2013 20:18

W piątek, 12 kwietnia 2013 r., w naszej szkole odbył się etap szkolny Konkursu Wiedzy o Lasach i Leśnictwie  pod nazwą Młodzież w lasach Europy. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły w składzie po trzy osoby, a także gościnnie przybyły do nas uczennice z Czarnej Sędziszowskiej. Niektóre pytania wydawały się proste, a okazało się, że drużyny napotkały na przeszkody. W skład jury weszli: p. Krystyna Gnat, p. Lidia Sroka, p. Maciej Gaweł i p. Natalia Pado. Po konkursie na wszystkie uczestniczki, a także na komisję czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Nadleśnictwo w Głogowie Małopolskim. Szkolne Komisje Konkursowe przesłały protokoły i testy do Krajowej Komisji YPEF. Trzydzieści najlepszych zespołów spotka się w maju na Krajowym Finale w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Najlepszy zespół, wyłoniony w Warszawie spotka się we wrześniu w Portugalii ze zwycięzcami z innych krajów europejskich.

 
Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę oraz lekcja pamięci w Auschwitz- Birkenau PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Borawiak, 3A   
sobota, 13 kwietnia 2013 22:14

W ubiegłą sobotę 13 kwietnia 2013 r. odbyła się pielgrzymka młodzieży klas trzecich na Jasną Górę. My -  tegoroczni maturzyści, pod opieką wychowawców - Anny Białek , Joanny Kryńskiej, ks. Wacława Klimka oraz pani Janiny Rąkoskiej, wyruszyliśmy w nocy z piątku na sobotę z dworca w Głogowie Małopolskim do Częstochowy. Po kilkugodzinnej podróży autokarem dotarliśmy na miejsce.

Więcej…
 
Rejonowe zawody sportowo-obronne "Sprawni jak żołnierze" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 16 kwietnia 2013 20:14

Zawody sportowo-obronne16 kwietnia 2013 roku w Kamieniu odbyły się rejonowe zawody sportowo-obronne "Sprawni jak żołnierze". Znakomicie zaprezentowała się drużyna chłopców z SLO ( Mateusz Urban 1A, Jakub Serafin 2A, Łukasz Zaleski 2A, Tomasz Sondej 2A) zajmując 2 miejsce. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Mateusz Urban i także zajął  2 miejsce. Drużynę do zawodów przygotował i opiekę sprawował nauczyciel T. Zygo. Zawody podobnie jak w poprzednich latach składały się z pięciu konkurencji: bieg na orientację, bieg sprawnościowy, rzut granatem, strzelanie z kbks oraz pierwsza pomoc. O doskonałym wyniku zadecydowało bardzo dobre przygotowanie wytrzymałościowe, sprawnościowe i regulaminowe. Ogromna determinacja, koncentracja i walka do końca we wszystkich konkurencjach dawała maksimum satysfakcji pomimo tego, że nie każda była wygrana.

W zawodach  startowała także drużyna dziewczyn SLO (Katarzyna Kosiorowska 3B, Monika Plizga 1A, Sylwia Janda 1C) i wywalczyła 6 miejsce. Szczególne słowa uznania należą się im za wygraną konkurencję z pierwszej pomocy i 3 miejsce w biegu na orientację.

 
Matematyczne Mistrzostwa Polski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Skiba, Gabriela Węglowska, kl. 1B   
czwartek, 18 kwietnia 2013 19:54

18 kwietnia 2013r. o godzinie 11:00 odbył się konkurs matematyczny – "Matematyczne Mistrzostwa Polski". Wzięło w nim udział 18 uczniów naszego Liceum z 1, 2 i 3 klasy. Uczniowie przygotowywali się do konkursu poprzez udział w projekcie "Matematyka Innego Wymiaru". Mieli dostęp do materiałów, które miały na celu poszerzenie wiedzy z zakresu przedmiotu. Podczas konkursu uczestnicy zmagali się z rozwiązaniem 20 zadań o różnym stopniu trudności, w zależności od poziomu. Zdaniem uczniów ten konkurs nie należał do najłatwiejszych, jednak wszyscy poradzili sobie, zdobyli nową wiedzę i mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności.

Teraz czekamy na wyniki i mamy nadzieję, że będą one jak najlepsze.

 
Dzień Otwarty w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 24 kwietnia 2013 00:01

 

 
Konkurs "Aktywnie po zdrowie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Filip Bazan, 1A   
środa, 24 kwietnia 2013 16:58

Nasza szkoła bierze udział w konkursie "Aktywnie po zdrowie". Częścią tego projektu jest promocja zdrowego stylu życia m.in. wśród uczniów. Dnia 24 kwietnia 2013 r. na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się pokaz prezentacji dotyczącej zdrowego trybu życia. Bohaterem prezentacji był Franek. Pokaz ten miał za zadanie nakłonić uczniów do zdrowego trybu życia i zniechęcić do m.in. używek zatruwających nasz organizm. Prezentacja zawierała poważne jak i humorystyczne hasła, które zostały obserwatorom w głowach. Prezentację tą przedstawiono przed wszystkimi uczniami klas pierwszych. Prezenterzy, którzy pokazywali nam tajniki zdrowego trybu życia, to specjalna drużyna konkursowa SLO. W jej skład wchodzą uczniowie SLO: Patrycja Szyszka, Paulina Frącz, Agata Wilczyńska, Gabriela Skowrońska, Aleksandra Śliż, Anna Olechowska, Monika Kiełb, Celina Wilk, Agata Wilczyńska, Piotr Surdej pod kierunkiem p. Natalii Pado.

 
Pożegnanie klas trzecich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 26 kwietnia 2013 22:28

 
"3maj Głogów w Pamięci" - gra miejska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 29 kwietnia 2013 23:15

3maj

REGULAMIN KONKURSU

 
Dzień Otwarty w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 kwietnia 2013 20:00

30 kwietnia w Naszej Szkole odbył się Dzień Otwarty. Już od wczesnych godzin porannych do naszego Liceum przyjeżdżali z rożnych stron gimnazjaliści. Czekali na nich licealiści wraz z nauczycielami SLO. Program Dnia Otwartego był bardzo bogaty i różnorodny. Obejmował wizytę w szkolnych murach, gdzie goście z gimnazjów mogli uczestniczyć w ciekawych lekcjach m.in.: biologii, chemii, fizyki, j. polskiego, niemieckiego, angielskiego, posłuchać prezentacji czy  brać udział w konkursach. Oprócz tego uczniowie wraz z nauczycielami w-f zaprosili gimnazjalistów na przejażdżki kajakowe, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem oraz do zaprzyjaźnionego ze szkołą klubu NTB gdzie można było obejrzeć pole golfowe i spa z których licealiści mogą korzystać.

Cieszymy się, że naszą szkołę odwiedziło aż kilkuset uczniów z tak wielu gimnazjów. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym gościom z Kolbuszowej, Raniżowa, Głogowa Małopolskiego, Woli Raniżowskiej, Kupna, Widełki, Cmolasu, Bud Głogowskich, Przewrotnego i Wysokiej Głogowskiej. Z częścią z Was z pewnością spotkamy się w nowym roku szkolnym. Jesteśmy przekonani, że wstępując do naszego Liceum dokonacie właściwego wyboru.

Do zobaczenia!

Dim lights

 
Rekrutacja 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 maja 2013 10:49

Więcej…
 
Ogólnopolski Konkurs "Polska w NATO" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 maja 2013 20:27

13 maja 2013 roku w SLO odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Polska w NATO. Przeprowadził go nauczyciel Tadeusz Zygo. 14 uczniów przez 45 minut zmagało się z testem zawierającym bardzo trudne pytania . Dotyczyły one historii NATO od powstania do współczesności. Należało np. napisać jaka jest symbolika flagi NATO. Najlepszymi okazali się:

1m. Paulina Zdeb 2C

2m. Agata Wilczyńska 1B

3m. Monika Gola 1B

4m. Damian Drąg 2A

5m. Krystian Stec 1A

Cała piątka została zakwalifikowana do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 15 czerwca 2015 w Klubie Garnizonowym w Rzeszowie.

Życzymy powodzenia.

 
Zostań Wolontariuszem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 maja 2013 13:24

 

Wolontariat

FORMULARZ DLA WOLONTARIUSZA

 
Europejski Dzień Obywatelski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 maja 2013 21:43

W dniu 14 maja 2013 r. klasa 1c pod opieką wychowawczyni p. J. Baran udała się do Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie w celu wzięcia udziału w obchodach Dnia Unii Europejskiej pod nazwą Europejski Dzień Obywatelski.

O godz. 10.00 rozpoczęło się oficjalne otwarcie, którego dokonali: Rektor WSPIA prof. dr hab. J. Posłuszny, wicemarszałek województwa Z. Cholewiński i Przewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego T. Kubas - Hul. Po potwierdzeniu swojej obecności na liście nasze uczennice godnie zaprezentowały SLO, biorąc udział w konkurencji układania puzzli europejskich, co zostało potwierdzone słodkimi nagrodami. Potem udały się na degustację najpopularniejszych potraw europejskich w uczelnianej restauracji "W ogrodach".

W klubie "Zemsta docenta" wysłuchały wspomnień studentów z wymiany studenckiej w ramach programu UE Erasmus. Na zakończenie wysłuchały koncertu rockowego studenckiego zespołu. Wyjazd ten należy zaliczyć do udanych, zwłaszcza, że również dopisała pogoda.

 
V Zlot Szkół Prymasowskich - Częstochowa 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 15 maja 2013 23:24

15 maja reprezentacja naszej szkoły wyruszyła wraz z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim na V Zlot Szkół Prymasowskich do Częstochowy. Wyruszyliśmy z Głogowa jeszcze w nocy ok. godz. 3.00. Nadrabiając zaległości w śnie dotarliśmy szczęśliwie do Sanktuarium Czarnej Madonny. W godzinach rannych dotarły tam również delegacje ponad 40 szkół z całej Polski noszących imię Prymasa Tysiąclecia.

Więcej…
 
XI Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Gnat, Anna Białek   
piątek, 17 maja 2013 22:28

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

17 maja 2013 r. już po raz jedenasty odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Z piosenką przez Europę" organizowany przez Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim. Nagrody główne dla laureatów w postaci bezpłatnych kursów wybranego języka obcego oraz słowników językowych ufundowała Szkoła Języków i Zarządzania PROMAR-International, która od wielu lat wspiera to przedsięwzięcie merytorycznie i finansowo. Słodki poczęstunek zasponsorował pan Kazimierz Sala, prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Głogowie Małopolskim.

Więcej…
 
Kurs dla wychowawców kolonijnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Biuro Turystyczne GAUDEAMUS, KRAKÓW   
poniedziałek, 20 maja 2013 12:48

 

Więcej…
 
Comenius: Włochy - Teramo, Rzym, Watykan PDF Drukuj Email
Wpisany przez Klaudia Krzyśko, 2B   
czwartek, 23 maja 2013 22:35

Dnia 19 maja 2013 r. w ramach projektu międzynarodowego Comenius już po raz czwarty wraz z koordynatorem projektu Panią Moniką Rękosiewicz-Tokarz oraz opiekunem Panią Renatą Płodzień rozpoczęłyśmy naszą podróż do Teramo - miejscowości położonej o 2 godziny jazdy od stolicy Włoch Rzymu.

Więcej…
 
Dzień Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 28 maja 2013 22:22

28 maja corocznie obchodzimy "Dzień Patrona" SLO – Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W związku z tym, iż Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim również nosi imię Prymasa – obchody są połączone. W tym roku tradycyjnie już ten wyjątkowy dzień rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym. Następnie biorący udział w uroczystościach zaproszeni goście, laureaci konkursu prymasowskiego, nauczyciele oraz uczniowie przeszli pod pomnik patrona, gdzie złożono pamiątkowe wieńce.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj410
mod_vvisit_counterWczoraj652
mod_vvisit_counterW tym tygodniu410
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu4431
mod_vvisit_counterW tym miesiącu13749
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu16280
mod_vvisit_counterRazem1114359

Online: 12
Twój IP: 3.235.174.99
,
Lip 26, 2021