Termin: 13 października 2017 @

Termin: 8 października 2017 @

Otrzęsiny klasy pierwszej

Termin: 5 października 2017 @

BohaterON - podsumowanie kampanii.

Termin: 5 października 2017 @

BohaterON - włącz historię!

Termin: 2 października 2017 @

Festiwal Nauki

Przez dwa dni podczas Festiwalu Nauki, który odbywał się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce, tysiące dzieci i młodzieży mogło poprzez zabawę uczyć się i zgłębiać tajniki różnych dziedzin wiedzy. Wśród nich byli także licealiści i gimnazjaliści z naszej szkoły, którzy 18 września pod opieką pani dyrektor Doroty Depy oraz pani Anny Depy uczestniczyli w pokazach i wykładach.

W programie pikniku naukowego znalazły się interesujące wykłady, eksperymenty chemiczne i fizyczne, symulatory lotu, łamigłówki matematyczne oraz strefa edukacyjno-rozrywkowa, gdzie można było w ciekawy sposób dowiedzieć się m.in., dlaczego samolot lata, skąd biorą się kolory, czy świetliki potrzebują prądu, żeby świecić, a także zobaczyć roboty, drony, modele samolotów, łaziki marsjańskie, technologie kosmiczne i planetarium. Fascynującym doświadczeniem były dla uczniów pokazy związane z robotyką i technologią kosmiczną, połączone z prezentacjami nowoczesnych, zaawansowanych robotów w ramach Rover Challenge Workshop. Festiwal udowodnił, że zagadnienia, które dla wielu osób mogą wydawać się bardzo trudne, można przedstawić w zrozumiałej i interesującej formie.