Rok szkolny 2010/2011
Rozpoczęcie roku szkolnego PDF Drukuj Email
wtorek, 24 sierpnia 2010 06:16

Rozpoczęcie roku szkolnego ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

01.09.2010 r.

 

9:30 - uroczysta msza święta

10:30 - spotkanie z wychowawcami

 

Na stronie internetowej w zakładce Uczniowie jest dostępny Plan Lekcji na rok szkolny 2010/2011.
Plan lekcji można pobrać również w formacie PDF: planlekcji.pdf

 
Obchody 85 rocznicy założenia LKS Głogovia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolka Lipińska IIIc   
niedziela, 05 września 2010 22:11

Dnia 5 września br. w Głogowie Małopolskim odbyły się uroczyste obchody 85 rocznicy założenia Ludowego Klubu Sportowego "Głogovia". Harmonogram dnia był zaplanowany wcześniej. O godzinie 9.00 rozpoczął się turniej piłki nożnej oldbojów na boisku "Orlik" w którym udział wzięli zaproszeni goście ze Słowacji "Spisske Podhradie" , drużyna przedsiębiorców, zespół polskiego radia i telewizji, drużyna GC "Nowiny" oraz gospodarze tj. „Głogovia”, czyli duma Burmistrza Głogowa Młp.
W tym samym czasie dla młodszej rzeszy odbiorców odbył się pokazowy mecz piłki nożnej młodzików " Głogovia" vs. "Stal" Rzeszów lub "Izolator" Boguchwała.
Zaraz po rozgrywkach, w których wzięli udział „młodziki” na boisku rozpoczęły się gry i zabawy sportowe przygotowane dla przybyłych na miejsce rodzin.
O godzinie 12.30 wszyscy uczestnicy uroczystości udali się na Mszę Św. do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Młp. Po Mszy odbytej w skupieniu i modlitwie, o godzinie 14.00 rozpoczęła się część oficjalna imprezy, podczas której zostali przedstawieni siatkarze z "Głogovii", którzy są uczestnikami IV ligi PWZPS. Dwie godziny później spotkanie umilił występ zespołu cygańskiego, który także prowadził licytację sprzętu sportowego na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi.
Wszyscy zgromadzeni mimo niesprzyjającej aury, jaka im towarzyszyła, doczekali się występu "Stana Borysa" i grupy "Imię Jego 44", który rozgrzał ich serca i pozwolił zakończyć dzień pełen emocji i atrakcji.

 
Spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 września 2010 21:46

Do tradycji naszej szkoły należą wrześniowe spotkania z rodzicami uczniów klas pierwszych. Nie inaczej było i w tym roku. Zorganizowane 8 IX 2010r.  zebranie miało przede wszystkim charakter informacjny. W spotkaniu udział wzięli: dyrektor SLO, pedagog szkolny oraz wychowawcy klas pierwszych. Rodzice zostali zapoznani z dokumentami obowiązującymi w szkole, zasadami funkcjonowania placówki, prawami i obowiązkami uczniów oraz programem wychowawczym. Mieli również okazję zobaczyć pracownie, w których uczą się ich dzieci. Ważnym punktem spotkania był wybór przedstawicieli do Rady Rodziców, czyli tzw. trójek klasowych.

 
Kiermasz używanych podręczników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wojciech Dulski IIIa   
poniedziałek, 13 września 2010 19:19

13 września 2010 roku w bibliotece szkolnej SLO odbył się kiermasz używanych podręczników. Na dwóch przerwach uczniowie mogli odkupić książki od starszych kolegów bądź też odsprzedać je młodszym. Mimo, że uczniowie mają już książki, chętnych do dokonania transakcji nie brakowało. Największym zainteresowaniem cieszyły się podręczniki do języka polskiego, geografii i historii, natomiast rzadko spotkać można było podręczniki do języków obcych i matematyki. Mimo krótkiego czasu, bo tylko dwóch przerw, można uznać kiermasz za jak najbardziej udany, gdyż wiele osób mogło sporo zaoszczędzić i nie kupować nowych, drogich podręczników.

 
Spotkanie integracyjne klasy Ib PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patrycja   
piątek, 17 września 2010 19:01

Dnia 17 września 2010 roku w naszym liceum po lekcjach, odbyło spotkanie integracyjne klasy humanistycznej  I ,,b”. Zgromadzeni w sali multimedialnej, usiedliśmy w kółeczku i przywitaliśmy panią pedagog Dorotę Depę i naszą wychowawczynię panią Joannę Kryńską. Wzięliśmy udział w pewnej zabawie, której celem było zapoznanie się ze sobą. W kolejnych  zadaniach musieliśmy wykazać się umiejętnością pracy w grupie. Było jeszcze kilka wspaniałych zabaw, które pozwoliły nam lepiej się poznać. Z powierzonych zadań wywiązaliśmy się znakomicie. Następnie zjedliśmy posiłek, który dodał nam jeszcze więcej energii. Rozmawialiśmy na temat zachowań i kontaktów  z rówieśnikami.  Pani pedagog dała nam wskazówki, jak z zapałem zabrać się do nauki. Wszyscy wytrwaliśmy w cierpliwości i skupieniu do końca zajęć. Nasza klasa jest bardzo zdolnym, zgranym i sympatycznym zespołem. Czas spędzony wspólnie podczas spotkania bardzo dobrze wpłynął na wszystkich uczestników.

 
Zerwijmy łańcuchy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Szlachetka   
niedziela, 19 września 2010 16:42

19 września odbyła się IV już akcja magazynu „Mój pies” – „Zerwijmy łańcuchy”. Jak co roku jej celem była poprawa losu psów żyjących, nieraz przez całe życie, na uwięzi. Podczas happeningów organizowanych w wielu polskich miastach zwolennicy protestowali przeciwko tym okrutnym praktykom, przypinając się łańcuchami do psich bud. W akcji „Zerwijmy łańcuchy” może wziąć udział każdy człowiek - który zdołał przyswoić tę prostą prawdę, że zwierzę czuje i cierpi nie inaczej niż my, a może nawet bardziej, bo jest bezbronne wobec naszej przemocy - który nie przechodzi wobec cierpienia obojętne. Także wiele znanych postaci, m. in. Agata Buzek, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska, Maciej Dowbor i Michał Piróg dołączyło do grona osób, które edukują i uświadamiają, jak powinna wyglądać troska o los zwierząt. Trzymanie psa na łańcuchu jest  bowiem niezgodne z prawem, niehumanitarne (jeśli powoduje to u niego uszkodzenie ciała lub cierpienie), a także niebezpieczne dla ludzi - pies uwiązany od szczeniaka nie poznał świata, więc wszystkiego się boi. Ważne jest  więc, aby widząc zwierzę na łańcuchu, sprawdzić czy ma ono miskę z wodą, szczelną budę, czy nie jest wychudzone, wyłysiałe lub skołtunione, czy nie wygląda na chore, a w przypadku zauważenia znęcania się nad zwierzęciem powiadomić komisariat policji, straż miejską lub powiatowego lekarza weterynarii. Uczniowie SLO rozpropagowali wiedzę na ten temat, tworząc plakaty, które zawisły na szkolnym korytarzu i które cieszyły się sporym zainteresowaniem.

 
Otrzęsiny klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka z klasy I   
środa, 22 września 2010 23:39

Otrzęsiny klas pierwszychW środę 22 września 2010 r. w Domu Kultury w Głogowie Młp. odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych. Jak co roku, na początku uroczystości, przedstawiciele obu klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar naszego SLO. Prawdziwe atrakcje czekały na pierwszoklasistów po uroczystym zaprzysiężeniu. Gospodarze całej  imprezy, czyli klasy drugie, zgotowały pierwszakom prawdziwe greckie zawody! W końcu motywem przewodnim była starożytna Grecja. Odbyły się cztery konkurencje, w których należało wykazać się sprytem, zręcznością i wytrzymałością. Każda z klas dała z siebie wszystko i każda była równie dobra. Po skończonych zmaganiach przyszedł czas na … DYSKOTEKĘ! Wszyscy świetnie bawili się przy dobrej muzyce i w blasku dyskotekowych świateł. Było naprawdę super!

 
Salon Maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paulina   
czwartek, 23 września 2010 20:47

Salon maturzystówW dniu 23 września uczniowie klas III naszego liceum wzięli udział w Salonie Maturzystów, który odbył się na Politechnice Rzeszowskiej. Tegoroczni maturzyści mogli zapoznać się z wieloma  ofertami edukacyjnymi uczelni wyższych, a także dowiedzieć się o nowych wymogach związanych z maturą. Każdy miał możliwość uczestniczenia w wykładzie z biologii, matematyki, a także j. polskiego. Po zakończeniu wykładów uczniowie wraz z nauczycielami wrócili do Głogowa autobusem. Wyjazd ten okazał się dla nas bardzo pomocny przy wyborze kierunku studiów. Miło było spotkać się z kolegami z innych szkół, a ponadto poczuć prawdziwie studencką atmosferę.

 
Projekt unijny w SLO w Głogowie Młp. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek   
piątek, 24 września 2010 06:43

Współczesny świat stawia przed młodymi ludźmi coraz to nowe wyzwania, także w dziedzinie wykształcenia. Rynek pracy staje się coraz bardziej wymagający, stąd w cenie są szkoły, które oferują wszechstronne wykształcenie na wysokim poziomie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich uczniów i ich rodziców, SLO w Głogowie Młp. nieustannie udoskonala swoją ofertę edukacyjną, podejmując różnorodne działania edukacyjne. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki dotacjom unijnym. Także nasza szkoła wykorzystuje środki unijne jako źródło inspiracji do tworzenia interesujących i nowatorskich projektów, w których podejmowane działania ukierunkowane są przede wszystkim na kreatywne rozwiązywanie istniejących problemów.

Więcej…
 
Wyjazd do Komańczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka wyjazdu   
piątek, 24 września 2010 19:57

Wyjazd do Komańczy24 września 2010 odbyło się w Bieszczadach w Komańczy, w miejscu uwięzienia Prymasa Tysiąclecia, doroczne spotkanie Szkół noszących imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W Spotkaniu tym wzięła udział delegacja naszego Samorządowego Liceum z Głogowa Małopolskiego. Spotkanie w Komańczy rozpoczęło się montażem słowno – muzycznym, który był poświęcony patronowi naszego Liceum Kardynałowi Wyszyńskiemu  Program artystyczny przygotowały delegacje poszczególnych szkół. Aktywny udział w tym spotkaniu wzięli przedstawiciele Zespołu Szkół z Głogowa Małopolskiego, angażując się w artystyczną oprawę tej pięknej uroczystości. Nawet pogoda brała w tym czynny udział – okazała się wyjątkowo piękna, jak na jesień.

Więcej…
 
Wyjazd do Aqua Parku PDF Drukuj Email
Wpisany przez RS i KS   
sobota, 25 września 2010 00:48

Wyjazd do aquaparkuDnia 24 września 2010 r. grupa uczniów klas III udała się na wycieczkę organizowaną przez koło turystyczne do Krakowa. Głównym punktem programu wyjazdu była wizyta w Aqua Parku. Uczniowie uczestniczący w zajęciach koła turystycznego odwiedzili już wcześniej parki wodne we Wrocławiu i Sopocie. Mając w pamięci poprzednie udane wizyty zorganizowano również wyjazd do Krakowa. W Aqua Parku młodzież spędziła prawie trzy godziny, które wypełniło korzystanie ze wszystkich możliwych atrakcji wodnych: przeróżnych zjeżdżalni, fali wodnej, jacuzi, ścianki do wspinaczki, sztucznej rzeki i boiska do siatkówki wodnej. Następnie młodzież udała się do Galerii Krakowskiej gdzie miała czas wolny na posiłek po którym pociągiem powróciła do Rzeszowa. Uczestnicy wyjazdu zgodnie uznali, że ten krótki krakowski wypad był bardzo udany a jego organizatora p.Konrada Surowca już namawiają na następny :)

 
Liga Lekkoatletyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez KS   
czwartek, 30 września 2010 19:23

Liga lekkoatletyczna30 września na stadionie Uniwersytetu Rzeszowskiego rozegrana została Rejonowa Licealiada w Lidze Lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych. Jak co roku wzięli w niej udział również uczniowie SLO, reperezentowani zarówno przez drużynę chłopców jak i dziewcząt. Mimo fatalnej pogody, mokrej bieżni i przenikliwego zimna nasi reprezentanci osiągali bardzo dobre wyniki w swoich konkurencjach. Najlepiej zaprezentowała się Justyna Szczęch, która w konkurencji pchnięcia kulą uległa tylko regularnie trenującej zawodniczce z Rzeszowa i zajęła II miejsce. Wielu naszych uczniów osiągało także najlepsze rezultaty w klasyfikacji powiatowej. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a szczególowe wyniki będą zamieszczone na stronie www.szs.res.pl

 
Wizyta przedstawicielek AIESEC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Krzemińska   
poniedziałek, 04 października 2010 17:07

Dnia 27 września nasze Liceum odwiedziły dwie sympatyczne cudzoziemki - Sophie z Bułgarii i Caroline z Brazylii. Były one przedstawicielkami AIESEC czyli największej na świecie pozarządowej organizacji prowadzonej przez studentów.
Główna działalnosć organizacji opiera się na tworzeniu platformy dla młodych ludzi przydatnej do rozwoju takich kompetencji jak: przedsiębiorczość, odpowiedzialnosć społeczna, inteligencja społeczna czy aktywne uczenie się. Celem powstania i działania AIESEC jest zapobieganie konfliktom na świecie oraz lepszym porozumieniu między narodami.
Podczas tygodniowej wizyty w naszym Liceum studentki prowadziły zajęcia z naszymi uczniami w języku angielskim, dzięki temu połączylismy swietną zabawę i naukę w jedno. Cudzoziemki realizowały swój program przez gry, zabawy i pracę w grupach. Wszystkie zadania bardzo pomogły się nam zintegrować. Caroline i Sophie postanowiły równierz przyblizyć nam swoje ojczyste kraje Byłgarię i Brazylię. Atmosfera spotkań była bardzo przyjemna i wesoła.Wszyscy z utęsknieniem czekamy już na kolejną wizytę.

 
Sukces Kasi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 października 2010 19:37

Sukces Kasi6 października w Kamieniu Podlesiu rozegrane zostały indywidualne biegi przełajowe w ramach Licealiady szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę na tej imprezie reprezentowali Kasia Ufnal i Damian Węglowski. Dla Damiana był to pierwszy start na tego typu zawodach i tak długim dystansie (2km). Wypadł bardzo dobrze zajmując punktowane miejsce w stawce ponad trzydziestu zawodników. Natomiast fantastyczny występ zanotowała Kasia Ufnal. Już od samego początku biegu na 1500 metrów kontrolowała sytuację i trzymała się czołowej grupy, a na ostatnich 300 metrach przyśpieszyła na tyle mocno, że rywalki nie wytrzymały tego tempa i musiały uznać wyższość naszej zawodniczki. Tym samym tytuł Mistrzyni Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych pozostał w SLO, gdyż zeszłoroczną mistrzynią była nasza absolwentka Justyna Miszczak.

 
Zajęcia w NTB Active Club PDF Drukuj Email
Wpisany przez KS   
środa, 06 października 2010 19:49

Zajęcia w NTB6 października grupa uczniów klas I gościła pierwszy raz w NTB Active Club. Głównym celem zajęć było strzelanie z broni pneumatycznej oraz na symulatorze, ale właścicielka klubu p.Bogusława Twardzik przygotowała także zajęcia wprowadzające z golfa. Dla naszych uczniów wizyta w tego typu klubie rekreacji ruchowej i sportu była bardzo dużą atrakcją. Mogli oni, w ramach zajęć wychowania fizycznego, zapoznać się z dyscyplinami sportu, z którymi wcześniej nie mieli kontaktu. Uczniowie wyszli z lekcji bardzo zadowoleni i już zapowiedzieli, że szybko do NTB wrócą.

 
III miejsce drużyny szachowej w historycznym występie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 października 2010 18:47

Turniej szachowyDnia 19.10.2010 drużyna SLO poraz pierwszy w hisorii szkoły uczestniczyła w drużynowych zawodach szachowych w ramach tzw. licealiady i zajęła 3 miejsce. Liceum reprezentowali:

I szachownica - Bartłomiej Zawadzki kl.IIb,
II szachownica - Marcin Bebło kl.IIa,
III szachownica - Artur Urban kl IIa,
IV szachownica Katarzyna Kosiorowska kl. Ia.

Opiekunem uczniów był Pan Tadeuszem Zygo – nauczyciel Przysposobienia obronnego. O III pozycji zadecydował ostatni pojedynek z ZS z Dynowa. Partia zakończyła się remisem 2:2. Szybkie zwycięstwo odniósł Bartek a Kasia zwyciężyła na czas. Ponieważ oba zespoły miały taki sam dorobek punktowy, o wyższej pozycji zgodnie z regulaminem zdecydowało zwycięstwo na I szachownicy.

 
Spotkanie z podróżnikiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Szyszka   
czwartek, 28 października 2010 17:43

Spotkanie z podróżnikiem28 października uczniowie wszystkich klas naszej Szkoły uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem Panem Grzegorzem Chachurą. Wykłady, które prowadzi, są bardzo ciekawe i wyjątkowe. Każdy z nich jest poświęcony innemu rejonowi świata. Podziwiam naszego gościa za zapał i wielkie zaangażowanie, które wkłada w takie podróże, a także w to, jak stara się nam przekazać swoje doświadczenia.

Więcej…
 
"Kordian" w nowym wydaniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolcia Lipińska   
czwartek, 04 listopada 2010 17:50

Juliusz SłowackiDnia 4 listopada 2010 roku, uczniowie klas pierwszych i drugich Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim pod opieką pań: Joanny Baran, Anny Kopeć i Anny Bober udali się na spektakl Juliusza Słowackiego pt. "Kordian", wystawiony w Wojewódzkim Domu Kulutry w Rzeszowie. Interpretacja dzieła w wykonaniu grupy teatralnej została ciekawie przedstawiona. Były momenty humorystyczne, grozy i napięcia, także o charakterze refleksyjnym.

Więcej…
 
Zbiórka elektrośmieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 06 listopada 2010 14:28

W dniach od 21 października do 5 listopada w naszej szkole była zorganizowana zbiórka zepsutych i niepotrzebnych telefonów komórkowych. Zbiórka ta została przeprowadzona w ramach ekologicznej akcji CoolSchool. Zepsute telefony zostaną poddane recyklingowi, a te, działające, wysłane do uboższych krajów i rozdane tamtejszej ludności. Szkoła w zamian za aparaty telefoniczne otrzyma pomoce dydaktyczne. Koordynatorem akcji został p. Piotr Kawa.

 
Drużyna piłki ręcznej dziewcząt na podium!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez MR   
wtorek, 09 listopada 2010 20:53

Piłka ręczna9 listopada w pięknej, nowej hali sportowej w Błażowej rozegrane zostały zawody piłki ręcznej dziewcząt w ramach licealiady powiatu rzeszowskiego. Był to duży turniej gdyż wzięło w nim udział 8 drużyn, wśród nich także reprezentacja naszego liceum. Dziewczęta rywalizowały ze sobą w systemie „brazylijskim”. Rozgrywki rozpoczęliśmy nieudanie, gdyż pomimo przewagi nad drużyną ZS Sokołów Młp nie mogliśmy pokonać rewelacyjnie broniącej sokołowskiej bramkarki i ulegliśmy różnicą jednej bramki. W związku z tą porażką  każdy kolejny mecz decydował o naszym „być albo nie być” w turnieju. Presja ta podziałała mobilizująco na reprezentantki SLO, które najpierw pokonały po dogrywce ZS z Trzciany, a następnie po nieprawdopodobnie emocjonującym spotkaniu zakończonym rzutami karnymi wygrały z ZS z Dynowa. Zwycięstwa te pozwoliły nam zagrać w półfinale turnieju, w którym bardzo już zmęczone nasze zawodniczki uległy murowanym faworytkom do zwycięstwa w całym turnieju – drużynie LO Dynów. Na szczęście porażka ta nie podziałała deprymująco na zespół, który jeszcze raz pokazał ogromny charakter i wolę walki pokonując w meczu o brązowy medal drużynę ZS z Tyczyna. Tym samym reprezentacja SLO zdobyła  3 miejsce w turnieju i jest to pierwszy historyczny puchar wywalczony w zawodach piłki ręcznej przez drużyny naszego liceum.

Więcej…
 
Pomoc dla Kalinki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 listopada 2010 21:44

10 listopada bieżącego roku w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na leczenie dziewięciomiesięcznej Kalinki, która cierpi na nowotwór oczu. Dziewczynka jest już po kilku zabiegach chemioterapii. Niedawno przeszła zabieg termo-chemioterapii w niemieckiej klinice. Dzięki bardzo kosztownemu zabiegowi guzy w oczach dziecka zostały uśpione, więc rodzice mają teraz czas, aby uzbierać na dalsze leczenie. Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki i zechcieli pomóc małej Kalince, serdecznie dziękujemy! Zebraliśmy już 316zł.

 
Promocja książki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 16 listopada 2010 23:54

Juliusz Słowacki16 listopada w Gminnym Domu Kultury i Bibliotece w Głogowie Młp. odbyło się spotkanie z autorami nowo wydanej książki "Cmentarz Rzymskokatolicki w Głogowie Małopolskim 'Na Piasku'". Książka została napisana przez młodych ludzi, absolwentów wydziału filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego Annę Kotulę – Sowę oraz Łukasza Kleskę. Klimat spotkaniu nadał program słowno muzyczny zaprezentowany przez uczniów naszej szkoły oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Głogowie Małopolskim Natalia Organiściak i Michał Chłanda z klasy II C czytali wiersze ks. Twardowskiego, które w piękny, refleksyjny i pogodny sposób mówią o śmierci.

 

 
XXI Olimpiada Teologii Katolickiej – etap szkolny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lucyna Wilczyńska   
czwartek, 18 listopada 2010 21:26

Olimpiada teologiczna18 listopada 2010 r. odbył się szkolny etap XXI Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku przebiegała ona pod hasłem "Mieć wyobraźnię miłosierdzia" Jak co roku cieszyła się w naszej szkole dużą popularnością. Uczniowie pierwszych i drugich klas pod opieką ks. Krzysztofa solidnie przygotowali się do udziału w olimpiadzie. Bazą naukową były kazania i homilie Jana Pawła II o Bożym miłosierdziu, oraz życiorysy świętych i błogosławionych, takich jak: św. Brat Albert, Siostra Faustyna, św. Jan Kanty i inni, głoszący i czyniący posługę miłosierdzia. W etapie szkolnym najlepsze wyniki osiągnęły: Magdalena Stąpor z klasy 2b i Natalia Bat oraz Andżelika Sala z klasy 2a. Tym samym zakwalifikowały się do następnego – diecezjalnego – etapu.

 
Konkurs biologiczny rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 listopada 2010 22:50

Konkurs biologicznyW dniu 19 listopada odbył się w naszej szkole konkurs biologiczny. Do rywalizacji stanęło 11 uczniów z klas Ia, Ib, IIb, IIIB i IIIC, którzy odpowiedzieli na 60 pytań. Musieli wykazać się rozległą wiedzą obejmującą biologię i higienę człowieka oraz ekologię i ochronę środowiska.
Zwyciężyła Magdalena Krzemińska (IIIB) przed Dominiką Czachor (IIIC), zaś trzecie miejsce z równą liczbą punktów zajęły Anna Mytych i Agnieszka Wojdyło (IIIC).
Niebawem nastąpi uroczyste rozdanie nagród.

 
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 24 listopada 2010 17:33

Olimpiada Wiedzy o Państwie i PrawieW dniu 24 listopada 2010 roku odbył się w naszym liceum I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Została ona zorganizowana przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji Przemyśl – Rzeszów, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, a patronat nad nią objął Minister Sprawiedliwości.
W I etapie wzięło w niej udział 9 uczniów naszej szkoły. Udzielali oni odpowiedzi na 50 pytań testowych jednokrotnego wyboru. Dotyczyły one zagadnień związanych z funkcjonowaniem współczesnego systemu prawnego w Polsce oraz kształtowaniem się obecnego porządku politycznego w kraju i Europie.
Trzy osoby zakwalifikowały się do II (okręgowego) stopnia Olimpiady, który odbędzie się 12 stycznia 2011 roku. Były to: Agnieszka Rzeszut (IIIa), Edyta Bat (IIIc) i Renata Kobylarz (IIIc). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Spotkanie z pracownikami UR PDF Drukuj Email
Wpisany przez JB   
środa, 01 grudnia 2010 23:11

Dnia 1 grudnia 2010 r. w budynku SLO w sali 104 spotkali się nauczyciele realizujący program projektu unijnego:

  • mgr Anna Kopeć,
  • mgr Joanna Kryńska,
  • mgr Renata Płodzień,
  • mgr Krystyna Gnat,
  • mgr Agnieszka Grzywacz,
  • mgr Joanna Baran

oraz dyrektor SLO - pan mgr Jerzy Komaniecki i zaproszeni goście:

  • dr Zofia Brzuchowska - język polski,
  • mgr Maria Więcko - język niemiecki,
  • mgr Jarosław Kawałek - język angielski ,
  • dr Bernard Sozański - koordynator Programu rozwoju SLO w Głogowie Małopolskim

w celu omówienia kolejnych podejmowanych działań, mających na celu podniesienie jakości kształcenia i efektywnego wykorzystania urządzeń multimedialnych w procesie dydaktycznym (nauczanie przez Internet w systemie Moodle).
Zaproszeni goście to pracownicy naukowi Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy podejmują współpracę z SLO i będą recenzentami publikacji, które napiszą nauczyciele języków obcych i języka polskiego, w celu jeszcze efektywniejszego przygotowania uczniów do matury. Publikacje mają bowiem służyć uczniom i pomagać im w zdobywaniu wiedzy.

 
Nowe książki za stare telefony PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kawa   
piątek, 03 grudnia 2010 18:16

W pierwszych dniach grudnia biblioteka SLO wzbogaciła się o nowe egzemplarze lektur. Dodatkowe egzemplarze „Antygony” i „Wesela” są nagrodą dla szkoły za zebrane w listopadowej akcji stare telefony komórkowe. Wspomniane książki można rozpoznać na półkach biblioteki po naklejce prezentującej logo akcji.

 
Szkolny konkurs chemiczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 03 grudnia 2010 21:19

W dniu 3 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs chemiczny, w którym wzięło udział 8 uczniów z klasy pierwszej. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 17 pytań testowych jednokrotnego wyboru i rozwiązać 3 zadania problemowe wykazując się znajomością podstawowych pojęć chemicznych, zrozumieniem zjawisk i właściwości substancji. Zwyciężczynią konkursu okazała się Katarzyna Kosiorowska uczennica klasy I a, drugie miejsce należało do Gabriela Michońskiego zaś trzecie do Gabrieli Chmiel. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

 
Wyjazd do Krakowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 05 grudnia 2010 00:49

Wyjazd naukowy do KrakowaDnia 4 grudnia 2010 r. grupa uczniów z kółka turystyczno-geograficznego wzięła udział  w wizycie studyjnej do Krakowa. Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Pani Anna Bober i Pan Konrad Surowiec. Wyjazd był bardzo udany, każdy z nas ma bardzo miłe wspomnienia.

Wycieczka  rozpoczęła się wizytą w Aquaparku. Spędziliśmy w nim prawie trzy godziny.  Jest tam wiele atrakcji: hydromasaże, dzika rzeka, wiele szalonych zjeżdżalni itp. Świetnie się bawiliśmy, członkowie naszego kółka bardzo się zintegrowali. Następnie po obiedzie udaliśmy się na spacer po Rynku, otoczonym urokliwymi kamieniczkami. Tu kłębiły się tłumy,  trwa bowiem Bożonarodzeniowy Jarmark. Na straganach piętrzyły się świąteczne gadżety (bombki, gwiazdki, aniołki, łańcuchy), czekoladowe przysmaki, ceramika i inne drobiazgi. Dalej ulicą Grodzką udaliśmy na się Wawel, gdzie zwiedziliśmy Krypty. W drodze powrotnej udaliśmy się  na ulicę Franciszkańską, pod słynne „okno papieskie”, z którego podczas swoich wizyt w Polsce papież Jan Paweł II rozmawiał z młodzieżą…

Na zakończenie wycieczki  mieliśmy jeszcze możliwość zrobienia zakupów w Galerii Krakowskiej.

Wyjazd nam wszystkim bardzo się podobał, na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. Teraz już tylko pozostało nam czekać na kolejną taką możliwość.

 
Rekolekcje maturalne 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Ród, 3B   
niedziela, 05 grudnia 2010 22:40

W dniach 3 - 5 grudnia 2010 roku w Domu Rekolekcyjnym w Zaczerniu odbyły się rekolekcje maturalne, na które udała się ponad 30 - osobowa grupa uczniów klas trzecich.

Wyjazd z Głogowa Młp. zaplanowany był na godzinę 16.00, jednak nieco opóźnił się przez zła pogodę. Na miejsce dotarliśmy ok. godziny 17.00. Rozpakowaliśmy się, po czym udaliśmy się na kolację. Po posiłku odbyło się spotkanie wprowadzające w tematykę rekolekcji, na którym wspólnie śpiewaliśmy oraz przywitaliśmy się z Panem Jezusem, poprzez ucałowanie krzyża.

Po krótkim spotkaniu udaliśmy się do swoich pokoi. O godzinie 21.00 w kaplicy odbyła się pierwsza konferencja oraz celebracja światła.

Hasłem drugiego dnia rekolekcji było: "Powołani do wolności". Mimo, że była to sobota, pobudka zaplanowana była na godzinę 7.00, a pół godziny później udaliśmy się na Jutrznię, a następnie na śniadanie. Tego dnia odbyły się dwie konferencje na temat: "Grzech i jego skutki" oraz "Prawda o sobie - Kim naprawdę jestem?". Po obiedzie nastąpiło wprowadzenie do sakramentu pokuty, a później adoracja Najświętszego Sakramentu, święte milczenie oraz spowiedź. O godzinie 18.00 odbyła się Msza święta, a o 20.30 adoracja Krzyża i przyjęcie Ducha Świętego, który objawił się w nas szybszym biciem serca oraz wewnętrznym ciepłem.

Tematem ostatniego dnia było;"Powołani do miłości". O godzinie 8.00 udaliśmy się na Jutrznię, następnie na śniadanie, a później sprzątaliśmy swoje pokoje i pakowaliśmy się. Była także możliwość napisania świadectwa. O godzinie 11.30 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą poprowadził ksiądz Krzysztof, po czym udaliśmy się na obiad. Po godzinie 13.00 pełni wrażeń udaliśmy się do swoich domów.

Codzienna modlitwa, konferencje, spotkania, spowiedź święta, a także wspólna Eucharystia wzbogacona śpiewem, ułatwiły refleksję nad życiowymi problemami, które wiążą się z życiem młodych ludzi. Rekolekcje te nie byłyby tak owocne bez wyczerpujących konferencji księdza Andrzeja Sroki, który ukazał wszystkim drogę, którą watro podążać oraz umocnił nas w wierze.

Uważam, że każdy młody człowiek powinien, chociaż raz w życiu przeżyć tego typu rekolekcje.

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w realizacji tego ważnego dla nas wydarzenia oraz adosnego przeżycia rekolekcji.

 
Spotkanie z higienistką PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Pruchnik   
środa, 08 grudnia 2010 17:33

Spotkanie z higienistkąW dniu 8 grudnia 2010 roku na godzinie wychowawczej odbyło się spotkanie ze szkolną pielęgniarką, panią Danutą Wojnarską. Pierwszym tematem wykładu były lekarstwa. Uczniowie dowiedzieli się szczegółów o skutkach przedawkowania lekarstw. Higienistka udzieliła nam wielu rad, jak nie dopuścić do nadużycia leków oraz jakiej pomocy udzielić w takich przypadkach. Kolejnym poruszonym tematem była oczywiście popularna, szczególnie wśród młodych dziewcząt, anoreksja. Każda z nas wiedziała, ale tylko powierzchownie, co to za choroba. Zadawaliśmy wiele szczegółowych pytań, na które pani pielęgniarka bardzo chętnie i dokładnie odpowiadała. Ostatnim tematem, który został poruszony, był HIV. Każdego z nas zainteresował temat, ponieważ wiele słyszymy o tym w telewizji lub czytamy w prasie czy internecie. Pani higienistka rozwiała nasze wątpliwości co do choroby, a przede wszystkim  możliwości zakażenia. Takich wykładów w naszej szkole będzie cały cykl. Będą się odbywały systematycznie w środy. Mają one na celu zainicjowanie dyskusji na tematy dotyczące naszego zdrowia i trybu życia, abyśmy wiedzieli, jakie działania podejmować by nie dopuścić do zaistnienia problemu.

 
Konkurs "Polska w NATO" - Piotr Kochanowicz na III miejscu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 11 grudnia 2010 19:55

Konkurs: Polska w NATO11 grudnia 2010 w Klubie Garnizonowym w Rzeszowie odbył się etap wojewódzki konkursu "Polska w NATO". Szokłę z powodzeniem reprezentował Piotr Kochanowicz z 3a zajmując III miejsce wśród 62 uczestników z województwa podkarpackiego.

 
Spotkanie z doktorem germanistyki UR PDF Drukuj Email
Wpisany przez Angelika Kopeć i Paulina Dragan   
sobota, 11 grudnia 2010 21:47

Spotkanie z doktorem germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego panem Stanisławem WojnaremW sobotę 11 grudnia 2010 w naszym liceum odbyło się spotkanie z doktorem germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego panem Stanisławem Wojnarem.
W zajęciach wzięli udział uczestnicy zajęć rozszerzających z języka niemieckiego, inni chętni uczniowie oraz kilku miłych gości spoza szkoły. Osoby te dowiedziały się o prowadzonych zajęciach z naszej strony internetowej i wyraziły chęć uczestnictwa w nich.

Spotkanie trwało od godziny 9.00 do 14.30 i było bardzo interesujące. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu zajęć.

 

Więcej…
 
Szlachetna Paczka – podsumowanie akcji w naszej szkole. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 grudnia 2010 13:28

Szlachetna PaczkaKochani!!! Dzięki waszej ofiarności w ciągu trzech dni udało nam się zebrać całkiem sporo :) W piątek po południu zawieźliśmy do punktu zbiórki szlachetnych paczek aż 10 pudełek dla Pani Ani!!! Znalazły się tam między innymi mąka, cukier ryż, makaron, kawa , konserwy, zupki, koncentraty, olej, słodycze i ciastka, płatki kukurydziane, kisiele, budynie. Pani Ania otrzyma również środki czystości, płyny do mycia naczyń, podłóg, okien, proszki do prania, proszki czyszczące, pasty do zębów mydła, ściereczki, gąbki, zmywaki.

Więcej…
 
Koszykarki znów z medalem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 grudnia 2010 00:12

Koszykarki SLO15 grudnia w Sokołowie Młp. rozegrana została powiatowa Licealiada w koszykówce dziewcząt. Dyscyplina ta była przez ostatnie lata naszą domeną, gdyż uczennice SLO od dwóch lat były Mistrzyniami powiatu rzeszowskiego. Turniej był bardzo zacięty. Jednak naszym zawodniczkom ewidentnie nie dopisywało szczęście, w większości meczów, mimo czasem znacznej przewagi i wielu rzutów piłka nie znajdywała drogi do kosza. Tym razem nie udało się nam więc obronić tytułu ale nasze dziewczęta znów pokazały, że należą do ścisłej czołówki powiatowej i zajęły III miejsce. Zwycięzcą zawodów okazała się drużyna ZS Błażowa, która wygrała wszystkie mecze w turnieju.

Więcej…
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 grudnia 2010 22:10

Maria Rykała - stypendystka Prezesa Rady MinistrówJesteśmy dumni z faktu, że uczennica naszej szkoły Maria Rykała z klasy II b została stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Uczennica otrzymała nagrodę w postaci pieniężnej oraz dyplom. Uroczyste wręczenie gratyfikacji odbyło się w Urzędzie Ochrony Środowiska w Rzeszowie w dniu 16.12.2010r. Podczas uroczystości wystąpiły solistki z Rzeszowskiego Młodzieżowego Domu Kultury i przedstawiono krótką prezentacji na temat uzdolnień młodych ludzi. Z pokazu można wyciągnąć pozytywne wnioski,  bowiem uczniowie z województwa podkarpackiego osiągają wiele sukcesów w olimpiadach przedmiotowych.  Stypendia w imieniu Premiera wręczył Podkarpacki  Kurator Oświaty  p. Jacek Wojtas. Na końcu złożył  on wszystkim obecnym stypendystom serdeczne, świąteczne życzenia.

 
Nowa pracownia komputerowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 grudnia 2010 22:14

Z radością informujemy, że jeszcze w starym roku - 2010 - Samorządowe LO wykorzystując środki z pozyskanych funduszy z Unii Europejskiej wzbogaciło się o nową salę informatyczną. Pomieszczenie - dawna pracownia języka polskiego na drugim piętrze - zmieniła swoje przeznaczenie i została zaadoptowana na potrzeby nowej pracowni komputerowej. Znalazło się w niej miejsce na 20 stanowisk komputerowych. Z funduszy zakupiono  nowe zestawy komputerowe. Nowy sprzęt jest zaawansowany technologicznie, a praca na nim zadowala nawet najwybredniejszych użytkowników. Wszystko po to, aby w naszym LO stworzyć uczniom jak najlepsze warunki do zdobywania wiedzy i pokazać, że nie jesteśmy w tyle, jeśli chodzi o znajomość nowinek technologicznych i zdobywanie oraz wykorzystanie pieniędzy unijnych. Pozostaje życzyć sobie, aby zajęcia w nowej pracowni przyniosły zamierzone efekty.

 
Nasza Szlachetna Paczka już została dostarczona!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szkolne Koło Caritas   

Oto relacja, nadesłana przez wolontariusza, który dostarczał i pomagał rozpakowywać przygotowaną przez nas paczkę dla p. Ani:

Gdy przyjechaliśmy na miejsce, przez okno wyczekiwała nas Pani Ania. Już w progu widać było entuzjazm i radość z naszego przybycia. Gdy zaczęliśmy wykładać paczki z samochodu, Pani Anna nie mogła się nadziwić, że jest ich tak wiele i że są takie duże. W jej oczach zauważyć można było niesamowitą ciekawość i radość. Gdy wszystkie paczki znalazły się już na stole w kuchni, Pani Ania zaczęła z naszą Pomocą rozpakowywać pudełka. Rozpoczęła od pudełka ze stroikiem i życzeniami świątecznymi - "O jaki miły i ciepły gest!". Na widok zielonych kapci bardzo się ucieszyła, a gdy do tego w pudełku znalazła cukierki zaraz je otworzyła i nas częstowała. "W życiu nie spodziewałam się tylu paczek, myślałam, że może będzie to jedna najwyżej dwie, a nie dziesięć!" - dodaje.

Więcej…
 
Wyjazd do teatru PDF Drukuj Email
Wpisany przez AB   
wtorek, 21 grudnia 2010 16:36

Pan Tadeusz„Pan Tadeusz” na deskach teatru? Czemu nie! Taki sposób poznawania wielkiej literatury romantycznej wybrali uczniowie klasy Ia, udając się 21 grudnia 2010 r. do Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Przedstawienie pokazało, że Adam Mickiewicz wcale nie musi być nudny. Uczniowie otrzymali ponaddwugodzinną dawkę dobrej zabawy, wartkiej, żywiołowej akcji, a wszystko to okraszone wspaniałymi strojami z epoki przygotowanymi przez Aleksandrę Semenowicz. Spektakl wyreżyserowała Irena Jul, a w obsadzie mogliśmy zobaczyć prawie cały zespół rzeszowskiego teatru. Zachwycała nie tylko Telimena (w tej roli błyskotliwa Mariola Łabno-Flaumenhaft), ale i zadziorny Tadeusz, delikatna Zosia, dostojny Sędzia. Prawdziwy entuzjazm wzbudził jednak rapujący Wojski. Tego rodzaju perełek było więcej. Nic więc dziwnego, że dla licealistów wyprawa do teatru okazała się wspaniałą rozrywką i zachętą do kolejnych „kulturalnych” eskapad.

 
Wigilia szkolna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestniczka   
środa, 22 grudnia 2010 22:12

W dniu 22 grudnia już od godziny 9.00 uczniowie Samorządowego LO przygotowywali spotkanie wigilijne. Zawzięcie ćwiczono kolędy, grano, śpiewano, znoszono stoły na szkolny korytarz na I piętrze, rozkładano talerze i filiżanki, świece i opłatki.

Na trzeciej godzinie lekcyjnej rozpoczęło się szkolne kolędowanie. Na początku pan Dyrektor złożył wszystkim zebranym serdeczne życzenia, do których dołączyli uczniowie przygotowujący uroczystość. Potem zebrani składali sobie życzenia, z nadzieją, że spełnią się w nadchodzącym roku. Zespół zaintonował kolędy, a pozostali  - nauczyciele i uczniowie - podjęli wspólny śpiew. Zrobiło się bardzo nastrojowo w blasku migoczących świec. Szybko ze stołów poznikały przygotowane potrawy.

Naszą uroczystość uświetnił swoją osobą nowy Burmistrz Głogowa Małopolskiego p. Paweł Baj.

Po skończonej Wigilii - przygotowanej przez Szkolne Koło Caritas, Samorząd Szkolny i chętnych uczniów - zebrani udali się do domów, aby w tym świątecznym nastroju przygotowywać swoje, rodzinne, Święta.

 
"Chory z urojenia" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 grudnia 2010 23:03

Dnia 22  grudnia 2010 roku grupa uczniów naszej szkoły wybrała się do Krakowa, na sztukę Moliera pt.: „Chory z urojenia.” Młodzież zebrała się w budynku stacji PKP w Rzeszowie o godzinie 7.00. Dojechaliśmy na czas, co udało się  wszystkim, pomimo dokuczliwej zimy, a także wczesnej pory wyjazdu.  Podróż odbyliśmy w dobrych warunkach, w cieple i spokoju. Po dwóch godzinach wysiedliśmy w czarującym, nawet zimą,  Krakowie i udaliśmy się na śniadanie, gdyż do spektaklu mieliśmy jeszcze godzinę. Następnie skierowaliśmy się w stronę Teatru  im. Juliusza Słowackiego. Kiedy tam dotarliśmy, ten urzekł nas kunsztownym wystrojem w stylu neobarokowym. Gdy zasiedliśmy na wyznaczonych miejscach, usłyszeliśmy kilka gongów i rozpoczął się długo wyczekiwany przez nas spektakl.

Więcej…
 
Spotkanie z naukowcem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kawa   
wtorek, 04 stycznia 2011 21:57

Spotkanie z naukowcem.W dniach 21 grudnia 2010 r. i 4 stycznia 2011 r. w naszej szkole gościł Pan Grzegorz Pitucha wykładowca na kierunku biologia Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz członek Komitetu Ochrony Orłów. Przedstawił on cykl zajęć w których uczestniczyli członkowie kółka biologiczno – chemicznego oraz inni zainteresowani uczniowie. Tematyką była biologia i ochrona ptaków drapieżnych oraz cele i metody ich ochrony.

Uczniowie zapoznali się z nowoczesnymi metodami badawczymi w ekologii oraz poznawali „od kuchni” warsztat pracy prawdziwego naukowca. Dowiedzieli się, że teren naszego województwa obfituje w przyrodnicze skarby i jest jedną z ostatnich enklaw występowania orłów.

Podczas zajęć uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się spreparowanym okazom ptaków drapieżnych.

 
Spotkanie z przedstawicielami WSPiA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 05 stycznia 2011 21:36

W środę 5 stycznia na godzinie wychowawczej odbyło się w naszej szkole spotkanie klas 3 z przedstawicielami  Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu oddział w Rzeszowie. Obejrzeliśmy prezentację, z której dowiedzieliśmy się, jaka jest oferta tej uczelni na nowy rok akademicki. Zostaliśmy poinformowani nie tylko o tym, jakie są kierunki studiów, ale również mogliśmy zobaczyć, jak na WSPiA można poszerzać swoje zainteresowania, umiejętności, a także jak miło można spędzić wolny czas. Myślę, że wszystkim spodobała się prezentacja tej uczelni, nie tylko osobom planującym studia na kierunkach humanistycznych. Kilku szczęśliwców, którzy wykazali się wiedzą na temat WSPiA wygrało ciekawe nagrody.

 
Ogólnopolska Olimpiada o Państwie i Prawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 stycznia 2011 00:53

Olimpiada Wiedzy o Państwie i PrawieW środę, 12 stycznia br. w Kampusie WSPiA w Rzeszowie odbył się II okręgowy stopień Ogólnopolskiej Olimpiady o Państwie i Prawie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas III- Edyta Bat, Renata Kobylarz i Agnieszka Rzeszut, które na konkurs udały się pod opieką pani Renaty Płodzień.
Olimpiada rozpoczęła się o godz. 10, a wzięło w niej udział kilkaset osób ze szkół z całego województwa.

Więcej…
 
Zajęcia sportowo-rekreacyjne w klubie SPIN PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 stycznia 2011 00:47

Wizyta w Spin Club13 stycznia uczniowie naszego liceum gościli w klubie rekreacji i sportu SPIN w Rzeszowie. Wizyty te są już tradycją naszego liceum, a ich program rokrocznie rozszerzany jest o nowe formy aktywności. Tym razem nowością były zajęcia ze step-aerobiku dla dziewcząt. Uczennice SLO miały okazje poćwiczyć wraz z czołową instruktorką naszego regionu panią dr Anetą Przepiórą, z która nasza szkoła nawiązała współpracę. Zajęcia były wyczerpujące ale bardzo ciekawe stąd wyrażana przez dziewczęta chęć jak najszybszego ponownego spotkania z panią Anetą.

Więcej…
 
Spotkanie z siatkarzami Asseco Resovii w NTB Active Club PDF Drukuj Email
Wpisany przez Konrad Surowiec   
poniedziałek, 17 stycznia 2011 00:03

Spotkanie z siatkarzami Asseco Rzeszów.16 stycznia na zaproszenie właścicieli NTB Active Club, grupa naszych uczniów oraz spora liczba absolwentów wzięła udział w spotkaniu z siatkarzami Asseco Resovii Rzeszów. Spotkanie odbyło się na obiektach klubu NTB, a stawiła się na nie niemal połowa składu czołowej drużyny PlusLigi jaką jest Resovia. Uczniowie SLO, którzy przybyli do klubu na pewno nie byli zawiedzeni, mogli bowiem zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i porozmawiać chociażby z Krzysztofem Ignaczakiem czy Alehem Achremem.
Było to dla młodzieży z SLO ciekawe doświadczenie i miły początek ferii zimowych.

 
Wyjazd do Rzeszowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 21 stycznia 2011 23:12

Wizyta studyjna w RzeszowieW pierwszym tygodniu ferii dnia 21 stycznia 2011 r. (piątek) odbyła się wycieczka do stolicy podkarpacia. W wyjeździe do Rzeszowa wzieli udział uczniowie SLO w Głogowie Małopolskim, którzy sumiennie uczestniczą w zajeciach rozszerzających. Dodatkowe lekcje, a mianowicie z języka angielskiego i niemieckiego, biologiczno-chemicznego oraz matematyczno-informatycznego są dofinansowane ze środków UE. Uczniowie z kółka biologiczno-chemicznego udali się do Muzeum Łowiectwa, gdzie wysłuchali krótkiego wykładu, a następnie zwiedzili salę z eksponatami. Z kolei młodzież z zajęć z języka angielskiego uczestniczyła w zajęciach ze studenatami rzeszowskiego Collegium. Uczniowie interesujący się językiem niemieckim wybrali się na wykład w rzeszowskim wydziale germanistyki. Informatyczno-matematyczne kółko udało się na WSiZ oraz na Politechnikę Rzeszowską.

Więcej…
 
Wizyta w Laser Arenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 03 lutego 2011 23:33

Wizyta w Laser Arenie3 lutego grupa chłopców z klas III wybrała się razem z p. Konradem Surowcem do Rzeszowa. Celem wyjazdu była wizyta w Laser Arenie. Jest to pierwsze w naszym regionie centrum gier laserowych, miejsce w którym można poczuć atmosferę komputerowej rozgrywki  rodem z gier Doom czy Unreal. Nasi uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem Areny. Rozegrali tam mini turniej w laserowego paintballa, ścigając się i klucząc po przygotowanych labiryntach. W rozgrywce udział wzięły trzy drużyny, a zakończyła się ona ostatecznym zwycięstwem teamu Filipa Wrońskiego, Szymka Salacha i Michała Hrycyszyna. Wizyta w Laser Arenie była dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem, a uczestnicy wyjazdu już zapowiedzieli, że z pewnością tam wrócą.

 
Akcja "Mam haka na raka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Joanna Baran   
piątek, 04 lutego 2011 21:20

Mama haka na raka4 lutego w Dniu Walki z Rakiem w Samorządowym LO i ZS w Głogowie Młp. wszyscy, którym bliska jest idea zapobiegania nowotworom, wzięli udział w Dniu Hakownicza. Był on jednym z działań w ramach Ogólnopolskiej Akcji Mam haka na raka i dotyczył propagowania zachowań prozdrowotnych  oraz zachęcania ludzi do wykonywania badań profilaktycznych w kierunku raka płuc. Już w listopadzie nasze SLO przystąpiło do ukierunkowanych działań. Zarejestrowaliśmy 2 zespoły w składzie:

Więcej…
 
Młodzieżowa Akademia Prawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Bat kl. III c   
wtorek, 08 lutego 2011 21:36

Młodzieżowa Akademia PrawaMłodzieżowa Akademia Prawa została utworzona w Kampusie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Adresowana jest do uczniów klas maturalnych, którzy zastanawiają się nad podjęciem studiów prawniczych. Wśród słuchaczy MAP znajdują się także uczennice naszego liceum - Edyta Bat, Agata Bazan i Angelika Michalska. Inauguracja roku akademickiego Akademii miała miejsce 13 grudnia 2010 roku, a wykład inauguracyjny wygłosił m. in. prof. dr hab. Zbigniew Ćwiąkalski.

Więcej…
 
Jedna z 30 najlepszych w Polsce! PDF Drukuj Email
Wpisany przez AK   
piątek, 11 lutego 2011 22:19

Olimpiada Wiedzy o Państwie i PrawieAgnieszka Rzeszut z kl. 3a wspaniale przeszła eliminacje II (wojewódzkiego) stopnia Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie organizowanej przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Zdobyła tytuł finalistki etapu wojewódzkiego i zakwalifikowała się do III (ogólnopolskiego) etapu, który odbędzie się w marcu. Znalazła się w ścisłej czołówce 30 najlepszych uczniów z całego kraju. Serdecznie gratulujemy!

 
Pierwszoklasiści w laserowej rozgrywce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 20 lutego 2011 20:32

Pierwszoklasiści w laserowej rozgrywce18 lutego grupa uczniów klas I naszego liceum, wybrała się do centrum gier LaserArena. Celem wizyty było rozegranie turnieju w laserowego paintballa w mrocznych labiryntach Areny. Uczniowie oraz ich opiekunowie p.Tadeusz Zygo i p.Konrad Surowiec podzieleni na cztery zespoły rywalizowali ze sobą przez ponad dwie godziny. Zwycięzcami rozgrywki okazała się drużyna w składzie: Piotr Jadach, Paweł Czepiel, Patryk Organiściak i Marcin Piekarz, która wygrała wszystkie swoje bitwy. Razem z chłopcami w składach pozostałych drużyn dzielnie walczyły także ich koleżanki Michalina Selwa, Gabriela Chmiel i Beata Lampart. Swoją postawą dziewczyny udowodniły, że tego typu atrakcje nie są przeznaczone wyłącznie dla chłopaków. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli bardzo zadowoleni i uznali, że jest to bardzo ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu.

 
Wybory szkolne... i bigos wyborczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Były już Samorząd SLO   
poniedziałek, 21 lutego 2011 22:20

Bigos wyborczy Maćka PastułyNasza kadencja dobiegła końca. Samorząd w którego skład wchodzili: przewodniczący: Jakub Antos, zastępca: Wojciech Dulski, członkowie: Gabriela Szyszka i Lucyna Wilczyńska pożegnał się z władzą. Na początku lutego ogłoszono wybory na przewodniczącego SLO. Ubiegać się o to stanowisko postanowiło dziewięciu uczniów z klas pierwszych i drugich. Tydzień przed wyborami ruszyła kampania przedwyborcza. Szkoła została obwieszona plakatami.  Największą popularnością cieszył się plakat Maćka Pastuły. Obiecał swoim wyborcom, że gdy zostanie przewodniczącym przyniesie bigos. Kampania przedwyborcza została zakończona debatą. Wszyscy mogli obejrzeć zmagania kandydatów i ostatecznie wybrać swojego faworyta. Debatę poprowadzili Kuba i Wojtek. Kandydaci świetnie poradzili sobie z pytaniami od prowadzących, ale też od uczniów i nauczycieli. Po zakończonej debacie każdy uczeń mógł zagłosować.

Więcej…
 
Wyjazd do Stadtallendorfu w ramach Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek, Krystyna Gnat   
niedziela, 27 lutego 2011 23:27

Frankfurt nad MenemJuż po raz kolejny w SLO w Głogowie Młp. w dniach 9 -16 marca 2011r. odbędzie się wyjazd do Niemiec w ramach Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży. Tym razem w projekcie weźmie udział 15 uczniów. Chętni do wyjazdu (a było ich bardzo wielu) przystąpili do konkursu z języka niemieckiego, który pozwolił wyłonić osoby najbardziej sprawne językowo i to one znalazły się na liście uczestników wymiany. Warto zaznaczyć, że w tym gronie są dwie uczennice z klas pierwszych, które dopiero w tym roku zaczęły naukę języka niemieckiego.

Więcej…
 
Film, który nami wstrząsnął... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Białek   
wtorek, 01 marca 2011 21:34

Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padłDawno nie mieliśmy okazji zobaczyć tak wstrząsającego, a jednocześnie tak dobrego filmu o PRL-u… Szkolny wyjazd do rzeszowskiego kina Zorza we wtorkowy ranek 1 marca 2011r. nie był zwykłą wycieczką w rozrywkowym celu. Przeżyliśmy wielką lekcję historii, która na długo pozostanie w pamięci widzów. "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł", bo o tym filmie mowa, to wyreżyserowana przez Antoniego Krauzego rekonstrukcja dramatycznych wydarzeń w Gdyni z 1970 roku, zakończonych brutalną pacyfikacją strajkujących robotników przez oddziały wojska i milicji.

Więcej…
 
Pielgrzymka maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Szlachetka   
sobota, 05 marca 2011 23:30

Jasna GóraZgodnie z wieloletnią tradycją, co roku uczniowie klas maturalnych naszego Liceum wraz z opiekunami jeżdżą na Jasną Górę, prosić Panienkę Częstochowską o pomoc w zdaniu egzaminu dojrzałości. Tak było i w tym roku... 4 marca ok. północy byliśmy już zebrani przy szkole, skąd, po szybkim sprawdzeniu listy obecności, wyruszyliśmy do sanktuarium, zabierając po drodze naszych klasowych przyjaciół. Kilkugodzinna podróż upłynęła bardzo szybko i przyjemnie przy ogólnym gwarze, wspólnym śpiewie, nocnych rozmowach i krótkich drzemkach.

Więcej…
 
Ciekawa lekcja z ginekologiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anonimowy Obserwator Słuchacz   
poniedziałek, 07 marca 2011 19:44

Spotkanie z ginekologiem7 marca w naszej szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie. Zostało ono przeprowadzone przez pracownika Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a dotyczyło niebezpiecznych zachowań w kontaktach seksualnych. Gościliśmy ginekologa z wieloletnią praktyką, który opowiadał o zagrożeniach, jakie mogą nas czekać w wielu z pozoru bezpiecznych sytuacjach. Prelegent apelował o niepozostawianie swojego napoju bez "opieki" w dyskotekach, klubach etc, gdyż często zdarzają się wypadki, omawiane w mediach, dotyczące tzw. pigułki gwałtu rozpuszczanej w takich właśnie pozostawionych napojach. Wykładowca apelował także o odpowiedzialność w używaniu środków zabezpieczających i antykoncepcyjnych - ma to niemały wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i samopoczucie psychiczne.

Miejmy zatem nadzieję, że lekcja udzielona klasie 3A nie pozostanie bez echa.

 
Dyskoteka w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Rzeszutek   
wtorek, 08 marca 2011 22:10

Dyskoteka w SLOW naszym SLO odbyła się dyskoteka szkolna. Nie było by nic w tym nadzwyczajnego gdyby nie to, że tym razem impreza miała troszkę inny wydźwięk niż zwykle. Samorząd Szkolny postanowił cofnąć się trochę w czasie i urządzić potańcówkę z gorących lat 60, 70 i 80. Okazało się, że był to trafiony pomysł. Młodzież podeszła całkiem poważnie do tego tematu. Większość uczestników przebrała się w stroje związane z tymi latami. Na rozgrzanym do czerwoności parkiecie panował kicz lat 80-tych. Gdzieniegdzie przechadzali się hipisi oraz królowa pop’ u Madonna. Na wyróżnienie zasługuje klasa II C , która jako jedyna w całości przekroczyła próg szkoły w wyszukanych kreacjach. Impreza była strzałem w dziesiątkę. Wszyscy świetnie się bawili i z żalem opuszczali mury SLO.

Zdecydowanie takich dyskotek powinno być więcej.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Integracja uczniów SLO z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Wysokiej Głogowskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Organiściak   
wtorek, 08 marca 2011 23:08

Integracja uczniów SLO z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Wysokiej GłogowskiejDnia 8 marca odbyła się integracja uczniów SLO z Głogowa Młp. z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Wysokiej Głogowskiej. Zabawy i gry integracyjne, które zainicjowały i prowadziły wolontariuszki z naszej szkoły: Natalia Organiściak, Sara Jachyra, Gabriela Rzeszutek, Małgorzata Margańska i Alicja Sitko, były związane z obchodami Dnia Kobiet. Nie obyło się bez składania życzeń i wręczania laurek wszystkim kobietom. Wolontariuszkom towarzyszył zespół Frajer Bojz & The Kobieta w składzie: Karolina Motwicka, Piotr Miłosz, Jakub Antos, Wojciech Dulski, który na wstępie zaprezentował hymn naszej szkoły „Szkoła z wizją”, a potem swoją muzyką poderwał wszystkich do tańca.

Więcej…
 
Z wizytą w Niemczech PDF Drukuj Email
Wpisany przez Siedemnastka   
czwartek, 10 marca 2011 18:23

Frankfurt nad Menem2011.03.09

Na tegoroczny wyjazd do naszych przyjaciół z Niemiec czekaliśmy z dużą niecierpliwością. Było to spowodowane nie tylko tym, że lecimy samolotem, ale także tym, że czeka nas niespodzianka: trzydniowa wycieczka do Berlina. Swoją podróż rozpoczęliśmy 9 marca 2011 r. na lotnisku w Jasionce. Po niespełna dwugodzinnym locie wylądowaliśmy we Frankfurcie. Do Stadtallendorfu dotarliśmy pociągiem, gdzie oczekiwały na nas rodziny naszych niemieckich przyjaciół.

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆ - Tomasz Rusin

GALERIA ZDJĘĆ - Katarzyna Kosiorowska

Więcej…
 
Z wizytą na Uniwersytecie Rzeszowskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paulina Maciąg   
poniedziałek, 14 marca 2011 22:28

Biblioteka Uniwersytetu RzeszowskiegoW dniu 14 marca 2011 roku uczniowie klas III naszego Liceum wzięli udział w spotkaniu promującym studiowanie na kierunkach matematycznych, przyrodniczych i technicznych zorganizowanym przez Uniwersytet Rzeszowski wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Tegoroczni maturzyści mieli przyjemność uczestniczenia w ciekawych wykładach z matematyki, biotechnologii oraz fizyki .Można było zapoznać się z ofertą dotyczącą różnych kierunków kształcenia na uczelni, a także dowiedzieć się więcej o studenckim życiu. Każdy otrzymał ulotkę z ofertą edukacyjną. Po zakończeniu wykładów uczniowie wraz z nauczycielami wrócili autobusami do szkoły na kolejne lekcje.

 
Przeszczep z Dańcem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bartłomiej Zawadzki   
środa, 16 marca 2011 22:34

Konferencja: Przeszczep szansą na drugie życieDnia  16 marca 2011 roku z inicjatywy nauczyciela naszej szkoły, pana Tadeusza Zygo uczniowie klay II b o profilu medyczno-przyrodniczym, uczestniczyli w I Otwartej Konferencji „Przeszczep szansą na drugie życie”, która obyła się w Rzeszowie pod honorowym patronatem wojewody podkarpackiego - pani Małgorzaty Chomycz. Konferencja miała miejsce w auli Politechniki Rzeszowskiej. Poprowadziła ją  pani Barbara Pawlak, redaktor TVP Rzeszów.

Więcej…
 
Goście z gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez JB   
czwartek, 17 marca 2011 12:32

Goście z gimnazjum11 marca 2011 r. około godz. 12 nasze LO odwiedzili uczniowie Gimnazjum w Woli Raniżowskiej. Za przewodników po SLO służyli : Wojciech Dulski, Karolina Lipińska, Krystian Fila, Jakub Antos i Anna Kobylska. Z tego zadania wywiązali się znakomicie – wszystkim gorące podziękowania! Uczniowie gimnazjum wysłuchali relacji i opinii swoich kolegów – uczniów SLO – o szkole, w której spędzili prawie całe 3 lata. Wojtek, Karolina i Krystian opowiedzieli o pracy nauczycieli, ofercie edukacyjnej szkoły, zajęciach dodatkowych, wymianie młodzieży, wyjazdach, wycieczkach, dyskotekach, imprezach, zajęciach finansowanych przez UE, konkursach i swoich, uczniowskich doświadczeniach.

Więcej…
 
V Podkarpacki Konkurs "Witryna internetowa mojej szkoły" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 marca 2011 00:02

Witryna internetowa mojej szkołyPragniemy ogłosić, że nasza strona internetowa zajęła II MIEJSCE w V Podkarpackim Konkursie pn.: "Witryna internetowa mojej szkoły". Wyniki konkursu można znaleźć na stronie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Komisja konkursowa oceniając witryny szkół, brała pod uwagę w pierwszej kolejności:  zawartość strony, informacje o stronach dotyczących zajęć pozalekcyjnych, wygląd, tytuł, układ strony głównej i podstron, zastosowaną nawigację, elementy graficzne, kolorystykę, typografię, kompatybilność ze standardami, e-learning, dostępność.

Więcej…
 
Laureatka ogólnopolskiego finału olimpiady PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 marca 2011 14:18

Olimpiada Wiedzy o Państwie i PrawieOlbrzymim sukcesem zakończył się udział Agnieszki Rzeszut z kl. IIIa w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie organizowanej przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Uczennica bez problemu przebrnęła przez trudne eliminacje szkolne i wojewódzkie Olimpiady i zakwalifikowała się – jako jedna z 30 osób w kraju – do finału ogólnopolskiego. Odbył się on 16 marca 2011r. w Zamiejscowym Wydziale Prawa i Administracji WSPiA w Rzeszowie.

Więcej…
 
Wizyta w Medincusie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 marca 2011 21:29

Wizyta w MedincusieW dniu 18 marca 2011 r. w godzinach popołudniowych odwiedziliśmy Podkarpackie Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, w którym są rehabilitowane dzieci z wadami słuchu, niepełnosprawne i z zespołem Downa. Zawieźliśmy tam kilka pudeł maskotek, które zbieraliśmy w ramach realizacji działań ogólnopolskiej akcji Mam haka na raka. Zabawki te umilą czas małym pacjentom, czekającym na badania. Znalazły one  swoje miejsce w specjalnym kąciku zabaw, gabinetach i poczekalni. Maskotki odebrały panie: mgr Małgorzata Ligęza – Ferenc – elektroradiolog, rehabilitant i protetyk słuchu oraz p. Karina Ukraińska, obsługująca rejestrację medyczną. Część naszego podarunku pojechała potem do Ośrodka Wczesnej Interwencji na ul. E. Plater w Rzeszowie.

Więcej…
 
"Mam talent" w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 23 marca 2011 21:17

Pierwsza edycja MAM TALENT w końcu się odbyła. Dnia 23.03.2011 roku w SLO. Prowadzącym był Michał Chłanda, a w jury zasiadali: Pani Dorota Depa, Pani Joanna Kryńska oraz Pan Piotr Kawa. Jako pierwsza wystąpiła klasa IIA, w składzie dziewięciu chłopaków, przedstawiając: „Jezioro Łabędzie”, kolejnie klasa IIB z przedstawieniem: „Stary Niedźwiedź”, następnie klaskacz - Wojciech Sałek, oraz Jakub Antos i Daniel Fryc jako: „NecroFilious” w występie wokalnym.

GALERIA ZDJĘĆ by Lucy :)

Więcej…
 
Spotkanie z rodzicami uczniów biorących udział w Polsko-Niemieckiej Wymianie Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 25 marca 2011 23:06

Spotkanie z rodzicami25 marca 2011r. odbyło się spotkanie  uczniów, którzy brali udział w Polsko-Niemieckiej Wymianie. Na to spotkanie zostali zaproszeni rodzice oraz pani dyrektor Dorota Depa. Uczestnicy wyjazdu zaprezentowali swój pobyt w Niemczech, pokazując zdjęcia i opowiadając o swoich przeżyciach. Niektóre zdjęcia przywołały wspomnienia związane z bardzo zabawnymi sytuacjami. Uczniowie mieli okazję do wspólnego  wspominania tych cudownych dni, a rodzice i pani dyrektor do poznania szczegółów  wyjazdu.  Pani Krystyna Gnat przedstawiła też wstępny program przyjęcia uczniów ze szkoły partnerskiej ze Stadtallendorfu. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i wszyscy wyszli   z niego zadowoleni.

 
VI Podkarpackie Targi Edukacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestnicy   
wtorek, 29 marca 2011 21:13

VI Podkarpackie Targi EdukacyjneW dniu 29 marca 2011r. uczniowie klas trzecich z naszej szkoły wzięli udział w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Rzeszowie na Hali Podpromie. Na targach było wiele szkół wyższych, m. in. WSiZ, Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Krakowski, Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie a nawet szkoły wyższe z północy Polski i z zagranicy,  które oferowały przyszłym absolwentom wiele ofert dalszego kierunku kształcenia. Po za prezentacjami ofert edukacyjnych na rok 2011/2012 odbyło się wiele konkursów, w których, np. w quizie WSiZ-u nasi uczniowie wygrali kubki i koszulki, a w konkursie PSW z Jasła udało nam się wygrać lizaki, smycze i inne upominki. Poza uniwersytetami swoją ofertę prezentowało wiele szkół policealnych.
Z pewnością wielu tegorocznym maturzystom po uczestnictwie w Targach plany na przyszłość skrysytalizowały się.

 
Wizyta w kręgielni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 kwietnia 2011 22:52

Wizyta uczniów SLO w kręgielniW środę 6 kwietnia grupa dziewcząt i chłopców z klas pierwszych pod opieką p Konrada Surowca uczestniczyła w wyjeździe do Rzeszowa, którego celem była wizyta w kręgielni „Galaktyka”. Uczniowie SLO spędzili w niej dwie godziny ucząc się i doskonaląc technikę gry kręgle. Zajęcia w kręgielni były kolejnymi z serii wypadów do ciekawych miejsc związanych z rekreacją i spędzaniem wolnego czasu. Pierwszoklaściści mieli już możliwość uczestniczyć w zajęciach ze strzelectwa i golfa w NTB Active Club, a aerobiku w klubie SPIN, grali w piłkę na krytym boisku ze sztuczną trawą w klubie SPIN, brali udział w laserowym paintballu w LaserArenie oraz pływali kajakami. Wszyscy uczestnicy tych zajęć byli bardzo zadowoleni, a tylko od ich pomysłów i inwencji zależy co ciekawego spotka ich jeszcze w SLO w ramach poznawania ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu.

GALERIA ZDJĘĆ by Lucy :)

 
Paintball - przedmaturalna rozrywka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 09 kwietnia 2011 22:55

Maturzyści SLO - PaintballPrzygotowujący się do egzaminu maturalnego uczniowie SLO nie powinni zapominać o relaksie i wypoczynku, najlepiej aktywnym. W związku z tym 9 kwietnia grupa chętnych uczniów klas III SLO wybrała się razem z p. Konradem Surowcem do miejscowości Czarna na paintballową rozgrywkę. Miejscem „walki” była stara radziecka baza wojskowa. Ruiny domów, opuszczone magazyny czy betonowe bunkry otoczone lasem doskonale nadawały się do uprawiania tego typu aktywności, czyniąc ją bardziej urozmaiconą i ciekawszą.

Więcej…
 
Konkurs o Indeks SLO w Głogowie Małopolskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 kwietnia 2011 21:21

Konkurs o indeks SLOMamy przyjemność po raz drugi zaprosić uczniów klas III gimnazjów do wzięcia udziału w „Konkursie o Indeks Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Młp.”

W tym roku, oprócz upowszechniania i uatrakcyjniania wiedzy ogólnej uczniów, a także integracji środowiska uczniowskiego i nauczycielskiego, chcemy popularyzować e–learning jako formę nowoczesnego nauczania. Dlatego pierwszy etap konkursu opiera się na nauce i rozwiązywaniu testów za pośrednictwem platformy internetowej. Szczegółowy regulamin zamieszczamy

Więcej…
 
Konkurs "Igrzyska Filozoficzne" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Depa   
wtorek, 12 kwietnia 2011 21:27

Konkurs Igrzyska FilozoficzneMamy przyjemność zaprosić uczniów klas maturalnych do Konkursu „Igrzyska Filozoficzne”. Organizatorem konkursu jest Samorząd Studentów Międzywydziałowego Instytutu Filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Młp. Honorowy Patronat nad konkursem objął Burmistrz Głogowa Małopolskiego.
Celem konkursu jest m.in. rozwijanie osobistych zainteresowań uczniów, promowanie osób wykazujących zainteresowanie tematyką filozoficzną oraz stworzenie uczestnikom możliwości do zaprezentowania swojej wiedzy.

Więcej…
 
Maskotki dla dzieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kosiorowska Katarzyna   
środa, 13 kwietnia 2011 22:15

W środę 13 kwietnia 2011r. uczniowie klasy 1b wraz z p. Joanną Baran odwiedzili Miejski Ośrodek pomocy Społecznej w Głogowie Młp. Zanieśliśmy tam maskotki dla dzieci chorych i z ubogich rodzin. Część maskotek przekazaliśmy na ręce pani A. Ginter. Wcześniej reszta zabawek została zawieziona do Podkarpackiego Centrum Słuchu i Mowy w Rzeszowie. Nasza zbiórka była wynikiem uczestnictwa ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Mam Haka Na Raka”. Te oto zabawki pomogą w rehabilitacji małych pacjentów z wadami słuchu lub mowy, umilą im czas oczekiwania na zabiegi, złagodzą stres. Ponadto dzięki nim na buzi niejednego dziecka może zagościć uśmiech.

 
IX Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 15 kwietnia 2011 09:23

IX Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej20 maja 2011 r. w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie Małopolskim odbędzie się IX Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Z piosenką przez Europę". Za pierwsze miejsce we wszystkich kategoriach przewidziany jest bezpłatny kurs wybranego przez laureata języka obcego w Szkole Języków PROMAR. Za zajęcie miejsca drugiego i trzeciego – inne atrakcyjne nagrody.
Każdy artysta oraz jego opiekun otrzyma pamiątkowy dyplom. Zapraszamy!!!

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

 
Sprawni jak żołnierze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 15 kwietnia 2011 21:31

Sprawni jak żołnierze15 kwietnia 2011 r. w Sędziszowie Małopolskim odbyła się 34 edycja zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Wzięły w nim udział: Ewelina Puk, Marta Mazan oraz Sylwia Wilk. Nasze dziewczyny zajęły I miejsce w biegu na orientację, która była jedną z pięciu konkurencji. Pierwszym zadaniem był tor z przeszkodami; koperta, skok z przewrotem przez kozła, tygrysi skok. Następnie rzucały w dal granatem (bez zapłonu) oraz udzielały pierwszej pomocy. Wykazały się umiejętnościami z zakresu: resuscytacji, ocenianiu świadomości poszkodowanego i znajomością pozycji bocznej ustalonej. Największą frajdę sprawiło im strzelanie do celu. Za wygranie jednej z konkurencji licealistki dostały nagrodę książkową.

 
Wyjazd do Wiednia PDF Drukuj Email
Wpisany przez uczniowie   
niedziela, 17 kwietnia 2011 23:10

Wyjazd do WiedniaW dniach 15-17 kwietnia 2011 r. grupa uczniów biorących udział w zajęciach kółka geograficzno-turystycznego uczestniczyła w wycieczce Kraków-Wiedeń.
Zebraliśmy się w piątkowe popołudnie na dworcu w Rzeszowie, skąd wyruszyliśmy pociągiem w pierwszy etap podróży, którym był Kraków. Spędziliśmy tam kilka godzin, które poświęciliśmy na ostatnie przygotowanie przed wyjazdem do Wiednia. Dodatkowo przespacerowaliśmy się tętniącymi wieczornym życiem ulicami Starego Miasta. Punktualnie o północy wsiedliśmy do autokaru i wraz z biurem podróży „Vivaldi Travel” wyjechaliśmy do Wiednia.

GALERIA ZDJĘĆ by Lucy :)

Więcej…
 
Wojewódzki Konkurs Wiedzy Humanistycznej w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 20 kwietnia 2011 22:33

Konkurs FilozoficznyTuż przed wiosenną przerwą świąteczną, 20 kwietnia 2011r., w SLO w Głogowie Młp. odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Humanistycznej pn. „Igrzyska Filozoficzne”. Organizatorami przedsięwzięcia, do którego zaproszono uczniów klas maturalnych, byli: Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Młp. oraz Samorząd Studencki Międzywydziałowego Instytutu Filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego, którego przedstawicielem, a zarazem inicjatorem imprezy i koordynatorem działań był radny Arkadiusz Dworak, reprezentujący również Radę Miejską naszego miasta. Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj.

Więcej…
 
Konkurs na mini komiks z okazji 90 rocznicy urodzin Janka Bytnara "Rudego" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andżelina Sala   
wtorek, 26 kwietnia 2011 08:45

Jakiś czas temu w naszej szkole został ogłoszony konkurs historyczny, którego głównym bohaterem był Jan Bytnar. „Rudy” to postać najlepiej znana jest z książki "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Janek pochodził z Kolbuszowej dlatego Miejski Dom Kultury postanowił rozpowszechnić i uczcić pamięć o zmarłym Polaku, całym sercem oddanym ojczyźnie. Konkurs został podzielony na trzy różne kategorie. Pierwszą była możliwość wykonania piosenki opowiadającej historię Rudego w stylu hiphop. Druga z pewnością ucieszyłaby tych, którzy interesują się informatyką, a mianowicie stworzenie prezentacji multimedialnej. Ostatnia możliwość to wykonanie mini komiksu o naszym bohaterze. Dwie uczennice z naszego liceum zdecydowały się ukazać przebieg akcji pod arsenałem. Wykonały dwie bardzo pracochłonne prace plastyczne, którym udało się zdobyć wyróżnienia. Były to Andżelina Sala (klasa II a) oraz Paulina Wawrzyniak (klasa III b). Konkurencja była bardzo duża, a poziom nadsyłanych prac zszokował samych pomysłodawców. Nauczycielem prowadzącym oraz osobą, która pomagała naszym uczestniczkom była pani Renata Płodzień.
Serdecznie gratulujemy.

 
Zakończenie klas III PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.B.   
piątek, 29 kwietnia 2011 01:00

29 kwietnia 2011 roku uczniowie klas III pożegnali się ze szkołą, w której murach spędzili 3 lata. O godz. 10.45 w kościele parafialnym całe SLO wzięło udział w uroczystej Mszy św. Potem uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście udali się do Domu Kultury w Głogowie Małopolskim, aby obejrzeć program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas II.
Na początku prowadzący akademię przywitali wszystkich zebranych, zwłaszcza byłego dyr. SLO p. Jerzego Komanieckiego, który wygłosił krótkie przemówienie. Potem głos zabrali: p. Dorota Depa - p.o. dyr. SLO, p. Małgorzata Pruchnik - Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Monika Rękosiewicz - Tokarz - wychowawczyni klasy III b, przemawiająca w imieniu wychowawców klas III i pozostałych nauczycieli, Maciej Pastuła - uczeń klasy II i przedstawiciele klas III, którzy podziękowali wszystkim za wspólnie spędzone w SLO lata nauki.

Więcej…
 
Pożegnanie klas trzecich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Kowal IB   
sobota, 30 kwietnia 2011 00:30

Pożegnanie klas trzecichW dniu 29 kwietnia 2011r. w naszej szkole odbyło się pożegnanie klas trzecich. Tego dnia udaliśmy się, wraz z nauczycielami do kościoła, gdzie została odprawiona Msza święta pod przewodnictwem ks. proboszcza Adama Samela. Po nabożeństwie udaliśmy się do Gminnego Domu Kultury, gdzie wysłuchaliśmy przemówień zaproszonych gości. Słowa wsparcia skierował do tegorocznych maturzystów, zastępca burmistrza Głogowa Małopolskiego pan Jerzy Komaniecki oraz pani dyrektor naszej szkoły Dorota Depa. Następnie najlepszym uczniom zostały rozdane świadectwa i inne wyróżnienia.

Więcej…
 
Matura 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.B.   
piątek, 06 maja 2011 20:56

Matura 2011Rozpoczął się egzamin dojrzałości. W dniu 4 maja 2011 roku uczniowie klas III SLO przystąpili do obowiązkowego egzaminu z języka polskiego. 5 maja sprawdzali swoją matematyczną wiedzę, a 6 maja swoje umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim.  Od 9 maja będą zdawali egzaminy pisemne z innych wybranych przedmiotów, m. in.: biologii, geografii, historii, WOS, chemii i przystąpią do części ustnej - z języka polskiego i języków obcych. Wszystkim życzymy powodzenia i uzyskania jak najwyższej liczby punktów.

 
Dzień Otwarty w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.B.   

Już 20 maja 2011 r., w piątek,  w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się Dzień Otwarty!!! Wszyscy, którzy zechcą w tym dniu gościć w naszej szkole będą mogli wziąć udział w ciekawych zajęciach, poznać bazę sportową i dydaktyczną, a także ofertą edukacyjną szkoły, jej nauczycieli i uczniów. Na wszystkich będzie czekać mały poczęstunek.

W ramach zajęć, przygotowanych na ten szczególny dzień, zostaną przeprowadzone warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, zajęcia z sudoku, zajęcia kółka języka angielskiego, niemieckiego, historycznego – tutaj prowadząca zabierze wszystkich w podróż multimedialną przez epoki, ciekawe doświadczenia z chemii i fizyki, zajęcia na fantomie, które pomogą doskonalić umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Zorganizowana zostanie wystawa fotografii, wykonanych przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Chętni będą mogli także  wziąć udział w zajęciach kajakarskich. O 13.00 odbędzie się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, cieszący się niezmiennie wielkim zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że oferta przypadnie wszystkim do gustu i postaramy się by każdy znalazł coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i liczymy na dużą frekwencję.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SLO

 
Konkurs o Indeks SLO - wyniki I etapu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 maja 2011 12:06

Do udziału w drugim etapie konkursu o indeks SLO zapraszamy uczniów posługujących się loginami:
Testowy 04 - blok matematyczno przyrodniczy
Testowy 10 - blok matematyczno przyrodniczy
Testowy 81 - blok matematyczno przyrodniczy
Testowy 83 - blok matematyczno przyrodniczy
Testowy 79 - humanistyczny
Testowy 82 - humanistyczny
Testowy 84 – humanistyczny
Testowy 87 – j. angielski
Testowy  88 – j angielski
Drugi etap konkursu odbędzie się w budynku SLO w Głogowie Małopolskim 13 maja, piątek o godzinie 12.00. Będzie polegał na rozwiązaniu testu wiedzy z zakresu programu nauczania gimnazjum z wybranego przez ucznia w pierwszym etapie bloku tematycznego i odbędzie się 13 maja 2011.

 

 
Konkurs fotograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 12 maja 2011 23:00

 
II etap konkursu Indeks dla gimnazjalisty PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.B.   
piątek, 13 maja 2011 20:36

Dnia 13 maja 2011 r. do naszej szkoły zawitały 2 grupy uczniów gimnazjum: z Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim wraz z opiekunką p. mgr Katarzyną Organiściak oraz Zespołu Szkół w Przewrotnem z opiekunką p. mgr Magdaleną Tajchman. Uczniowie wzięli udział w II etapie konkursu przygotowanego przez nauczycieli SLO pod nazwą Indeks dla gimnazjalisty. I etap miał miejsce na specjalnie przygotowanej do tego celu platformie edukacyjnej - uczniowie rozwiązywali zadania  konkursowe logując się w Internecie. Konkurs obejmował trzy bloki: matematyczno - przyrodniczy, humanistyczny i językowy. Po sprawdzeniu prac z II etapu, uczestnicy dowiedzą się, kto uzyskał najwiekszą liczbę punktów i które miejsce zajął. Podczas rekrutacji laureaci konkursu będą przyjęci do SLO w pierwszej kolejności.

 
Wyniki Konkursu Gimnazjalista Przed Maturą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 maja 2011 22:14

Informujemy, że laureatami Międzyszkolnego Konkursu Gimnazjalista Przed Maturą zostali:
- Marta Białek
- Kamil Kut
- Mateusz Ożóg
Serdecznie gratulujemy!!!
Wręczenie nagród odbędzie się 20 maja 2011 o godz. 13:00 w Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim

 
Szachy - finał wojewódzki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 maja 2011 22:34

Szachy - finał wojewódzki19 maja 2011 r. w Górnie odbył się Finał Indywidualnych Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Szachach. Naszą szkołę reprezentowali Katarzyna Kosiorowska kl.1a, Bartłomiej Zawadzki kl.2b, Artur Urban kl.2a,a opiekę sprawował pan T. Zygo. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim - 9 rund z tempem 10 minut na zawodnika. B. Zawadzki i A. Urban odnieśli po 3 zwycięstwa. K. Kosiorowska wygrała 4 partie i uplasowała się na miejscach 7-13. Dzięki dobrej grze wszyscy troje wypełnili normy na kategorie szachowe; B. Zawadzki i A. Urban na V kategorię a K. Kosiorowska na IV kategorię szachową.

 
Stefanalia 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 maja 2011 11:20

StefanaliaStefanalia – to nowa nazwa Dni Patrona naszej szkoły. Jej autorem jest samorząd uczniowski ubiegłej kadencji. Właśnie w ramach Stefanaliów organizowany jest, przez obecny Samorząd Uczniowski, konkurs fotograficzny dla uczniów, absolwentów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. W poniedziałek, 23.05, o godz. 10.40 w naszej szkole odbędzie się spotkanie z o. Radomiłem, który przybliży nam Społeczną Krucjatę Miłości kard. S. Wyszyńskiego. 26.05 - w czwartek - weźmiemy udział w uroczystej Mszy Św. i złożymy kwiaty pod pomnikiem naszego Patrona wraz z dyrekcją i uczniami Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim, a także zaproszonymi gośćmi . Szkolne Koło Caritas przygotuje z tej okazji niespodziankę dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy do udziału w Stefanaliach wszystkich chętnych.

 
Dzień Otwarty w SLO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lucy   
piątek, 20 maja 2011 21:09

Dzień Otwarty w SLO20 maja 2011 roku Samorządowe Liceum Ogólnokształcące „otworzyło” drzwi dla gimnazjalistów (i nie tylko). Uczniowie przyjeżdżali w grupach zorganizowanych, ale także pojedynczo. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali koła zainteresowań. W klasach można było posłuchać ciekawych wykładów, obejrzeć, a nawet zrobić ciekawe doświadczenia.

GALERIA ZDJĘĆ by Lucy :)

GALERIA ZDJĘĆ by Kate Kos-a

Więcej…
 
Wyniki IX Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Z piosenką przez Europę” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Gnat, Anna Białek   
piątek, 20 maja 2011 23:32

IX Konkurs Piosenki ObcojęzycznejJednym z punktów programu tegorocznych Dni Otwartych w SLO był IX Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Z piosenką przez Europę”. Do rywlizacji przystąpiło 29 uczestników z różnych szkół województwa podkarpackiego m.in.: Hyżnego, Rzeszowa, Głogowa Młp., Bud Głogowskich, Kolbuszowej, Jarosławia, Głogowa Młp. Wykonawcy, uczniowie gimnazjów i szkół średnich, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i lingwistyczne, śpiewając piosenki w języku angielskim, niemieckim i francuskim oraz włoskim i hiszpańskim (poza regulaminowymi kategoriami). Podobnie jak w latach ubiegłych fundatorem nagród w postaci kursów języków obcych była Szkoła Języków i Zarządzania Promar-International: I miejsce – 24-godzinny kurs języka obcego, II miejsce – 20-godzinny kurs, III miejsce – 16-godzinny kurs. Pięcioosobowe jury nagrodziło w tej edycji konkursu rekordową liczbę uczestniów – aż 21 laureatów! Oto szczegółowe wyniki:

Więcej…
 
Dzień Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 maja 2011 18:52

Dzień PatronaDnia 26 maja 2011 r. uczniowie i nauczyciele Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim wraz z uczniami i kadrą pedagogiczną Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim - obie placówki noszą imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego i w tym dniu obchodziły Dzień Patrona - wzięli udział w uroczystej Mszy św., odprawionej w głogowskim kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. Adama Samela. Katecheta SLO ks. Krzysztof Nogaj wygłosił homilię, w trakcie której przypomniał zebranym życie i działalność Patrona, zachęcając jednocześnie do aktywnego naśladowania postawy Prymasa.

Więcej…
 
Dni Głogowa Małopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez uczestniczka   
poniedziałek, 30 maja 2011 00:55

Dni Głogowa MałopolskiegoW dniach 28 i 29 maja w pobliżu stadionu Orlik miało miejsce gminne święto pod nazwą "Dni Głogowa". W pierwszym dniu imprezy swoją obecnością zaszczycił nas zespół Łzy, na czele z nową wokalistką. Koncert rozpoczął się o godzinie 20.30. Przybyło na niego wielu mieszkańców Głogowa Małopolskiego, aż cały stadion był wypełniony po brzegi, ponieważ wszyscy chcieli usłyszeć znany zespół. Grupa muzyczna otrzymała gromkie brawa. Występ każdemu się podobał.

Więcej…
 
SLO w Parku Linowym w Rzeszowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 02 czerwca 2011 17:24

SLO w Parku Linowym2 czerwca kilkoro absolwentów SLO oraz uczniowie klas pierwszych pod opieką p. Konrada Surowca udali się do Parku Linowego „Ekspedycja” znajdującego się w Rzeszowie na popularnych „Olszynkach”. Dla wszystkich uczestników wyjazdu było to pierwsze spotkanie z tego typu atrakcją. Pokonywanie poszczególnych tras parku niosło ze sobą wiele wrażeń i pozytywnych emocji. Młodzież musiała się niejednokrotnie sporo namęczyć aby przejść kolejne odcinki. Największe wrażenie robiły przejazdy tzw „tyrolką” na linach zawieszonych wysoko nad ziemią. Wszyscy uczestnicy wyjazdu uznali go za bardzo udany i z pewnością do parku linowego jeszcze powrócą.

 
Wycieczka do Wrocławia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestnik   
sobota, 11 czerwca 2011 21:57

Wycieczka do WrocławiaW dniach 8-11 czerwca grupa uczniów klas II SLO wraz z nauczycielami p. Anną Bober i p. Konradem Surowcem wzięła udział w wycieczce do Wrocławia. Zebraliśmy się 8 czerwca wieczorem na dworcu PKP w Rzeszowie skąd wyruszyliśmy w ośmiogodzinną podróż pociągiem do stolicy Dolnego Śląska. We Wrocławiu stawiliśmy się 9 czerwca rano i od razu udaliśmy do miejsca naszego zakwaterowania – hostelu „Centrum”. Pierwszym punktem naszego pobytu we Wrocławiu było zwiedzanie i poznanie miasta.

GALERIA ZDJĘĆ by Lucy :)

Więcej…
 
Spotkanie z policjantami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Krzemińska   
środa, 15 czerwca 2011 19:54

Dnia 15 czerwca w naszym liceum gościliśmy naszych sąsiadów, czyli panów policjantów z Komisariatu Policji w Głogowie Małopolskim. Zbliżają się wakacje i policjanci chcieli uświadomić nam, co czeka nas, gdy w zły sposób będziemy wykorzystywać swój wolny czas. Dowiedzieliśmy się naprawdę wielu ciekawych i bardzo pożytecznych rzeczy. Poznaliśmy co nieco prawo i kary, które ewentualnie na nas czekają. Wbrew pozorom to było bardzo sympatyczne spotkanie. Może dzięki temu wielu z nas zastanowi się dwa razy, zanim zrobi coś głupiego.

 
Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 czerwca 2011 20:16

W dniu 16 czerwca 2011 roku, w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie Małopolskim, odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Z naszej szkoły, chęć kandydatury do Młodzieżowej Rady wykazało 8 osób, w tym: Renata Tęcza, Krzysztof Wilczyński, Piotr Jadach, Michał Chłanda, Kacper Lenart, Gabriela Szyszka,Tomasz Rusin oraz Justyna Kowal. Za pośrednictwem głosowania, w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich klas, wybrano troje reprezentantów szkoły. Największą ilość głosów otrzymał Tomasz Rusin. Ponadto, w Młodzieżowej Radzie, będą nas reprezentowali Michał Chłanda i Gabriela Szyszka.

Więcej…
 
Wizyta w TVP Rzeszów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 18 czerwca 2011 21:46

Wizyta w TVPDnia 18 czerwca 2011 r. uczniowie klas pierwszych oraz 2B pod opieką p. Anny Depy i Tadeusza Zygo odwiedzili ośrodek TVP Rzeszów. Uczniowie mieli możliwość poprowadzenia na żywo Aktualności czy zaprezentowania prognozy pogody. Pomagał im w tym dziennikarz Grzegorz Boratyn. W archiwum poznali jak zmieniały się nośniki zapisu nagrań na przestrzeni ostatnich 50 lat. Duże zainteresowanie wzbudził unikalny niemy film z lat trzydziestych.Przedstawiał on bowiem życie mieszkańców miast Kolbuszowa i Raniżów.

 
Mistrzostwa SLO w szachach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 18 czerwca 2011 22:40

Mistrzostwa SLO w szachach18 czerwca 2011 r. odbył się I Turniej Szachowy o Mistrzostwo SLO. Zawodnicy rozegrali 5 rund systemem kołowym w tempie 10 minut na partię dla grającego. Zwycięzcą i mistrzem został Bartłomiej Zawadzki, który pokonał wszystkich przeciwników. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową.

Więcej…
 


Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj450
mod_vvisit_counterWczoraj652
mod_vvisit_counterW tym tygodniu450
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu4431
mod_vvisit_counterW tym miesiącu13789
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu16280
mod_vvisit_counterRazem1114399

Online: 5
Twój IP: 3.235.174.99
,
Lip 26, 2021