Apel szkolny

Termin: 13 grudnia 2017 @

Zajęcia na strzelnicy

Termin: 28 listopada 2017 @

Ankieta dla uczniów klas III gimnazjum

Termin: 11 grudnia 2017 @

2017 dobrystart zakonczenie

Karta zgłoszeniowa [PDF]

Karta zgłoszeniowa [DOCX]

„Dobry START”
PROGRAM WSPIERANIA GIMNAZJALISTÓW PRZED SZKOŁĄ PONADGIMANZJALNĄ

DLACZEGO POWSTAŁ PROGRAM?

• zgodnie z nową podstawą programową w szkole ponadgimnazjalnej nie powtarza się treści z gimnazjum, a jedynie bazuje na wiedzy ucznia, dlatego należy ją dobrze utrwalić, jeszcze przed szkołą ponadgimnazjalną
  • chcemy wesprzeć gimnazjalistów w zdobywaniu wiedzy w czasie wolnym
  • chcemy dać wsparcie rodzicom gimnazjalistów w pomaganiu dzieciom w przygotowaniu do kolejnego etapu kształcenia i rozwijaniu zainteresowań
  • szkoła średnia to zmiana miejsca, nauczycieli oraz rówieśników – warto z taką zmianą oswoić się wcześniej
  • uczniowie już w gimnazjum muszą określić precyzyjnie typ szkoły ponadgimnazjalnej, w której chcą kontynuować naukę, a także profil kształcenia, ponieważ nowa podstawa programowa utrudnia zmianę szkoły, a nawet kierunku kształcenia – chcemy pomóc w określeniu kierunku kształcenia

CELE:

• ugruntowanie wiedzy gimnazjalnej
  • wsparcie przed wejściem do szkoły ponadgimnazjalnej
  • rozwijanie zainteresowań uczniów

ZAŁOŻENIA:

1. Program będzie realizowany od lutego do kwietnia 2017 przez nauczycieli Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Młp.
  2. Preznaczony jest dla uczniów klas II i III gimnazjum.
  3. Zostaną stworzone grupy przedmiotowe:
    • j. polski
    • matematyka
    • j. angielski
    • j niemiecki
    • j. francuski
    • biologia
    • chemia
    • geografia
    • fizyka
    • historia
    • wos
    • informatyka
  4. Grupy liczyć będą max. 15 osób
  5. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu, w wymiarze 1 godziny tygodniowo, w godzinach popołudniowych.
  6. Jeden uczeń może wybrać max. 2 rodzaje zajęć.
  7. Do dnia 30.01.2016 na stronie slo.edu.pl zostanie przedstawiony harmonogram zajęć.
  8. Zapisy prowadzone będą w dniach od 01.02 do 15.02.2017 osobiście, w sekretariacie ZSO lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  9. Karty zgłoszeń dostępne będą na stronie slo.edu.pl. Informacja o programie zostanie przekazana w styczniu uczniom za pośrednictwem nauczycieli i wychowawców oraz rodzicom podczas wywiadówek.
  10. W przypadku dużej ilości chętnych, o zapisie do danej grupy przedmiotowej, będzie decydowała kolejność zgłoszeń.
  11. W dniu 17.02.2017 o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne, podczas którego zostaną podane informacje organizacyjne związane z prowadzeniem zajęć.
  12. Zajęcia rozpoczną się od 20.02.2017 i potrwają do 12.04.2017

Uwaga! Udział w zajęciach nie wiąże się z obowiązkiem kontynuacji nauki w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie Młp.

W razie pytań prosimy o kontakt ze szkołą – tel. 178517707

Dorota Depa