Rok szkolny 2011/2012
Pierwszy dzwonek już za nami... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 września 2011 17:24

Niejeden uczeń ze smutkiem żegnał wakacje. Choć są tacy, którzy z utęsknieniem czekali na pierwszy dzwonek. Jego dźwięk zapadł głęboko w pamięć tym, którzy wchodzili do nowego środowiska, w nieznane, szkolne mury, na spotkanie z obcymi nauczycielami i nowymi kolegami.

Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim tegoroczną uroczystość inauguracji roku szkolnego 2011/2012 rozpoczęło mszą świętą, którą poprowadził ksiądz Wacław Klimek w kościele pw. Trójcy Świętej. Następnie w budynku SLO odbyło się uroczyste powitanie uczniów.

Wypoczęci, zrelaksowani, pełni pozytywnej energii i zapału do pracy wysłuchali okolicznościowego przemówienia pani Dyrektor Doroty Depy. Szczególnie ciepło zostali powitani, stojący przed nowymi wyzwaniami, uczniowie klas pierwszych. Od września do grona licealistów włączone zostały 54 nowe osoby. Już pierwszego dnia nauki poznały  plany na najbliższe 10 miesięcy, a także miały okazję spotkać się z wychowawcami.

Więcej…
 
Integracja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Klaudia Krzyśko, 1B   
piątek, 02 września 2011 19:19

2 września w naszej szkole na trzech ostatnich lekcjach miały miejsce zajęcia integracyjne z udziałem wychowawców. W naszej klasie pojawił się też gość specjalny – pani dyrektor Dorota Depa , która powitała nas miłym poczęstunkiem. Celem zajęć było nasze zapoznanie się z innymi uczniami. Każdy mógł  opowiedzieć o sobie, swojej rodzinie , pasjach, zainteresowaniach , zaletach i marzeniach. Mieliśmy także możliwość lepszego poznania się poprzez  udział w różnego rodzaju zabawach i pracach w grupach. Podczas warsztatów okazało się, że wiele nas łączy, co pozwoliło nam na szybszą integrację. Pani Dyrektor dała   nam też kilka wskazówek dotyczących ulepszania kontaktów z rówieśnikami i  szybkiego zaklimatyzowania się w nowej szkole. Zajęcia  te dobrze spełniły swoją rolę i pomogły w integracji uczestników, dzięki czemu staliśmy się zgranym zespołem.

 
Koło języka niemieckiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 września 2011 22:25

Samorządowe Liceum Ogólnokształcące zaprasza wszystkich chętnych gimnazjalistów
z gminy Głogów Małopolski na zajęcia koła języka niemieckiego

- „Konwersacje” –

Celem zajęć jest wykształcenie umiejętności dobrego komunikowania się, nawiązanie kontaktu z uczniami ze szkoły partnerskiej w Stadtallendorf oraz dla chętnych przygotowywanie do wyjazdu edukacyjnego do Niemiec w ramach Polsko – Niemieckiej Wymiany Młodzieży.

Zainteresowani będą mieli także okazję uczestniczyć w zajęciach z nauczycielami z Niemiec oraz w programie przewidzianym dla uczniów ze szkoły partnerskiej, którzy będą gościli w nas w dniach 28.09. - 04.10.2011.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do 12 września 2011 r.

 
Wygraj nagrody! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 września 2011 10:52

Strona naszej szkoły bierze udział w Konkursie ”Polski Internet” www.polskiinternet.org.pl

Zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich do udziału w głosowaniu na naszą stronę internetową. Uczestnicy głosowania mogą wygrać nagrody! (szczegóły na stronie konkursu). Głosować można raz dziennie. Im więcej oddanych głosów, tym większa szansa na nagrodę!

W celu oddania głosu należy:

1. wejść na stronę www.polskiinternet.org.pl
2. wybrać z górnego menu przycisk "Głosuj >"
3. Wybrać kategorię: "Szkoła Ponadgimnazjalna"
4. Odszukać na liście stronę internetową naszej szkoły liceum.glogow-mlp.pl i oddać swój głos.

 

 
Sprzątanie Świata w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kawa   
niedziela, 18 września 2011 01:31

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątania Świata. Społeczność szkolna była reprezentowana przez klasę Ib, która wraz z opiekunem wyruszyła sprzątać okolice szkoły oraz pobliski park. Akcja "Sprzątanie Świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989, kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w sprzątaniu terenów portu. Stopniowo akcja rozprzestrzeniała się i obecnie obejmuje już wszystkie kontynenty.  Trzeba stwierdzić, że najbliższe otoczenie szkoły jest czyste, ale park już niekoniecznie...

Z utęsknieniem wyczekujemy czasu, że akcja nie będzie już potrzebna, bo ludzie wreszcie nauczą się porządku i kultury.

 
Trzecie klasy w Parku Linowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Rusin, Michał Padwiński   
środa, 21 września 2011 22:21

Wizyta w Parku Linowym21 września uczniowie z klas IIIb i IIIc pod opieką p. Anny Kopeć i p.Tadeusza Zygo wybrali się do Rzeszowa do parku linowego „Ekspedycja”. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele wychowania fizycznego Maciej Rusin i Michał Padwiński. Dla wielu uczestników wyjazdu nie były to pierwsze tego typu doświadczenia, które zawdzięczają swojej szkole. Spora grupa młodzieży uczestniczyła w wyjeździe do Wrocławia, gdzie „zaliczyła” jeden z największych w Polsce parków linowych - Wyspę Opatowiecką. Wielu uczniów odwiedziło również z panem Konradem Surowcem „Kolibki Adventure Park” w Trójmieście, gdzie mogli doświadczyć ekscytujących zjazdów tyrolskich lub „Skoku Adrenaliny”. Tak więc wizyta na rzeszowskich Olszynkach była kolejnym doświadczeniem tego typu dla wielu uczniów, a ci którzy byli w parku linowym pierwszy raz na pewno wrócili pełni pozytywnych wrażeń. Nasza wizyta w Rzeszowie oraz korzystanie z parku jedynie za symboliczną opłatą  była możliwa dzięki współpracy jaką nasza szkoła kolejny rok prowadzi z firmą „Ekspedycja”.

 
Spotaknie Szkół Prymasowskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 września 2011 01:00

26 września 2011 odbyło się w Komańczy, w miejscu uwięzienia Prymasa Tysiąclecia, spotkanie szkół noszących imię Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym spotkaniu wzięła udział delegacja naszego Samorządowego Liceum z Głogowa Małopolskiego. Spotkanie w Komańczy rozpoczęło się programem artystycznym, przygotowanym przez szkoły noszące imię Księdza Kardynała Wyszyńskiego. Centralnym punktem tego spotkania była uroczysta Eucharystia sprawowana przez biskupa Mariusza Leszczyńskiego. Warto również zaznaczyć, że Msza Święta zakończyła się bardzo miłym akcentem, otóż biskup pochwalił się swoim talentem artystycznym, grając na harmonijce. Taki gest świadczy o jego otwartości i chęci współpracy z młodzieżą. Na zakończenie pielgrzymki zwiedziliśmy znajdującą się na wzgórzu przepiękną Cerkiew istniejąca w Komańczy. A cały urok tej pielgrzymki podkreśliła pogoda, która jak zawsze była wyjątkowo piękna.

 
Warsztaty "Ja i moja przyszłość" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 29 września 2011 20:35

Warsztaty w SLOW dniach od 26 do 29 września 2011 roku w naszej szkole prowadzone były zajęcia ze studentkami z Uniwersytetu Śląskiego z wydziału psychologii. Studentki miały za zadanie przybliżyć uczniom wiedzę na temat tego, co chcieliby robić w życiu, przedstawić kierunki studiów, a także pomóc w ich wyborze. Warsztaty pod hasłem "Ja i moja przyszłość" odbywały się w bardzo sympatycznej atmosferze, a uczniowie pełni zapału i chęci oczekiwali na kolejne dni zajęć.

Więcej…
 
Otrzęsiny klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Olechowska, 1B   
czwartek, 29 września 2011 22:52

Otrzęsiny klas pierwszychDnia 29 września 2011 roku odbyło się uroczyste włączenie pierwszoklasistów do społeczności szkolnej Samorządowego LO w Głogowie Małopolskim. Część oficjalną rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu. Następnie głos zabrała pani Dyrektor Dorota Depa oraz przewodniczący Samorządu Szkolnego. Po tym nastąpiło ślubowanie przedstawicieli klas pierwszych. Część oficjalną zakończyło wyprowadzenie sztandaru.

GALERIA ZDJĘĆ BY LUCY :)

Więcej…
 
Światełko Pamięci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tadeusz Zygo   
niedziela, 02 października 2011 21:59

Światełko PamięciW tym roku szkolnym nasza szkoła zgłosiła swój udział w akcji „Światełko Pamięci”. Akcja ta jest wspólnym przedsięwzięciem konsulatu RP we Lwowie, Polskiego Radia Lwów oraz Telewizji Rzeszów. Jak co roku w akcję włącza się młodzież szkolna, studenci, stowarzyszenia Kresowian i harcerze.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w zbiórkę zniczy dla Łyczakowa.

Redaktor Beata Wolańska z TVP Rzeszów przypomina, że na "Ukrainie nie ma zwyczaju zapalania świec na grobach 1 listopada, dlatego

Więcej…
 
Liga Lekkoatletyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka   
poniedziałek, 03 października 2011 21:00

W dniu 3 października 2011r. reprezentacja zarówno chłopców jak i dziewcząt z naszej szkoły pojawiła się na Rejonowej Licealiadzie w Lidze Lekkoatletycznej na stadionie Resovii w Rzeszowie. Mimo lekkiego opóźnienia wszyscy zdążyli na swoje konkurencje. Uczniowie SLO startowali w różnych dyscyplinach sportowych, m.in. skok w dal, sztafeta 4x100m, bieg na 100m, 400m, 800m, 1500m oraz pchnięcie kulą. Występ naszych kolegów i koleżanek uważam za udany. Każdy walczył na ile tylko mógł, a poziom nie jest łatwy, ponieważ startuje się razem z ludźmi, którzy uczęszczają do szkół sportowych i na co dzień trenują w klubach sportowych. Dokładne wyniki będzie można za jakiś czas zobaczyć na stronie: www.szs.res.pl

 
Wybory Parlamentarne a Świadomość Polityczna mieszkańców Głogowa Młp. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Sondej, 3B   
wtorek, 04 października 2011 21:33

Wybory ParlamentarneWielkimi krokami zbliżają się wybory Parlamentarne. Dla niektórych osób wiąże się to z przykrym obowiązkiem zagłosowania. Aby dokładniej poznać opinię publiczną mieszkańców Głogowa Małopolskiego Klasa III B Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego przeprowadziła wśród nich sondaż przedwyborczy. Uczniowie podzielili się na 5 grup, z których każda zadawała pytania na temat nastrojów politycznych, opinii oraz tematów związanych w wyborami parlamentarnymi. Ankiety przedwyborcze zostały przeprowadzone wśród różnych grup zawodowych m.in. służbie zdrowia, służbom mundurowym czy chociażby przedsiębiorcom.

Więcej…
 
Wizyta szkoły partnerskiej ze Stadtallendorfu w SLO w Głogowie Małopolskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Gnat   
środa, 05 października 2011 00:10

Wymiana MłodzieżyW środę 28 września 2011 r. o godzinie 15.00 przywitaliśmy przed rzeszowskim dworcem naszych kolegów i koleżanki z Niemiec. Do niektórych z nas przyjechali nowi niemieccy uczniowie, w zastępie za tych, którzy nie mogli nas odwiedzić. Po serdecznym przywitaniu naszych przyjaciół, każdy pojechał ze swoim niemieckim znajomym do domu. Całe popołudnie spędziliśmy z nimi w domach, bądź na indywidualnych wypadach na miasto.

GALERIA ZDJĘĆ - Kate Kos-a

GALERIA ZDJĘĆ - Dominika Krzemińska

Więcej…
 
Z wizytą w Radiu Rzeszów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 października 2011 20:15

7 października 2011 r. tuż przed wyborami parlamentarnymi uczennice naszej szkoły - Dominika Sondej i Kinga Czyrka - wzięły udział w programie Radia Rzeszów, poświęconemu sondażom i opiniom przedwyborczym. W radiowym„Kalejdoskopie”, w którym wystąpili również ich rówieśnicy z II LO w Łańcucie, nauczyciel WOS-u p. Mariusz Duliban a także dyrektor SLO Dorota Depa, Kinga i Dominika przedstawiły wyniki sondaży prowadzonych przez uczniów kl. 3b naszej szkoły.

 
Spotkanie z przygodą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Czyrka, 3B   
niedziela, 09 października 2011 21:24

Spotkanie z przygodąW środę 9 października młodzież naszej szkoły spotkała się z panem Tomaszem Moszczakiem  podróżnikiem, który odwiedził naszą szkołę po raz pierwszy. Opowiadał on o wyprawie wspinaczkowej do Masywu Ruwenzori w Ugandzie i spotkaniu z gorylami górskimi w Ruandzie. Wzbogacona zdjęciami opowieść przybliżyła nam kulturę, obyczaje i kuchnię tamtejszej ludności. Na koniec prezentacji mieliśmy możliwość oglądnięcia całego ekwipunku przydatnego w górach. Z niecierpliwością czekamy na koleją wizytę...

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Kosiorowska   
środa, 12 października 2011 18:51

Dzień Edukacji NarodowejTego roku w naszej szkole Dzień Nauczyciela uroczyście obchodziliśmy 12. października. Owego dnia wszyscy nauczyciele, uczniowie i pracownicy Samorządowego Liceum Ogólnokształcacego zebrali się w pobliskim Domu Kultury, by uczestniczyć w akademii przygotowanej z tejże okazji.

GALERIA ZDJĘĆ

Kilku przedstawicieli społeczności uczniowskiej pod czujnym okiem pani Małgorzaty Kołodziej i pana Piotra Kawy w znakomity sposób przedstawiło historię pewnej uczennicy z czasów, gdy edukacja była przywilejem tylko chłopców.

Więcej…
 
Wycieczka Łańcut-Rzeszów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patrycja Szyszka   
piątek, 21 października 2011 20:34

Wycieczka Łańcut-RzeszówW piątek 21 października 2011 r. klasy pierwsze wraz z wychowawcami naszego Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Młp. wybrały się na świetną i bardzo ciekawą wycieczkę do Łańcuta. O godzinie 7:30 planowano zbiórkę pod szkołą. Jednak nie wszyscy dotarli na czas. Na jednego z kolegów czekaliśmy, gdyż gęsta mgła wisząca nad okolicami Głogowa Młp. uniemożliwiła mu szybkie dotarcie pod szkołę.

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej…
 
Drużyna na medal PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tadeusz Zygo   
środa, 26 października 2011 20:03

Drużyna na medal26 października 2011 r. w Sokołowie Małopolskim odbyły się zawody powiatowe w szachach drużynowych. III miejsce wywalczyła drużyna SLO.

Pod opieką Tadeusza Zygo naszą szkołę reprezentowali:

I szachownica - Artur Urban 3A - 1pkt.
II szachownica - Patryk Organiściak - 2pkt.
III szachownica Bartłomiej Zawadzki - 2,5pkt.
IV szachownica Katarzyna Kosiorowska - 3pkt.

Więcej…
 
Uczniowie Liceum znowu pomagali PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 października 2011 19:31

Carving PartyTym razem zaangażowali się uczniowie klasy Ia i Ic: Patrycja Szyszka, Kinga Dragan Aneta Krawiec, Mateusz Woś i Michał Miazga. W dniu 28 października 2011 r. pojawili się na spotkaniu integracyjnym uczestników świetlic socjoterapeutycznych i ich rodzin pod nazwą "Carving Party", czyli artystyczne rzeźbienie w owocach i warzywach. Impreza zorganizowana została w ramach programu "Postaw na rodzinę", który realizuje nasza gmina. W spotkaniu zorganizowanym przez wychowawców świetlic socjoterapeutycznych udział wzięło 120 osób oraz zaproszeni goście: burmistrz Głogowa Małopolskiego: Pawel Baj, który sprawuje patronat nad kampanią, kierownik MGOPS: Anna Gniewek-Marek, lokalni artyści z Aktywnej Grupy Twórców, a także kucharze którzy przeprowadzili "mini kurs" carvingu - szef kuchni Cztery Pory Roku :)) i kucharz restauracji Blue Diamond.

 
"Światełko Pamięci" – podsumowanie akcji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tadeusz Zygo   
wtorek, 01 listopada 2011 12:41

Światełko PamięciUczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w akcji „Światełko Pamięci”. Dzięki ich zaangażowaniu i ofiarności zebrano ponad 200 zniczy, które 1 listopada zapłonęły na mogiłach Polaków spoczywających na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. Zebrane przez uczniów znicze odebrała ze szkoły red. Beata Wolańska z TVP Rzeszów. Odwiedziła SLO z ekipą filmową, a nagrany materiał filmowy można było zobaczyć w wydaniu głównym Aktualności z dnia 27 października 2011 r. Każdy zainteresowany może obejrzeć nagranie na stronach internetowych TVP.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w akcję „Światełko Pamięci” dla Łyczakowa.

 
Wyjazd do Rzeszowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Baryła, 2A   
sobota, 05 listopada 2011 00:05

4 listopada 2011 r. klasy 2a i 2b, pod opieką wychowawców, pani Joanny Kryńskiej i pani Anety Kowalskiej, brały udział w wyjeździe do kina ‘Multikino’ i kręgielni "Galaktyka". Najpierw uczniowie udali się do kina na seans ‘1920 – Bitwa warszawska’, a następnie do kręgielni. Ekranizacja Jerzego Hoffmana, to dla jednych wzruszająca opowieść o czasach, których nie znamy, a dla drugich film, na który tak naprawdę nie warto iść. Naszym uczniom natomiast podobał się bardzo. Po krótkiej lekcji historii, udaliśmy się na dwugodzinną "rozrywkę" do kręgielni. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i nie marnowaliśmy czasu na bezczynne siedzenie – rywalizacja była zacięta. Jednogłośnie wszyscy uważamy wyjazd za bardzo udany i bardzo mile spędzony!

 
Święto Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 12 listopada 2011 00:08

Święto Odzyskania NiepodległościDnia 11 listopada 2011 roku, w głogowskim Domu Kultury odbyła się część artystyczna obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. Na uroczystość  przybyło wiele ważnych osób, między innymi: Burmistrz Głogowa Małopolskiego p. Paweł Baj wraz ze swoim z-cą p. Jerzym Komanieckim, dyrektorzy wszystkich szkół z terenu gminy, oraz przedstawiciele kościoła. Na scenie wystąpili uczniowie z naszego SLO: z klasy I b i II b, a także uczniowie z Niepublicznej Szkoły Muzycznej, oraz chór męski z Wysokiej Głogowskiej.

Więcej…
 
Współczuć czy oskarżać? Wizyta w schronisku dla Nieletnich w Łańcucie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Sondej, 3B   
środa, 16 listopada 2011 00:43

Wizyta w schronisku dla nieletnichNiewątpliwie był to jeden z najbardziej poruszających wyjazdów szkolnych. Wizyta w takim miejscu wywarła ogromny pływ na uczniów naszej szkoły, poniekąd, dlatego że mogliśmy stanąć oko w oko z młodocianymi przestępcami i zmierzyć się z rzeczywistością zamkniętego schroniska.

Wyjazd odbył się 15 listopada bieżącego roku. Klasa III B pod opieką pani pedagog oraz nauczyciela Wos-u mgr Mariusza Dulibana wybrała się Schroniska dla nieletnich w Łańcucie w celu zobaczenia szarej rzeczywistości osób tam przebywających.

Więcej…
 
Półmetek klas drugich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestnik   
niedziela, 20 listopada 2011 00:26

Półmetek klas drugichDnia 19 listopada odbył się półmetek klas drugich SLO. Rozpoczął  się on  o godzinie 18:00 i trwał do białego rana.  Na początku na wszystkich czekał pyszny obiad oraz deser.  Gdy tylko minęła godzina 19:00 rozpoczęła się fantastyczna zabawa. Wszyscy bawili się w rytmach gorącej muzyki i przy błyskach dyskotekowych świateł. Nie zabrakło oczywiście takich przebojów jak Macarena, kaczuszki lub Jedzie pociąg z daleka. Obie klasy bawiły się wspaniale do samego końca. Nikt na pewno nie mógł narzekać na brak dobrej zabawy czy miłej atmosfery. Nad ranem większość uczniów bardzo zmęczonych opuszczała salę głogowskiego Domu Kultury, ale  w poniedziałek  wszyscy wypoczęci i szczęśliwi czekali z utęsknieniem na pierwszy dzwonek.

GALERIA ZDJĘĆ - Dominika Krzemińska

GALERIA ZDJĘĆ - Kate Kos-a

 
Misje Święte – Czas, abyś przejrzał... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka   
niedziela, 20 listopada 2011 23:03

W dniach od 12 do 20 listopada 2011r. w Głogowie Małopolskim miały miejsce Misje Parafialne. Misje zostały poprowadzone przez ojców redemptorystów z Torunia. W tych uroczystościach w dniach od 16 do 18 listopada wzięła udział również młodzież z naszego Samorządowego Liceum. Dla młodzieży z LO słowo Boże wygłosił kleryk Łukasz. Tematami poszczególnych dni było: pogłębienie w wierze oraz chrześcijańskie wychowanie w rodzinie. W trzeci dzień uczniowie przystąpili do sakramentu pojednania, a następnie wzięli udział we Mszy Świętej. Na zakończenie podziękowaliśmy klerykowi za piękne słowo Boże na czas Misji. Czas, który przeżyliśmy był  dla nas okazją do przemyśleń i refleksji, a niejednokrotnie rozrachunku z własnym sumieniem w obliczu prawdy o miłosierdziu Boga względem człowieka.

 
"Świadomie wybieram przyszłość" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 23 listopada 2011 01:21

Świadomie wybieram przyszłośćWe wrześniu br. nasza szkoła przystąpiła do kampanii społecznej „Świadomie wybieram przyszłość”. Program objęty Patronatem Honorowym przez Wojewodę Podkarpackiego Panią Małgorzatę Chomycz skierowany jest do młodzieży – licealistów, którzy stoją u progu wyboru swojej dalszej ścieżki kariery. Głównym celem kampanii jest „zwiększanie świadomości maturzystów dotyczącej istoty kształtowania własnej przyszłości i odnalezieniu najlepszej drogi rozwoju”.

Więcej…
 
Dominika Sondej - najlepsza! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 25 listopada 2011 23:00

W dniu 25 listopada 2011 jury IPN Rzeszów ogłosiło wyniki konkursu  "Stan wojenny w Polsce"  dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych woj. Podkarpackiego. Prezentacja multimedialna Dominiki Sondej pt. "Stan wojenny w Polsce -  czarna karta polskiej historii" wykonana pod opieką naukową Tadeusza Zygo, okazała się najlepsza. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w dniu 12 grudnia 2011 w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. GRATULUJEMY!!!

 
Pokolenie roku 1944 - konkurs piosenki patriotycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 25 listopada 2011 23:57

Konkurs piosenki patriotycznej 25 listopada 2011 r.  w Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbył się konkurs piosenki patriotycznej. Wszyscy przygotowywali się z ogromną chęcią, bo przecież robiliśmy to dla naszej ojczyzny, z sercem dla drugiego człowieka, a tym właśnie jest patriotyzm.

GALERIA ZDJĘĆ - Jakub Surdej

W konkursie brali udział uczniowie z Przewrotnego, Bud Głogowskich, gimnazjaliści i licealiści z Głogowa Małopolskiego oraz uczniowie ze szkoły muzycznej. Wystąpili soliści jak i zespoły. Swoimi talentami popisywali się już najmłodsi w wieku nawet 10 lat.

Więcej…
 
Sukces Dominiki Sondej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 26 listopada 2011 00:09

Stan wojennyDominika Sondej, uczennica kl III b naszej szkoły zajęła I miejsce w konkursie „Stan wojenny w Polsce”,  organizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Rzeszowie. Polegał on na przygotowaniu prezentacji multimedialnej poświęconej tematyce stanu wojennego. Jego celem było zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski i przypomnienie o niezwykle ważnej dla historii Narodu rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.  W konkursie wzięło udział łącznie 37 uczniów z 12 szkół. Poniżej zwycięska prezentacja:

POBIERZ PLIK

 
Żywe muzeum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Krawiec i Paulina Frącz   
poniedziałek, 28 listopada 2011 23:06

Żywe muzeumW środę 23 listopada 2011 klasa I C  wraz z panem T. Zygo wybrała się na wycieczkę po Rzeszowie, w ramach wyjazdu naukowego  pt. "Żywe muzeum" zorganizowanego z okazji 30 – lecia wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.  Celem gry było odwiedzenie siedmiu wybranych miejsc z listy, co gwarantowało udział w losowaniu nagród. Za każdym razem dostawaliśmy na otrzymanej wcześniej kartce pieczątki. Wycieczkę po Rzeszowie rozpoczęliśmy o godzinie 10:00. Zadanie nie było proste, ponieważ punkty było oddalone od siebie, a my musieliśmy udać się do nich pieszo.

Więcej…
 
Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 04 grudnia 2011 14:22

Misje w AfryceW poniedziałek, 4 grudnia, odbyła się Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki. Jest ona organizowana przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wzięło w niej udział trzynastu uczniów naszej szkoły, których do udziału w olimpiadzie przygotowała pani Anna Bober. Odpowiadali oni na 50 pytań. Uczestnicy musieli się wykazać nie tylko znajomością kultury Afryki, ale również wiedzą o historii, religii i obyczajach panujących na tym kontynencie. Do zdobycia było 50 punktów. Jedynie dwie osoby mogły przejść do kolejnego etapu konkursu. Najlepsze wyniki uzyskali: Monika Kiełb i Krzysztof Wilczyński. Uzyskali oni odpowiednio 32 i 29 punktów. Drugi etap zaplanowany jest na początek marca.

 
‘’Szalone nożyczki’’ w niedzielne popołudnie w teatrze... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Płodzień   
niedziela, 11 grudnia 2011 22:45

Szalone nożyczkiW niedzielę jedenastego grudnia  mieliśmy możliwość (Uczniowie, Dyrekcja i  Nauczyciele)  obejrzeć spektakl pt., ‘’Szalone nożyczki’’ w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

"Szalone nożyczki" to błyskotliwie zagrana komedia kryminalna, której premiera w  rzeszowskim teatrze miała miejsce w czerwcu 2011 roku. Autorem "Szalonych nożyczek" jest Paul Pörtner, niemiecki dramatopisarz i poeta. Sama sztuka jest znana i grywana w teatrach  bez przerwy od prawie trzydziestu  lat. To prawdziwy ewenement, dłużej grane bywają tylko  musicale, które przez tak długi czas nie schodzą z afisza.

Więcej…
 
Lekcja Europejska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Stąpor   
poniedziałek, 12 grudnia 2011 20:14

Elżbieta Łukacijewska - Poseł do Parlamentu EuropejskiegoDnia  12 grudnia 2011 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Elżbietą Łukaciejewską, która obecnie jest Posłem do Parlamentu Europejskiego z okręgu Podkarpacia. Dodatkowo pełniła funkcje Posła do Sejmu RP. Pani Elżbieta godnie reprezentowała nasze województwo w rożnych komisach np. w Komisji Ochrony Środowiska.

Wybrani uczniowie , którzy wzięli udział w lekcji mogli zgłębić wiedzę na temat Unii Europejskiej. Pani Łukaciejewska w barwny sposób przedstawiła ciekawą prezentacje przykładowego miesiąca pracy i obowiązków europosła. Poruszone było także zagadnienie o Europarlamencie , jaki jest jego główny cel i funkcje. Następnie głos zabrała Pani Ewa Nowak-Koprowicz , która opowiedziała o Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Więcej…
 
Wycieczka do Krakowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patrycja Szyszka, 1C   
środa, 21 grudnia 2011 22:48

SLOW środę 21 grudnia 2011 roku uczniowie SLO w Głogowie Małopolskim wraz z opiekunami panią M. Rękosiewicz-Tokarz i panią Renatą Płodzień udali się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem było obejrzenie sztuki Moliera pt. ,,Chory z urojenia’’ w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. O godzinie 6:30 wszyscy czekali na stacji autobusowej w Głogowie Małopolskim. Na szczęście nikt się nie spóźnił ;) Gdy już każdy usiadł na swoim miejscu, kierowca ruszył w drogę.

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej…
 
Szkolne spotkanie wigilijne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izabela Wacht, 1A   
czwartek, 22 grudnia 2011 20:43

Boże Narodzenie 2011"Jest taki dzień, w którym gasną wszystkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski."

Słowami tej znanej nam piosenki zostało rozpoczęte Szkolne Spotkanie Wigilijne. Ta piękna uroczystość, która niesie ze sobą spokój, ciepło i miłość odbyła się 22 grudnia 2011roku w Miejskim Domu Kultury. Wprowadziła wszystkich zgromadzonych w klimat świąt Bożego Narodzenia.

Więcej…
 
Kolejny sukces akcji SZLACHETNA PACZKA w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Szyszka   
czwartek, 22 grudnia 2011 22:08

Szlachetna PaczkaMinął już kolejny rok, kiedy to organizujemy tę akcję w naszej szkole. W tym roku udało nam się pomóc aż dwóm rodzinom. Była to samotna starsza pani oraz dwie siostry, których tata nie żyje a mama ciężko pracuje za granicą. Udało się stworzyć dla każdej rodziny po 10 dużych paczek. Zawierały żywność, środki czystości, ubrania oraz przedmioty, które dana rodzina potrzebowała.  Dołączyliśmy również stroik świąteczny, kartkę z życzeniami i opłatek.

Więcej…
 
Mamy kolejnego stypendystę! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 grudnia 2011 23:56

Bartłomiej Zawadzki, IIIBW dniu 22 grudnia 2011 Bartłomiej Zawadzki uczeń klasy III B wziął udział w uroczystości wręczenia dyplomów dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Stypendystami zostają osoby o wybitnych osiągnięciach w nauce. Bartek uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole. Uroczystość odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, a dyplom naszemu uczniowi wręczali wicewojewoda pan Andrzej Reguła wraz z przedstawicielem  podkarpackiego kuratora oświaty.

Gratulujemy Bartkowi i życzymy dalszych sukcesów!

 
IX edycja ogólnopolskiego konkursu "Polska w NATO" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Sajdak, 2B   
poniedziałek, 02 stycznia 2012 20:53

2 stycznia 2012 r. odbyły się eliminacje szkolne do IX edycji konkursu "Polska w NATO" pod hasłem "Bezpieczna Polska, bezpieczna Europa, bezpieczny świat". Do konkursu przystąpiło 10 osób z klas 1a,2a,2b. Pierwsze 5 osób, które otrzyma najwyższe wyniki zakwalifikuje się do kolejnego wojewódzkiego etapu. Nagrodą dla laureatów ostatniej, ogólnopolskiej fazy konkursu jest wizyta studyjna w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli. Finał ogólnopolski konkursu nastąpi 31 marca 2012 roku. Trzymamy kciuki za naszych uczestników i życzymy im powodzenia w dalszej fazie konkursu.

 
Spotkanie z Burmistrzem Głogowa Małopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 05 stycznia 2012 22:54

Spotkanie z Burmistrzem Głogowa Małopolskiego5 stycznia 2012 roku w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie Małopolskim odbyło się spotkanie klasy III A z Burmistrzem Głogowa Małopolskiego, Panem Pawłem Bajem. Uczniowie przedstawili prezentację, charakteryzującą całą gminę, do której zadawali przygotowane wcześniej pytania. Burmistrz udzielił wyczerpujących odpowiedzi w kwestiach związanych z naszym miastem.

Więcej…
 
Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestnik   
środa, 11 stycznia 2012 22:48

SLOW  środę 11 stycznia 2012 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły Chłopców w Piłce Nożnej na obiekcie sportowym "Spin" w Rzeszowie. Poza rozgrywkami miał miejsce aerobik, w którym aktywnie uczestniczyły uczennice naszej szkoły. Wszystkie te atrakcje -  jak co roku - organizowali nauczyciele wychowania fizycznego (p. Maciej Rusin i p. Konrad Surowiec).

Więcej…
 
Nowy wideoklip zespołu Frajer Bojz & The Kobieta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Załoga Frajer Bojz & The Kobieta   
poniedziałek, 16 stycznia 2012 22:55

Frajer Bojz & KobietaPrezentujemy wam autorski wideoklip zespołu Frajer Bojz & The Kobieta obrazujący nagrania drugiego już utworu promującego szkołę, które odbyły się końcem Roku Pańskiego 2011. Produkcją muzyczną, realizacją, mixem i masteringiem zajął się Grzegorz Grubman. Z kolei za montaż wideo odpowiedzialny jest członek grupy, a zarazem absolwent SLO Wojciech (Hihat, Voidt) Dulski.

Więcej…
 
Spotkanie poświęcone profilaktyce raka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka   
środa, 18 stycznia 2012 19:35

Profilaktyka18 stycznia 2012 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie zorganizowane przez p. J. Baran – Szkolnego Koordynatora Programu Szkoła Promująca Zdrowie - z przedstawicielką Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, w którym wzięły udział uczennice ze wszystkich klas. Pani prowadząca spotkanie przekazała nam wiele ciekawych informacji na temat badań mammograficznych i badań cytologicznych. Uświadomiła nam, jak ważne jest wykonywanie takich badań. Opowiedziała, jak przebiegają takie zabiegi i jak często powinny być wykonywane. Dowiedziałyśmy się także chorób zjawisku natężenia chorób i w jaki sposób zostają one wykrywane. Przedstawiono nam dane statystyczne częstotliwości robienia przez Polki badań cytologicznych i mammograficznych, a także liczebności zachorowań na poszczególne choroby - w całym kraju i w naszym regionie. Po spotkaniu otrzymałyśmy ulotki, na których zawarte są niezbędne informacje, jakie powinnyśmy przekazać naszym babciom, mamom, ciociom lub siostrom.

Więcej…
 
Wyjazd do kina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystian Tyburczy   
piątek, 27 stycznia 2012 19:48

W ciemności W piątek 27 stycznia 2012 r. klasy 1 A i 1 B wraz z wychowawcami: p. Krystyną Gnat i Anną Bober udały się do kina Helios w Rzeszowie na film Agnieszki Holland "W ciemności". Wszyscy od dawna czekaliśmy na ten moment.

Seans rozpoczął się o godz. 10:00 i trał aż 145 minut. Film oparty jest na autentycznych wydarzeniach. Przenosi nas do tragicznych czasów II Wojny Światowej, do Lwowa. Ukazuje życie w likwidowanym getcie oraz prześladowania narodu Żydowskiego. Główny bohater Leopold Socha (grany przez Roberta Więckiewicza), który był złodziejem, pomaga Żydom- uciekinierom z getta przez długie 14 miesięcy, ukrywając ich w kanale. Początkowo robi to dla pieniędzy. Jednak z czasem jego motywacje zaczynają ulegać zmianie. Poldek wykazuje się nie lada odwagą i sercem, bo kiedy ma możliwość, aby wydać Niemcom Żydów (zyskując duże pieniądze) nie robi tego. Nadal ryzykuje własne życie i swojej rodziny dla grupy obcych mu osób.

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu "Aby zdrowym być" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szkolny Zespół Promocji Zdrowia   

W dniu 1 marca 2012 r. jury w składzie: p. Joanna Baran, p. Sylwia Król, p. Paweł Bawor i p. Piotr Kawa obejrzało przygotowane przez uczniów z poszczególnych klas prezentacje multimedialne, zgłoszone do szkolnego konkursu "Aby zdrowym być", zorganizowanego przez Szkolny Zespół Promocji Zdrowia w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie. Prezentacje dotyczyły negatywnych skutków stosowania używek (zwłaszcza środków odurzających), negatywnych skutków niewłaściwego odżywiania się i braku ruchu, braku higieny oraz promowania aktywnego spędzania wolnego czasu, właściwego odżywiania się i unikania substancji szkodliwych dla zdrowia.

Więcej…
 
Konkurs "Polska w NATO" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 03 marca 2012 23:22

Konkurs POLSKA W NATO3 marca 2012 r. w Klubie Garnizonowym w Rzeszowie odbył się IX finał wojewódzki ogólnopolskiego konkursu "Polska w NATO". Udział wzięło ponad 60 uczniów z całego województwa podkarpackiego. Szkołę, pod opieką p. Tadeusza Zygo, reprezentowali: Karolina Sajdak IIB, Mateusz Kłoda IIA, Krzysztof Wilczyński IIA oraz Paulina Zdeb IC. Bardzo dobre przygotowanie sprawiło, że troje uczniów znalazła się w gronie 10 najlepszych i nagrodzonych:
Karolina Sajdak 3 miejsce
Mateusz Kłoda 7 miejsce
Paulina Zdeb 10 miejsce

Gratulujemy!

 
Nowa podstawa programowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Depa   
wtorek, 06 marca 2012 23:38

Nowa podstawa programowaWejście nowej podstawy programowej do szkół ponadgimnazjalnych od roku szkolnego 2012/2013 niesie ze sobą wiele zmian w organizacji kształcenia na tym poziomie. Co oznacza „koniec kształcenia ogólnego w liceach” – głoszony w mediach, możliwość wyboru przez uczniów szkół ponadgimanzjalnych od 2 do 4 przedmiotów rozszerzonych, co tą są „przedmioty uzupełniające”, jak zmieni się matura w 2015 roku? To pytania, które pojawiają się w związku z planowanymi zmianami.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patrycja Szyszka, 1C   
środa, 07 marca 2012 16:31

7 marca 2012 roku w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy, z każdej klasy złożyli dziewczynom z tej okazji życzenia. Niektórzy panowie wymyślili nawet skecze rozbawiające wszystkich obecnych na sali podczas akademii.

Świetnym pomysłem było nagranie przez nich krótkich filmików, w których mówili o kobietach, i o tym co kupiliby im, z okazji ich święta. Niektóre wypowiedzi były bardzo śmieszne i nam żeńskiej części bardzo się podobały.

Chłopcy z klasy 1A przygotowali zabawny układ taneczny dla dziewcząt ze swojej klasy, a następnie podarowali im kwiaty. Natomiast panowie z klasy 2A przedstawili skecz, w którym pokazali mężczyznę, który zapominając o tym, że jego żona jest w jakimś stopniu atrakcyjna nie złożył jej życzeń. Męska część z klasy 2B i 3B zaprezentowało piosenkę pt.: "Cztery osiemnastki" w zupełnie nowej aranżacji. Jednak chyba wszystkich najbardziej rozbawił skecz przygotowany przez przedstawicieli klasy 3A. Nosił on tytuł: "Powrót syna". Przedstawili oni trzy wersje scenki powrotu syna z wojny, a były to: telenowela, akcja, oraz miusical. Wszyscy śmiali się do łez.

Na zakończenie prowadzący akademię, przewodniczący szkoły złożył jeszcze raz wszystkim kobietom najserdeczniejsze życzenia i na ręce Pani Dyrektor złożył bukiet kwiatów. Natomiast z ust Pani Dyrektor popłynęły słowa podziękowania za trud przygotowania akademii. Z utęsknieniem czekamy na powtórkę.

 
Rozpoczęcie projektu „Uczeń – Rodzic – Szkoła ...” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kopeć   
środa, 07 marca 2012 21:58

Rozpoczęcie projektuRuszyły spotkania na terenie gminy w ramach projektu „Uczeń – Rodzic – Szkoła - skuteczna komunikacja drogą do sukcesu”. Jedno z nich w minioną środę 7 marca 2012 odbyło się w Zespole Szkół w Przewrotnem. Przybyli na spotkanie dowiedzieli się o aktualnych możliwościach kształcenia dzieci, młodzieży i dorosłych. Przekazywane informacje dotyczyły także idei „lifelong learning” (kształcenia ustawicznego), dostępu dziewcząt i chłopców do różnych zawodów, a także zmian związanych reformą szkolnictwa ponadgimnazjalnego młodzieży i dorosłych wchodzących do szkół od września 2012.

Więcej…
 
Najlepsi uczniowie SLO nagrodzeni! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 09 marca 2012 19:29

Najlepsi uczniowie SLO9 marca w piątkowe popołudnie w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbyło się wręczenie stypendiów Burmistrza Głogowa Małopolskiego. Regulaminowe wymagania związane ze średnią ocen na I semestr (powyżej 5,0) spełniły dwie uczennice: Katarzyna Ufnal, kl. 3B oraz Karolina Sajdak kl. 2B. Do stypendium za szczególne osiągnięcia oraz zaangażowanie na rzecz szkoły i środowiska lokalnego został wytypowany przez Radę Pedagogiczną Piotr Miłosz, kl. 3B. Stypendia wręczyli Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj oraz zastępca burmistrza Jerzy Komaniecki. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
"Szalone nożyczki" w teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Białek, 1C   
środa, 14 marca 2012 19:27

Wyjazd do teatru14 marca 2012 r. grupa uczniów wraz z Dyrekcją i Nauczycielami miała zaszczyt gościć w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na sztuce Paula Pörtnera pt. „Szalone nożyczki”, wyreżyserowanej przez Marcina Sławińskiego. Rzeszowska premiera spektaklu odbyła się 18 czerwca 2011r. Grany jest on w wielu teatrach w Polsce jak i zagranicą od ponad 30 lat i zawsze spotyka się z pozytywną reakcją wśród widzów.

Więcej…
 
Patrząc w oczy recydywiście... Wizyta na Załężu. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Sondej, 3B   
środa, 14 marca 2012 22:48

Wizyta na ZałężuSzliśmy jak na skazanie... Używając takiego stwierdzenia na pewno nie przesadzę. W Autobusie byliśmy jak zawsze, rozgadani uśmiechnięci. Nie zdawaliśmy sobie jeszcze sprawy z tego, co za chwilę zobaczymy. Przekraczając więzienne mury, euforia opadała. Zaczęliśmy zastanawiać się nad sensem wyjazdu, a przede wszystkim nad nami samymi.

Wyjazd do zakładu zamkniętego na Załężu odbył się 14 marca 2012 roku. Uczestniczyła w nim klasa III B i II A wraz z Panią Dyrektor oraz Panią Pedagog. Po wylegitymowaniu się, zostaliśmy poproszeni o przejście do świetlicy. Z przyczyn bezpieczeństwa nie mogliśmy zobaczyć 11 pawilonu.

Więcej…
 
Niektórzy lubi poezję PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 marca 2012 19:58

16 marca dziewczęta z Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim wyrecytowały swoje interpretacje wierszy K.K. Baczyńskiego oraz T. Gajcego podczas Konkursu „Niektórzy lubią poezję”, który odbył się w Zespole Szkół w Przewrotnem. Uczestniczkami konkursu z naszej szkoły były Jadwiga Lis z klasy 1C oraz Magdalena Baran, Renata Tęcza i Beata Lampart z klasy 2A. Nasza dobra passa zaczęła się od wyróżnienia dla Renaty Tęczy za swoją elegancką prezentację wiersza, a zakończyła na zdobyciu przez Beatę Lampart III miejsca. Reszta uczestników konkursu dostała dyplomy i wszyscy rozstali się w pogodnej atmosferze szczerych uśmiechów i gratulacji.

 
Pielgrzymka maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Bat, 3A   
niedziela, 18 marca 2012 00:02

Pielgrzymka maturzystów17 marca 2012 r. odbyła się, jak co roku, pielgrzymka maturzystów z naszego Liceum do Częstochowy. Jego opiekunami byli: pani dyrektor Dorota Depa, pani mgr Anna Depa, pani mgr Anna Kopeć, pani pedagog Marta Rusin, pan mgr Piotr Kawa oraz ks. Wacław Klimek.

Wszyscy uczestnicy wyruszyli około godziny 00:30. Podróż upływała szybko i spokojnie. Na miejscu, o godzinie 6:00, wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej, poprzedzonej odsłonięciem obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Później, po krótkim odpoczynku i zjedzeniu śniadania, udaliśmy się na Drogę Krzyżową, prowadzoną przez młodzież. Po jej zakończeniu zaplanowano zwiedzanie Skarbca oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć. Następnie wszyscy otrzymaliśmy czas wolny, który mogliśmy wykorzystać np. na podziwianie panoramy miasta z wieży czy zakupienie pamiątek. Około godziny 11:00 wyruszyliśmy w stronę Głogowa Małopolskiego W drodze powrotnej odwiedziliśmy Oświęcim. Wizyta tam była dla wszystkich ogromnym przeżyciem. Na początku zwiedziliśmy obóz - muzeum Holokaustu w Oświęcimiu, a następnie obóz - muzeum w Brzezince. Po niezwykle interesujących i przejmujących opowieściach przewodnika, wracaliśmy do autokaru zamyśleni nad tym, co działo się tam 70 lat wcześniej.

Do Głogowa Małopolskiego wróciliśmy przed godziną 21:00. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i na pewno będą go długo wspominać.

 
"Tu odnajdziesz siebie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Motwicka, 3C   
poniedziałek, 26 marca 2012 22:18

Tu odnajdziesz siebieW związku z ósmym marca w naszym SLO odbyła się premiera teledysku do utworu "Tu odnajdziesz siebie" z repertuaru Frajer Bojz & The Kobieta. Mamy nadzieję, że spotkał się on z pozytywnym odbiorem zarówno uczniów, jak i kadry nauczycielskiej. Jak wiecie drodzy uczniowie, kręcenie tegoż materiału filmowego sprawiło nam dużo frajdy i radości. Zlepek ujęć doskonale obrazuje barwną historię naszej wyjątkowej szkoły, z której powinniśmy być dumni. Inspiracją do przedsięwzięcia była chęć pokazania światu, na co stać "SLO’wską" młodzież! Ukazanie, iż nie ma rzeczy niemożliwych, a marzenie to już połowa sukcesu. Motorem do nagrania materiału była oczywiście muzyka, o której zapewne głośno w powiecie...

Więcej…
 
Konkurs Wiedzy Biblijnej - etap szkolny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka   
wtorek, 27 marca 2012 21:52

27 marca 2012 r. w naszym Liceum odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Został on zorganizowany przez katolickie stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Był to test składający się z 45 pytań. Za cały test można było uzyskać 90 punktów. Uczestników na konkursie obowiązywała znajomość treści Księgi proroka Izajasza, Ewangelii wg św. Łukasza oraz Dziejów Apostolskich. Pytania nie były łatwe. Aby przejść do kolejnego etapu trzeba było zdobyć  co najmniej 45 punktów.

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 31 osób. Najlepsze wyniki uzyskały: Monika Kiełb - 73 punkty, Klaudia Krzyśko - 63 punkty oraz Anna Olechowska - 63 punkty. One  będą reprezentować Liceum na etapie diecezjalnym, który odbędzie się 23 kwietnia w Rzeszowie.

 
Targi edukacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 marca 2012 21:01

Targi edukacyjneW dniu 28 marca 2012 r. w Zespole Szkół w Głogowie Małopolskim odbyły się Targi Edukacyjne dla uczniów gimnazjów z terenu naszej gminy. My też tam byliśmy, prezentując ofertę szkoły dostosowaną do wymogów nowej podstawy programowej a także naszą najnowszą piosenkę - jubileuszową, wraz z teledyskiem. Oto krótka fotorelacja:

Więcej…
 
I Otwarta Konferencja Filozoficzna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 30 marca 2012 20:56

Na zdjęciu dr hab. Krzysztof Bochenek podczas wykładuW dniu 30 marca w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbyła się I Otwarta Konferencja Filozoficzna, pod honorowym patronatem Burmistrza Głogowa Małopolskiego, Pawła Baja Wykład inaugurujący „Po co nam potrzebna jest dziś filozofia” wygłosił dr hab. Krzysztof Bochenek, prof. UR, zastępca dyrektora Międzywydziałowego Instytutu filozofii UR. Później dr Włodzimierz Zięba, również prof. UR, zastępca dyrektora Międzywydziałowego Instytutu Filozofii URz mówił na temat "Po co filozofujemy i jak kształcimy filozofów", natomiast zagadnienia związane z miejscem Filozofii wśród nauk przedstawił mgr Paweł Balcerak.

Więcej…
 
Praga & Wrocław PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lucyna Wilczyńska, 3A   
wtorek, 03 kwietnia 2012 22:22

Wycieczka Wrocław-PragaWraz z moimi kolegami i koleżankami jak również dwoma nauczycielami p. Renatą Płodzień i p. Konradem Surowcem w poniedziałkowe popołudnie 2 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia, a następnie do Pragi. Zebraliśmy się wszyscy na dworcu PKP w Rzeszowie i żegnając deszczową pogodę wyruszyliśmy w całonocną podróż do Wrocławia. Droga wszystkim upłynęła szybko. Większość z nas przespała połowę podróży. We Wrocławiu byliśmy ok. godziny  5.30 rano. Na rozbudzenie odbyliśmy spacer z dworca PKP do centrum miasta do naszego hotelu, który nazwaliśmy „strychowania”. Mieliśmy tam czas na krótki odpoczynek i poranną toaletę. Następnie wyruszyliśmy w miasto. P. Surowiec oprowadzał nas po najciekawszych miejscach Wrocławia.

Więcej…
 
Wielkanocne Misterium PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Kosiorowska, 2A   
środa, 04 kwietnia 2012 20:02

Wielkanocne MisteriumW środę, 4 kwietnia, tuż przed świętami Wielkiejnocy wszyscy uczniowie naszej szkoły udali się do domu kultury na spektakl teatralny o tematyce religijnej. W sztuce opisane zostały dwa z ostatnich cudów naszego Mistrza - wskrzeszenie Łazarza oraz zmartwychwstanie. Aktorzy na samym początku bardzo dobrze przybliżyli nam troje rodzeństwa, postać wahającej się i niepewnej Marii, wierzącej, mocno ufającej Marty oraz dobrego przyjaciela Jezusa - Łazarza.

Więcej…
 
X Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 kwietnia 2012 09:23

IX Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej16 maja 2012 r. w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie Małopolskim odbędzie się X Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Z piosenką przez Europę". Dla laureatów przewidziane są  bezpłatne kursy wybranego języka obcego w Szkole Języków PROMAR.


 

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

LISTA UCZESTNIKÓW KONKURSU

 
PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIE DLA MATURZYSTÓW!

Informujemy że szkolenie z procedur przebiegu egzaminu maturalnego odbędzie się
w czwartek 19 kwietnia o godzinie 14:10 w sali 105.

Oprócz uczniów klas trzecich, na szkolenie zapraszamy wszystkie osoby, które zamierzają ponownie przystąpić do egzaminu w maju 2012 r.

 
Spotkanie z policjantami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestnik   
środa, 18 kwietnia 2012 21:35

18 kwietnia 2012 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami referatu ds. nieletnich i patologii Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, w którym w obecności pani dyrektor i pani pedagog wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się naprawdę wielu ciekawych i przydatnych rzeczy. Większość z nas ukończyła już przecież 18 rok życia i panowie policjanci chcieli uświadomić nam, jak zmieniła się nasza odpowiedzialność karna. W tym celu przytoczyli  kilka paragrafów Kodeksu Karnego. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, co nam wolno, a co nie jako osobom pełnoletnim lub prawie pełnoletnim. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Uważam, że było bardzo przydatne. Dzięki temu wielu z nas zastanowi się kilka razy, zanim zrobi coś niezgodnego z prawem.

W dniu 18.04.2012 w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami referatu ds. nieletnich i patologii Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, w którym w obecności pani dyrektor i pani pedagog wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się naprawdę wielu ciekawych i przydatnych rzeczy. Większość z nas ukończyła już przecież 18 rok życia i panowie policjanci chcieli uświadomić nam, jak zmieniła się nasza odpowiedzialność karna. W tym celu przytoczyli kilka paragrafów Kodeksu Karnego. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, co nam wolno, a co nie jako osobom pełnoletnim lub prawie pełnoletnim. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Uważam, że było bardzo przydatne. Dzięki temu wielu z nas zastanowi się kilka razy, zanim zrobi coś niezgodnego z prawem.

 
Sprawni jak żołnierze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Kosiorowska, 2A   
środa, 18 kwietnia 2012 22:11

Sprawni jak żołnierze...18 kwietnia 2012 r. dwie, czteroosobowe drużyny z naszej szkoły: jedna dziewcząt, druga chłopców, brały udział w zawodach „Sprawni jak żołnierze”  w Kamieniu. Zawody obejmował szereg konkurencji mających na celu sprawdzeniu naszych umiejętności w kontekście pracy wojskowego, w ich skład wchodziły:  terenoznawstwo, pierwsza pomoc, test sprawnościowy, rzut granatem oraz strzelnica.

Więcej…
 
Konkurs Wiedzy Biblijnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 21:48

23 kwietnia w Instytucie im. Jana Pawła II w Rzeszowie odbył się XIV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie ”Civitas Christiana” pod szczególnym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika. Udział w nim wzięło około 80 uczniów z całej Diecezji Rzeszowskiej. Nasza szkołę pod opieką ks. Wacława Klimka reprezentowały: Monika Kiełb, Anna Olechowska i Klaudia Krzyśko, uczennice kl. IB. Etap diecezjalny wymagał szczegółowej znajomości: Księgi Izajasza, Ewangelii wg Św. Łukasza oraz Dziejów Apostolskich. Warunkiem przejścia do kolejnego etapu było uzyskanie jak najwyższego wyniku w danej diecezji, jednak nie mniejszego niż połowa maksymalnej liczby - 90 pkt. Pomimo dużej wiedzy z tego zakresu dziewczynom nie udało się zakwalifikować do finału. Wypada w tym miejscu wspomnieć, że Monice zabrakło zaledwie 3 ptk. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku przedstawiciele naszej szkoły staną na podium.

 
Konkurs "Sowa Matematyczna" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 kwietnia 2012 20:23

W czwartek 19 kwietnia odbył się ogólnopolski konkurs matematyczny pod nazwą Sowa Matematyczna. Z naszej szkoły wzięli w nim udział uczniowie klas 2 i 3, których do udziału w konkursie przygotowała p. Anna Depa. Uczniowie w 4-osobowych zespołach rozwiązywali 30 zadań o różnym stopniu trudności. Na rozwiązanie testu mieli 60 minut. W czasie trwania konkursu uczniom nie wolno było korzystać z żadnych pomocy naukowych, w tym kalkulatorów i Internetu. Uczestnicy musieli się zatem wykazać nie tylko wiedzą, ale również umiejętnością logicznego myślenia. Teraz pozostało już tylko oczekiwanie na wyniki.

 
Pożegnanie trzecioklasisów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 28 kwietnia 2012 00:13

27 kwietnia 2012r. odbyła się uroczystość pożegnania klas maturalnych. Po wzruszającej Mszy św., której piękną oprawę przygotowali uczniowie, cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali widowiskowej domu kultury. Część oficjalną rozpoczęła pani dyrektor SLO Dorota Depa, która niezwykle ciepło pożegnała najstarszych uczniów. Po niej głos zabrali zaproszeni goście: zastępca burmistrza Głogowa Małopolskiego pan Jerzy Komaniecki, dyrektor Zespołu Administracyjno-Ekonomicznego Szkół pani Karolina Wajda, a także wychowawca klasy trzeciej, przedstawicielka Rady Rodziców oraz maturzysta. Ważnym momentem tej części był akt przekazania sztandaru młodszym kolegom. Tegoroczna uroczystość miała tym bardziej podniosły charakter, że na scenie pojawili się nie tylko uczniowie nagrodzeni za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, frekwencję, osiągnięcia sportowe, ale wszyscy absolwenci, którzy z rąk pani dyrektor i wychowawców odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

Więcej…
 
Konkurs "Po prostu moja szkoła!" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek   
poniedziałek, 30 kwietnia 2012 21:32

Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim
zaprasza do wzięcia udziału
w konkursie literackim
ph. Po prostu moja szkoła!

Więcej…
 
Dni Otwarte SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 03 maja 2012 16:41

Dzień otwarty w SLO

W trakcie trwania Dnia Otwartego (16 maja 2012 r.) będzie możliwość wzięcia udziału w konkursie „GIMNAZJALISTA PRZED MATURĄ” – wystarczy przyjść i napisać test z wybranego przez siebie bloku przedmiotów (humanistyczne - język polski, historia, ścisłe – matematyka, fizyka lub matematyka, informatyka, przyrodnicze - biologia, chemia). Laureaci otrzymają dyplom predysponujący do przyjęcia do SLO oraz nagrody rzeczowe.

Więcej…
 
Matury w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 04 maja 2012 22:37

Piątek 4 maja 2012 r. jest szczególną datą dla naszej szkoły i wszystkich maturzystów, którzy tego dnia rozpoczęli nową sesję egzaminacyjną. Tradycyjnie, jako pierwszy, zdawany był język polski na poziomie podstawowym. Młodzież zmierzyła się z zagadnieniami wybranymi z „Lalki” Bolesława Prusa, „Ludzi bezdomnych” Stefana Żeromskiego oraz III części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Należało wykazać się nie tylko znajomością treści lektur, ale również umiejętnością porównywania i analizy dzieł literackich. Większość zdających, pytanych o wrażenia po egzaminie, stwierdziła, że z optymizmem będzie oczekiwać ogłoszenia wyników.

Absolwenci muszą uporać się z egzaminami obowiązkowymi z: języka polskiego, matematyki i języków obcych nowożytnych, które decydują o zdaniu egzaminu oraz z przedmiotów dodatkowych, których wynik umożliwi uzyskanie dyplomu wyższej uczelni.

Podczas tej długiej sesji, życzymy wszystkim zdającym odporności na stres i zmęczenie oraz oczywiście jak najlepszych wyników!

 
IV Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Dragan, 1C   
środa, 16 maja 2012 22:53

Pielgrzymka do Częstochowy16 maja 2012 roku przedstawiciele młodzieży naszego Liceum wraz z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjalnej o godzinie 2:30 wyruszyli na pielgrzymkę do Częstochowy. W wyjeździe uczestniczyło sześć osób z naszego Liceum i ksiądz Wacław Klimek. Tego dnia w Częstochowie spotkały się szkoły z całej Polski, które maja za patrona Prymasa Tysiąclecia.

Spotkanie szkół rozpoczęło się posadzeniem buku prymasowskiego przy Domu Pamięci Prymasa Tysiąclecia. Następnie w sali ojca Kordeckiego odbyło się spotkanie z księdzem Feliksem Folejewskim. Ksiądz jest świadkiem życia i posługi Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po spotkaniu z księdzem odbyła się uroczysta Msza Święta przed Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Mszę Świętą prowadził ksiądz biskup Jan Wątroba. Pod koniec homilii został odczytany Akt Osobistego Oddania się Matce Bożej. W Mszy Świętej wzięły udział poczty sztandarowe, w tym poczet naszego Liceum. Po zakończeniu homilii poczty sztandarowe i przedstawiciele szkół przeszli pod pomnik Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zostały złożone przy nim kwiaty i odmówiona modlitwa o beatyfikację naszego Patrona. Uroczystość zakończyła się Drogą Krzyżową na Wałach Jasnogórskich. Za rok kolejny zjazd szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Mamy nadzieję że nasza szkoła po raz kolejny weźmie udział w tej pielgrzymce.

 
Dzień Otwarty w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paulina Zdeb, Edyta Szporko 1C   
czwartek, 17 maja 2012 00:35

Dzień Otwarty w SLODnia 16 maja 2012 w godzinach od 10:00 do 14:00 w SLO w Głogowie Małopolskim odbyły się dni otwarte. W naszej szkole powitaliśmy trzecio gimnazjalistów z pobliskich szkół, którzy być może w przyszłym roku rozpoczną naukę w naszej szkole.

Przez naszych uczniów przygotowana została degustacja potraw kuchni angielskiej, francuskiej oraz niemieckiej. Okazało się, że nasi goście są wielkimi łakomczuchami. Wszystkie smakołyki znikły w mgnieniu oka.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Więcej…
 
X Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Gnat, Anna Białek   
piątek, 18 maja 2012 23:18

16 maja 2012 r. w SLO odbył się jubileuszowy X Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Z piosenką przez Europę" organizowany przez Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim. Patronat nad konkursem objęli Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Głogowa Młp. Opiekę merytoryczną nad  przedsięwzięciem sprawowała Szkoła Języków i Zarządzania PROMAR-International, która przekazała nagrody główne dla laureatów w postaci bezpłatnych kursów wybranego języka obcego. Nagrody rzeczowe ufundował Urząd Miejski w Głogowie Małopolskim

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej…
 
Konkurs "Z klasy do kasy" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 20 maja 2012 10:31

Od 30 kwietnia 2012 r. jedenaście zespołów - komitetów (3-5 osobowych) z SLO bierze udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Z klasy do kasy". Opiekunem jest nauczyciel Tadeusz Zygo. Zadaniem każdego komitetu jest inwestowanie 100 tysięcy złotych otrzymanych na starcie tak, aby osiągnąć największy zysk do dnia 8 czerwca 2012 roku. Pieniądze można inwestować w akcje, walutę i fundusze inwestycyjne. 20 zespołów z każdego województwa podkarpackiego (wszystkich jest 703), które uzyskają największe zyski spotka się w finale wojewódzkim 15 czerwca 2012 roku. Początek gry zbiegł się z bessą na giełdzie, co wyraźnie odczuło większość komitetów. Na dzień 20 maja 2012 r. dwa zespoły z SLO znajdowały się na "plusie" i zajmowały w rankingu wojewódzkim odpowiednio 17 miejsce (komitet Hot Potato z klasy I A) i 19 miejsce (komitet White Window z klasy I B). Konkursowe zmagania można śledzić na stronie internetowej "Z klasy do kasy". Wszystkim zespołom życzymy powodzenia i "nosa" do interesów.

 
"Twój pomysł na promocję województwa podkarpackiego w Europie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 31 maja 2012 18:05

Pomysł na promocję województwaPomóż koleżankom i kolegom pojechać do Brukseli! Uczniowie naszej szkoły – Kasia Kosiorowska, Monika Sala i  Jakub Surdej biorą udział w konkursie organizowanym przez euro poseł Elżbietę Łukacijewską na esej „Twój pomysł na promocję województwa podkarpackiego w Europie”. Nasi uczniowie przeszli do finału. O wygranej – wyjeździe do Brukseli - zdecydują głosy oddawane  na Facebook-u. Poniżej link do strony: http://www.facebook.com/lukacijewska?sk=app_445286022165469&_=_
Życzymy wygranej!!!

 
SLO na Dniach Głogowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 czerwca 2012 15:17

SLO na Dniach Głogowa2-3 czerwca to był co prawda weekend, ale dla uczniów  i nauczycieli okazał się on dość pracowitym. Podczas trwających wtedy Dni Głogowa kwestowaliśmy w ramach zbiórki pieniędzy organizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Głogów Młp. na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Udało nam się uzbierać 615 złotych. 3 czerwca na specjalnie zorganizowanym stoisku prowadzonym przez nauczycieli można było się zapoznać z naszą szkołą- jej potencjałem, ofertą a także ze zmianami w szkolnictwie ponadginmazjalnym, które planowane są od przyszłego roku szkolnego. Można było również spróbować swoich sił w trafianiu piłeczką golfową do dołka - okazało się to dużą atrakcją, tym bardziej, że za udane uderzenie można było otrzymać słodki poczęstunek lub gadżety szkolne.

Więcej…
 
I Frankofoński Maraton Fotograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 07 czerwca 2012 21:58

Frankofoński Maraton FotograficznyGłosuj na Karolinę Łuszcz i Kamila Mareckiego (klasa 1A), którzy brali udział w I  Frankofońskim Maratonie Fotograficznym zorganizowanym  w 15 miastach  przez Instytut Francuski w Polsce. Głosować można na stronie konkursu: KLIKNIJ TUTAJ

Po kliknięciu pojawi się prezentacja ich zdjęć, a nad nią napis: "Glosuję na/Je vote pour". W ten sposób oddajecie swój głos. Liczymy na wsparcie całej szkoły i nie tylko. Testując głosowanie przekazuję informację, że na daną ekipę można zagłosować tylko raz z jednego adresu IP. Zachęcajcie Waszych znajomych, rodzinę, przyjaciół do głosowania na  drużynę "Dzik i zając".

 
BEZPIECZEŃSTWO I SPRAWNOŚĆ” - ZAWODY GMINNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 czerwca 2012 12:07

„BEZPIECZEŃSTWO I SPRAWNOŚĆ”

ZAWODY GMINNE POD PATRONETEM

BURMISTRZA GŁOGOWA MAŁOPOSKIEGO


Organizator: Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Młp.

Termin zawodów: 14.06.2012 godz. 9.00 - 13.00

W zawodach uczestniczą 3-osobowe zespoły reprezentujące daną szkołę
(III klasa gimnazjum i SLO), oddzielnie dziewczęta i chłopcy.

Zapraszamy

REGULAMIN

 
Wycieczka w Pieniny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Lepak   
środa, 13 czerwca 2012 00:58

Wycieczka w PieninyW dniach 11-12 czerwca 2012r. klasy 1a, 1b, część klasy 1c z wychowawcami oraz dwoje absolwentów SLO uczestniczyło w wycieczce szkolnej w Pieniny.

Zbiórkę rozpoczęliśmy o 6.00 rano pod budynkiem SLO. Lekko zaspani przetrwaliśmy 5 godzin jazdy autobusem aby dotrzeć do Niedzicy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Zespołu Elektrowni Wodnej. Po ciekawym wykładzie przewodnika udaliśmy się do Sromowców Wyżnych. Tam podzieliliśmy się na dwie grupy.

Więcej…
 
Zawody gminne "BEZPIECZEŃSWO I SPRAWNOŚĆ" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 15 czerwca 2012 00:46

Zawody gminneW dniu 14 czerwca 2012 roku w Głogowie Małopolskim odbyły się gminne zawody „Bezpieczeństwo i sprawność”. Organizatorem zawodów było Samorządowe Liceum Ogólnokształcące, a pomysłodawcą imprezy był pan Tadeusz Zygo. O zwycięstwo i puchary walczyli uczniowie  szkół gimnazjalnych z terenu gminy oraz licealiści. Rywalizacja zespołów w zakresie umiejętności sportowo-obronnych miała na celu przede wszystkim kształtowanie postaw i zachowań sprzyjających bezpieczeństwu własnemu i innych ludzi, a także pogłębianie wiedzy i umiejętności związanej z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej oraz poszerzanie wiadomości dotyczących zagadnień związanych z obronnością kraju.

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej…
 
Konkurs "Z klasy do kasy" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izabela Wacht 1A   
piątek, 15 czerwca 2012 18:26

Konkurs Z KLASY DO KLASYUczniowie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim wzięli udział w VI edycji ogólnopolskiego konkursu "Z klasy do kasy". W pierwszym etapie zespół "Hot Potato" w składzie: Izabela Wacht, Jakub Surdej, Kamil Kut oraz Marek Kopacz, pokonał ponad 700 drużyn z województwa podkarpackiego, zajmując 18. miejsce, kwalifikując się w ten sposób do finału wojewódzkiego, który odbył się 15 czerwca 2012 r. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Więcej…
 
Olimpijski Obóz Informatyczny dla Początkujących PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 16 czerwca 2012 11:45

Obóz informatycznyOlimpiada Informatyczna serdecznie zaprasza młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w obozie informatycznym, który może być świetnym wstępem do startu w olimpiadach informatycznych: gimnazjalnej i licealnej! Obóz przeznaczony jest dla osób początkujących, które chcą nauczyć się programowania oraz poznać początki algorytmiki, przewidujemy także zajęcia sportowe.

Więcej…
 
Badanie problemów i potrzeb społeczności SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 17 czerwca 2012 01:23

Ewaluacja w SLOW lutym 2012r Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie przeprowadziło badanie ewaluacyjne mające na celu zidentyfikowanie obszarów problematycznych oraz potrzeb edukacyjnych uczennic i uczniów szkoły. Otrzymane wyniki ujęto w raporcie pn. „Analiza problemów i potrzeb edukacyjnych uczniów w SLO w Głogowie Małopolskim 2011/12”. Na potrzeby badania przeprowadzono ankietyzację 152 uczniów/uczennic, w tym 47 chłopców i 105 dziewcząt. Przeprowadzono również wywiady z rodzicami i nauczycielami.

Najważniejsze uzyskane wyniki:

Więcej…
 
Sukces uczniów SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 20 czerwca 2012 01:38

Pomysł na promocję województwaDwoje naszych uczniów: Jakub Surdej 1A i Katarzyna Kosiorowska 2A zostało laureatami konkursu na esej nt. "Podkarpacie w UE - Twój pomysł na promocję województwa podkarpackiego w Unii Europejskiej" i właśnie wyjechali na wycieczkę do Brukseli!!!! Odwiedzą Parlament Europejski. O zwycięstwie decydowały głosy oddane za pośrednictwem Internetu – dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na naszych uczniów.

W konkursie  udział wzięli uczniowie podkarpackich szkół, które uczestniczyły w zorganizowanym przez Panią Poseł Elżbietę Łukacijewską cyklu edukacyjnym "Lekcje Europejskie - Parlament Europejski bez tajemnic.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Wycieczka do Przemyśla PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Guzek   
sobota, 23 czerwca 2012 20:30

W dniu 23 czerwca 2012 roku odbyła się wycieczka dla uczniów, którzy w tym roku szkolnym szczególnie angażowali się charytatywnie. Miejsca, które zwiedziliśmy to: Bolestraszyce, Przemyśl oraz Krasiczyn. Arboretum w Bolestraszycach było pierwszym punktem naszej wycieczki. W tym miejscu mogliśmy zobaczyć wiele wspaniałych gatunków roślin, zwiedzić muzeum przyrodnicze i miło spędzić czas, spacerując w gronie znajomych. Kiedy zakończyliśmy zwiedzanie ogrodu, udaliśmy się do Przemyśla. Miasto bardzo nam się spodobało. Mieliśmy okazję zwiedzenia wspaniałych kościołów, rynku oraz wieży widokowej. Następnie wszyscy odwiedziliśmy cukiernię, która słynie z najlepszych lodów. Rzeczywiście były doskonałe. Po półgodzinnej przerwie ruszyliśmy w dalszą drogę. Ostatnim miejscem, do którego pojechaliśmy był Krasiczyn. W tym mieście znajduje się przepiękny zamek. Zwiedzanie zaczęliśmy od spaceru po parku, który otacza mury zamku. Potem udaliśmy się na spotkanie z przewodnikiem, który wspaniale opisał nam budowę pałacu, jego historię i życiorysy mieszkańców tej posiadłości.

Do Głogowa Małopolskiego wróciliśmy o godzinie 18. Wycieczkę zaliczmy do udanych i mamy nadzieję na kolejne wyjazdy.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy wsparli  nasz wyjazd: panu Burmistrzowi Pawłowi Bajowi za nieodpłatne udostępnienie autobusu, panu Maciejowi Depie -  firma „Echo – las”, panu Pawłowi Ślęzakowi – radnemu Rady Miasta Głogów Młp., Radzie Rodziców działającej przy SLO w Głogowie Młp.  , pani Katarzynie Kozioł – firma „Gabi” za dofinansowanie biletów wstępu.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy wsparli  nasz wyjazd :

panu Burmistrzowi Pawłowi Bajowi za nieodpłatne udostępnienie autobusu, panu Maciejowi Depie -  firma „Echo – las”, panu Pawłowi Ślęzakowi – radnemu Rady Miasta Głogów Młp., Radzie Rodziców działającej przy SLO w Głogowie Młp.  , pani Katarzynie Kozioł – firma „Gabi” za dofinansowanie biletów wstępu.

 
Turniej Wiedzy Pożarniczej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 czerwca 2012 14:15

Znamy już laureatów gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W naszej szkole najlepiej wypadła Edyta Szporko kl. 1C na drugiej pozycji znalazła się Paulina Frącz kl. 1C, trzecie miejsce zajął Piotr Jadach kl. 2A. Serdecznie gratulujemy!

Tegoroczny turniej był próbą przed przyszłym rokiem, kiedy to uczniowie z naszej szkoły i gminy wezmą udział w turnieju ogólnopolskim. Naszym uczniom życzymy kolejnych sukcesów!!!

 
Podsumowanie pracy klas I i II w roku szkolnym 2011/2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 lipca 2012 13:20

Najlepsi uczniowie SLO 2011-2012 Najlepsi uczniowie SLO 2011-2012

Więcej…
 


Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj460
mod_vvisit_counterWczoraj652
mod_vvisit_counterW tym tygodniu460
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu4431
mod_vvisit_counterW tym miesiącu13799
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu16280
mod_vvisit_counterRazem1114409

Online: 5
Twój IP: 3.235.174.99
,
Lip 26, 2021