Wyjazd do Wiednia PDF Drukuj Email
Wpisany przez uczniowie
niedziela, 17 kwietnia 2011 23:10

Wyjazd do WiedniaW dniach 15-17 kwietnia 2011 r. grupa uczniów biorących udział w zajęciach kółka geograficzno-turystycznego uczestniczyła w wycieczce Kraków-Wiedeń.
Zebraliśmy się w piątkowe popołudnie na dworcu w Rzeszowie, skąd wyruszyliśmy pociągiem w pierwszy etap podróży, którym był Kraków. Spędziliśmy tam kilka godzin, które poświęciliśmy na ostatnie przygotowanie przed wyjazdem do Wiednia. Dodatkowo przespacerowaliśmy się tętniącymi wieczornym życiem ulicami Starego Miasta. Punktualnie o północy wsiedliśmy do autokaru i wraz z biurem podróży „Vivaldi Travel” wyjechaliśmy do Wiednia.

GALERIA ZDJĘĆ by Lucy :)

Do stolicy Austrii dotarliśmy nad ranem i od razu przewieziono nas na wzgórze Kahlenberg – miejsce szczególne dla narodu polskiego ze względu na króla Jana III Sobieskiego. Wzgórze to jest także atrakcyjne ze względu na wspaniałą panoramę Wiednia.

Następnie nasz autokar podwiózł nas pod letnią rezydencję Habsburgów – Pałac Schonbrunn i od tego momentu kolejne punkty programu realizowaliśmy już samodzielnie, gdyż po wcześniejszym uzgodnieniu z panią pilot odłączyliśmy się od grupy głównej. Naszym przewodnikiem był pan Konrad Surowiec. W ramach kompleksu ogrodowo-pałacowego Schonbrunn widzieliśmy Fontannę Neptuna, wspieliśmy się na wzgórze pałacowe gdzie podziwialiśmy Gloriettę, a także zachwycaliśmy się ogrodami. Wstąpiliśmy także do Irrgarten – labiryntów z żywopłotów, które udało się nam, z pewnymi trudnościami, przejść. Następnie, przy pomocy metra dostaliśmy się na Karlsplatz, gdzie znajduje się Kościół Św. Karola Boromeusza, później doszliśmy do ulicy Ring, wokół której zlokalizowane są najważniejsze budowle stolicy Austrii. Zobaczyliśmy Operę Wiedeńską, Muzea przy Placu Marii Teresy, Budynek Parlamentu, gotycki Ratusz, skąd udaliśmy się do siedziby Habsburgów – Hofburga. Po jego zwiedzeniu przespacerowaliśmy się uliczkami starówki: Kohlmarkt i Graben w stronę Katedry Św. Stefana – wizytówki Wiednia.

Następnym punktem naszego pobytu w Wiedniu była dzielnica Prater. Czekaliśmy na ten moment z niecierpliwością, gdyż właśnie tam znajduje się jeden z najstarszych i największych parków rozrywki w Europie. Wcześniej jednak mieliśmy okazję zobaczyć Stadion Narodowy imienia Ernsta Happela, który był areną finałów ostatnich mistrzostw Europy w piłce nożnej. Ostatnie godziny w stolicy Austrii spędziliśmy na korzystaniu z atrakcji parku rozrywki Prater.
Na sam koniec naszego pobytu, p.Konrad pokazał nam jeszcze Hundertwasser House - jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych budowli Wiednia. W drodze powrotnej z miejsca zbiórki do autokaru pani pilot i pokazała nam jeszcze Zegar Figuralny.

Następnie udaliśmy się w drogę powrotną. Czas spędzony w stolicy Austrii zgodnie uznaliśmy za udany. Wiedeń okazał się być miastem bardzo ładnym, ciekawym i spełniającym oczekiwania i potrzeby zarówno kulturalne, jak i rozrywkowe. Mimo zmęczenia podróżą, do domu wróciliśmy bardzo zadowoleni.

Twój IP: 3.234.210.89
Lis 20, 2019