Dzień Otwarty w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lucy   
piątek, 20 maja 2011 21:09

Dzień Otwarty w SLO20 maja 2011 roku Samorządowe Liceum Ogólnokształcące „otworzyło” drzwi dla gimnazjalistów (i nie tylko). Uczniowie przyjeżdżali w grupach zorganizowanych, ale także pojedynczo. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali koła zainteresowań. W klasach można było posłuchać ciekawych wykładów, obejrzeć, a nawet zrobić ciekawe doświadczenia.

GALERIA ZDJĘĆ by Lucy :)

GALERIA ZDJĘĆ by Kate Kos-a

 

Największą popularnością cieszyły się zajęcia kółka chemicznego, gdzie można było zobaczyć, np. wybuchy, które przygotowało kółko biologiczno-chemiczne wraz z p. Martą Cisło. Chłopcy tłumnie przybyli na zajęcia do sali fizycznej, mogli tam sami zmierzyć się z doświadczeniami przygotowanymi przez naszych uczniów i p. Anetę Kowalską. Dziewczyny zaś wolały zajęcia z kreowania własnego wizerunku prowadzone przez naszą panią polonistkę i zarazem stylistkę p. Annę Kopeć. Można było się tam dowiedzieć jak się ubierać żeby zawsze wyglądać dobrze. Kółko historyczne również przygotowało małe co nieco dla gimnazjalistów. Przygotowali oni bardzo ciekawy wykład, którego tytuł brzmiał „z modą przez epoki”. Pani Anna Bober, która uczy geografii mówiła o miejscach w których zagościło kółko turystyczne jak również o miejscach wartych odwiedzenia. Można było też zmierzyć się w dyscyplinach matematycznych. W jednej z klas nasze panie matematyczki p. Bernadetta Littak-Wdowik i p. Anna Depa i uczniowie z klas matematycznych przygotowali konkurs sudoku. Bardzo chętnie odwiedzano również klasę, w której odbywały się zajęcia z pierwszej pomocy. Można było zmierzyć sobie ciśnienie i dowiedzieć się jak pomóc komuś w czasie wypadku. Uczniowie wraz z naszym wuefistą p. Konradem Surowcem przygotowali zajęcia na kajakach. Każdy kto tylko nie bał się wody mógł spróbować swoich sił w wiosłowaniu na pobliskim stawie. Na zaproszenie nauczyciela od historii p. Renaty Płodzień przybyła grupa ludzi z bractwa rycerskiego, którzy przebrani w oryginalne średniowieczne stroje pokazali nam walkę rycerzy. Objaśniali tajniki ówczesnej mody chłopskiej, pokazali też średniowieczne tańce. Odważni mogli nawet spróbować nauczyć się tych tańców i zatańczyć je razem z członkami bractwa. Po pokazie można było spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku do celu, co niektórym udało się nawet trafić w tarczę. Można było też obejrzeć „umundurowanie” ówczesnych rycerzy (największą popularnością cieszyło się to u dzieci z przedszkola którzy przyszli na pokaz rycerski) lub porozmawiać z członkami bractwa o średniowiecznych zwyczajach, życiu codziennym, a nawet o sprawach, o których nie mówiono wtedy głośno...

Mamy nadzieję, że wszystkim obecnym spodobała się nasza szkoła i we wrześniu zawitają na dłużej z naszych progach.

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj605
mod_vvisit_counterWczoraj514
mod_vvisit_counterW tym tygodniu605
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu3593
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6202
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu18406
mod_vvisit_counterRazem896199

Online: 11
Twój IP: 18.208.126.130
,
Lip 12, 2020