Dzień Patrona PDF Drukuj Email
czwartek, 26 maja 2011 18:52

Dzień PatronaDnia 26 maja 2011 r. uczniowie i nauczyciele Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim wraz z uczniami i kadrą pedagogiczną Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim - obie placówki noszą imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego i w tym dniu obchodziły Dzień Patrona - wzięli udział w uroczystej Mszy św., odprawionej w głogowskim kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. Adama Samela. Katecheta SLO ks. Krzysztof Nogaj wygłosił homilię, w trakcie której przypomniał zebranym życie i działalność Patrona, zachęcając jednocześnie do aktywnego naśladowania postawy Prymasa.

We Mszy św. wzięli także udział przedstawiciele władz samorządowych i zaproszeni goście. Uczniowie SLO przynieśli do ołtarza dary ofiarne, a ponadto zapewnili oprawę muzyczną. Po zakończeniu uroczystości kościelnych, wszyscy uczniowie i nauczyciele przeszli pod pomnik Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie miał miejsce program artystyczny. Odśpiewano hymn Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim oraz złożono kwiaty przy pomniku. Zebrani uczestniczyli również w modlitwie o szybką beatyfikację Kardynała, której przewodniczył ks. Krzysztof Nogaj.

Twój IP: 35.170.76.39
Lis 17, 2019