Termin: 13 października 2017 @

Termin: 8 października 2017 @

Otrzęsiny klasy pierwszej

Termin: 5 października 2017 @

BohaterON - podsumowanie kampanii.

Termin: 5 października 2017 @

BohaterON - włącz historię!

Termin: 2 października 2017 @

Otrzęsiny klasy pierwszej

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 5 października o godz. 1700 w MGDK odbyły się otrzęsiny klasy pierwszej. Uroczystość ta miała na celu włączyć pierwszaków do grona licealistów oraz zintegrować z pozostałymi uczniami ZSO.

Impreza podzielona była na dwie części: oficjalną oraz nieoficjalną połączoną z dyskoteką. W części oficjalnej odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów, a później pierwszoklasiści – podzieleni na dwie drużyny: ścisłowców i humanistów – mieli za zadanie przejść kilka pełnych humoru konkurencji w programie pt. „Kocham Cię, Szkoło”. Konkurencjami były m.in. głuchy telefon, kalambury, zakazane słowa. W każdej konkurencji uczniowie mieli za zadanie wykazać się znajomością szkoły, ale nie tylko. Jednym z zadań było rozpoznawanie smaków np. takich przysmaków jak krem kasztanowy czy nasiona chia, inne polegało na odgadnięciu polskich hitów muzycznych z lat 80. Każda z drużyn aktywnie uczestniczyła w imprezie, jednak lepsi okazali się tym razem ścisłowcy. Nieważne jednak było zwycięstwo; liczyła się dobra zabawa, zaangażowanie i przyjazna atmosfera. Od godziny 18.00 do 21.00 odbyła się dyskoteka, na której wszyscy bawili się świetnie.

Podczas otrzęsin pierwszaki udowodniły, że są zgraną grupą. Stanowczo można powiedzieć, że to już prawdziwi licealiści.

Magdalena Twardowska