Zerwijmy łańcuchy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Szlachetka
niedziela, 19 września 2010 16:42

19 września odbyła się IV już akcja magazynu „Mój pies” – „Zerwijmy łańcuchy”. Jak co roku jej celem była poprawa losu psów żyjących, nieraz przez całe życie, na uwięzi. Podczas happeningów organizowanych w wielu polskich miastach zwolennicy protestowali przeciwko tym okrutnym praktykom, przypinając się łańcuchami do psich bud. W akcji „Zerwijmy łańcuchy” może wziąć udział każdy człowiek - który zdołał przyswoić tę prostą prawdę, że zwierzę czuje i cierpi nie inaczej niż my, a może nawet bardziej, bo jest bezbronne wobec naszej przemocy - który nie przechodzi wobec cierpienia obojętne. Także wiele znanych postaci, m. in. Agata Buzek, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska, Maciej Dowbor i Michał Piróg dołączyło do grona osób, które edukują i uświadamiają, jak powinna wyglądać troska o los zwierząt. Trzymanie psa na łańcuchu jest  bowiem niezgodne z prawem, niehumanitarne (jeśli powoduje to u niego uszkodzenie ciała lub cierpienie), a także niebezpieczne dla ludzi - pies uwiązany od szczeniaka nie poznał świata, więc wszystkiego się boi. Ważne jest  więc, aby widząc zwierzę na łańcuchu, sprawdzić czy ma ono miskę z wodą, szczelną budę, czy nie jest wychudzone, wyłysiałe lub skołtunione, czy nie wygląda na chore, a w przypadku zauważenia znęcania się nad zwierzęciem powiadomić komisariat policji, straż miejską lub powiatowego lekarza weterynarii. Uczniowie SLO rozpropagowali wiedzę na ten temat, tworząc plakaty, które zawisły na szkolnym korytarzu i które cieszyły się sporym zainteresowaniem.

mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu20750

Twój IP: 54.236.59.154