Projekt unijny w SLO w Głogowie Młp. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek   
piątek, 24 września 2010 06:43

Współczesny świat stawia przed młodymi ludźmi coraz to nowe wyzwania, także w dziedzinie wykształcenia. Rynek pracy staje się coraz bardziej wymagający, stąd w cenie są szkoły, które oferują wszechstronne wykształcenie na wysokim poziomie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich uczniów i ich rodziców, SLO w Głogowie Młp. nieustannie udoskonala swoją ofertę edukacyjną, podejmując różnorodne działania edukacyjne. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki dotacjom unijnym. Także nasza szkoła wykorzystuje środki unijne jako źródło inspiracji do tworzenia interesujących i nowatorskich projektów, w których podejmowane działania ukierunkowane są przede wszystkim na kreatywne rozwiązywanie istniejących problemów. W roku szkolnym 2009/2010 SLO w Głogowie Młp. przystąpiło do realizacji projektu, którego ideą jest wdrożenie programu rozwojowego SLO. Jest on ukierunkowany na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji, zmniejszenie dysproporcji w ich osiągnięciach edukacyjnych oraz poprawa jakości kształcenia. Nie jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszej szkole. Mamy już za sobą projekt „Młodzieżowy Uniwersytet Matematyczny w Głogowie Młp.”, który w pełni zrealizował założony cel, jakim było podniesienie jakości kształcenia w zakresie matematyki, co ma swoje przełożenie w systematycznie podnoszonych wynikach egzaminu maturalnego.
Realizowany w naszej szkole program zakłada podejmowanie następujących działań: wdrożenie programów i narzędzi efektywnego zarządzania, wdrożenie innowacyjnych form nauczania i oceniania (w tym uzupełnienie  oferty edukacyjnej o zajęcia z e-learningu), dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, dodatkowe zajęcia w ramach kół naukowych zgodne z preferencjami uczniów związanych z wyborem kierunku studiów. Uczniowie pracują w komfortowych warunkach, mało liczne 10-osobowe grupy gwarantują optymalizację procesu nauczania. Ponadto dzięki projektowi są wdrażane nowoczesne technologie informacyjne w postaci dziennika elektronicznego i programu do analizy wyników matur. Innowacje te stawiają naszą placówkę w czołówce szkół w regionie.
Uzupełnieniem zajęć prowadzonych w szkole były wycieczki edukacyjne.  Podczas wyjazdu studyjnego do Krakowa uczniowie zwiedzili Instytut Goethego, Muzeum Narodowe, AGH, Muzeum Lotnictwa i Muzeum Fotografii. W ramach koła geograficzno-turystycznego odbyły się wyprawy do Wiednia i Wrocławia. Z kolei w celu zapoznania uczniów z ofertą edukacyjną szkół wyższych Szkolny Ośrodek Karier zorganizował wycieczkę do Krakowa. Młodzież odwiedziła Uniwersytet Jagielloński, Politechnikę Krakowską oraz AGH.
Duże zainteresowanie wzbudziły spotkania z przedstawicielami świata nauki. Liceum odwiedzili m.in. wykładowcy z Kolegium Języków Obcych, profesorowie z Politechniki Rzeszowskiej, WSIiZ oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nie mniej interesujące okazały się również odwiedziny w zakładach pracy w naszym regionie (np. WSK). Podsumowaniem pracy w ubiegłym roku szkolnym był wakacyjny obóz naukowy w Trójmieście. W ramach projektu uczniowie otrzymują także wsparcie psychologiczno-pedagogiczne i możliwość skorzystania z doradztwa zawodowego, co z pewnością ułatwi naszym absolwentom funkcjonowanie na rynku pracy.
Na półmetku realizacji projektu widać, że przyniósł on znakomite rezultaty. Efekty projektu są widoczne już dziś: to 100% zdanej matury. Wyniki egzaminu maturalnego z niektórych przedmiotów sytuują się powyżej średniej krajowej (np. fizyka, geografia i język niemiecki). Ponadto podejmowane w minionym roku działania mają swoje odzwierciedlenie w osiągnięciach naszych absolwentów, którzy rozpoczynają naukę w renomowanych uczelniach w całej Polsce, tj. AGH w Krakowie, Uniwersytet Medyczny w Warszawie, Politechnika Krakowska, KUL, Uniwersytet warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Morska w Szczecinie, Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski.
SLO w Głogowie Młp. to szkoła, w której młodzi ludzie mają szansę nie tylko zdobyć wykształcenie, ale przede wszystkim pozbyć się „kompleksu prowincji”. I jak widać, udaje się to znakomicie...

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj90
mod_vvisit_counterWczoraj797
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1696
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu6022
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3409
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu20750
mod_vvisit_counterRazem914156

Online: 12
Twój IP: 54.236.59.154
,
Sie 05, 2020