Wyniki IX Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Z piosenką przez Europę” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Gnat, Anna Białek
piątek, 20 maja 2011 23:32

IX Konkurs Piosenki ObcojęzycznejJednym z punktów programu tegorocznych Dni Otwartych w SLO był IX Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Z piosenką przez Europę”. Do rywlizacji przystąpiło 29 uczestników z różnych szkół województwa podkarpackiego m.in.: Hyżnego, Rzeszowa, Głogowa Młp., Bud Głogowskich, Kolbuszowej, Jarosławia, Głogowa Młp. Wykonawcy, uczniowie gimnazjów i szkół średnich, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i lingwistyczne, śpiewając piosenki w języku angielskim, niemieckim i francuskim oraz włoskim i hiszpańskim (poza regulaminowymi kategoriami). Podobnie jak w latach ubiegłych fundatorem nagród w postaci kursów języków obcych była Szkoła Języków i Zarządzania Promar-International: I miejsce – 24-godzinny kurs języka obcego, II miejsce – 20-godzinny kurs, III miejsce – 16-godzinny kurs. Pięcioosobowe jury nagrodziło w tej edycji konkursu rekordową liczbę uczestniów – aż 21 laureatów! Oto szczegółowe wyniki:

Magdalena Bukała – Gimnazjum w Hyżnem
Katarzyna Madera – Gimnazjum w Hyżnem
Karolina Futyma – LO w Kolbuszowej
Aleksandra Pilarz – IV LO w Rzeszowie
Izabela Zawada – Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu
Agnieszka Majewska – III LO w Rzeszowie
Katarzyna Wąsacz – III LO w Rzeszowie

II MIEJSCE
Aleksandra Krzysztoń – Gimnazjum w Hyżnem
Sandra Dulewska – Gimnazjum w Hyżnem
Kinga Grużewska – Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie
Weronika Augustyn – Zespół Szkół nr 1 w Kolbuszowej
Aleksandra Baran – Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości w Rzeszowie
Artur Zawora – III LO w Rzeszowie
Kamila Krajka – III LO w Rzeszowie

III MIEJSCE
Izabela Kawalec – Zespół Szkół w Budach Głogowskich
Jadwiga Lis – Zespół Szkół w Głogowie Młp.
Magdalena Trzaska – Gimnazjum nr 10 w Rzeszowie
Justyna Wołowiec – LO w Kolbuszowej
Karolina Motwicka – SLO w Głogowie Młp.
Monika Krawiec – VI LO w Rzeszowie
Katarzyna Owoc – Liceum Sióstr Prezentek w Rzeszowie

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania fundatorowi wszystkich nagród – Szkole Języków i Zarządzania Promar-International, dyrekcji GDKiB w Głogowie Młp. za udostępnienie sali kinowej, jurorom oceniającym zmagania konkursowe, pani dyrektor SLO oraz wszystkim, którzy pomagali w sprawnej organizacji imprezy.

Twój IP: 35.170.76.39
Lis 17, 2019