Apel szkolny

Termin: 13 grudnia 2017 @

Zajęcia na strzelnicy

Termin: 28 listopada 2017 @

Ankieta dla uczniów klas III gimnazjum

Termin: 11 grudnia 2017 @

Cybernauci

BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów - polskiego bohater oraz angielskiego ON, czyli włączyć. Angielskie ON dosłownie włącza historię bohatera - film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.

W II edycji tej ogólnopolskiej akcji bierze udział społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp. Akcja potrwa do 2 października. W tym czasie uczniowie i nauczyciele oraz inne zainteresowane osoby będą mogły do wybranych 2 uczestników Powstania Warszawskiego wysłać kartkę z napisanymi osobiście życzeniami, pozdrowieniami, podziękowaniami. Kartki dostarczy i odbierze koordynator akcji na terenie szkoły p. Joanna Baran - Sabik. Informacje na temat kampanii rozpowszechnia gazetka wykonana przez uczniów klasy 3b SLO, znajdująca się na drugim piętrze budynku szkoły. Zapraszamy do udziału w akcji, bo Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek - akcja BohaterON pozwala każdemu z nas na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

/na podstawie inf. dostępnych na stronie www. BohaterON.pl/