Nasza Szlachetna Paczka już została dostarczona!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szkolne Koło Caritas

Oto relacja, nadesłana przez wolontariusza, który dostarczał i pomagał rozpakowywać przygotowaną przez nas paczkę dla p. Ani:

Gdy przyjechaliśmy na miejsce, przez okno wyczekiwała nas Pani Ania. Już w progu widać było entuzjazm i radość z naszego przybycia. Gdy zaczęliśmy wykładać paczki z samochodu, Pani Anna nie mogła się nadziwić, że jest ich tak wiele i że są takie duże. W jej oczach zauważyć można było niesamowitą ciekawość i radość. Gdy wszystkie paczki znalazły się już na stole w kuchni, Pani Ania zaczęła z naszą Pomocą rozpakowywać pudełka. Rozpoczęła od pudełka ze stroikiem i życzeniami świątecznymi - "O jaki miły i ciepły gest!". Na widok zielonych kapci bardzo się ucieszyła, a gdy do tego w pudełku znalazła cukierki zaraz je otworzyła i nas częstowała. "W życiu nie spodziewałam się tylu paczek, myślałam, że może będzie to jedna najwyżej dwie, a nie dziesięć!" - dodaje. Następne paczki budziły ogromny zachwyt, szczególnie ta z kołdrą. Pani Ania mówi, że "zima będzie bardzo ostra, a jej pokoik jest zimny, wiec się przyda, taka gruba kołdra". Z produktów spożywczych i konserw od razu nam opowiadała, jakie potrawy i dania będzie przyrządzać aby przezwyciężyć zimę. Bardzo ucieszył ją cukier, mąka i sól, kawa, herbata oraz produkty do pieczenia: mąka, kisiele, budynie itp. Kosmetyki również się przydadzą: mydła, szampony, płyn do kąpieli. W momencie gdy P. Ania zobaczyła paczkę z karmą dla zwierza, to w oczach pojawił się błysk. Od razu, z nieudawana radością, powiedziała ze jej Azor będzie cieszył się z nowych przysmaków, a pięć kotów z łatwością przetrwają zimę w stodole. Na koniec przypadła paczka ze środkami czystości, z których Pani Anna będzie sama korzystać dopóki starczy jej na to sił, "bo okna to już myją jej panie z GOPS-u " -jak sama mówi.

Na pożegnanie poczęstowani zostaliśmy jeszcze raz cukierkami. Pani Ania wycałowała nas i ze łzami w oczach odprowadziła do drzwi mówiąc, że będzie modlić się za Darczyńcę oraz za nas wolontariuszy.

I jeszcze kilka słów od wolontariusza...
Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy przyczynili się do zrobienia tych paczek. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, że udało się Państwu spełnić wszystkie marzenia z listy. Życzę wszystkiego najlepszego i bardzo się cieszę, że są ludzie dobrego serca tacy jak Państwo. To zaszczyt móc doświadczyć i poznać Takich ludzi.

I to co chciała nam powiedzieć p. Ania:
"Bardzo, bardzo dziękuję, nie wiem jak się odwdzięczyć za tak wspaniałą pomoc. Brakuje mi po prostu słów uznania i wdzięczności dla Was. Serdeczne Bóg zapłać i dużo zdrowia. Wesołych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Szkolne Koło Caritas serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy pomogli w przygotowaniu tej paczki. Liczymy na Wasze dobre serce także za rok

Twój IP: 35.170.76.39
Lis 17, 2019