Wydarzenia

Apel szkolny

Termin: 13 grudnia 2017 @

Zajęcia na strzelnicy

Termin: 28 listopada 2017 @

Ankieta dla uczniów klas III gimnazjum

Termin: 11 grudnia 2017 @

Gimnazjaliśći na tropach smoka

GIMNAZJALIŚCI NA TROPACH SMOKA

Któż z nas nie słyszał o smokach? Słyszeli chyba wszyscy… Nie każdy jednak miał okazję zobaczyć takiego potwora i poznać go z bliska.

Całą prawdę o smokach, a właściwie o jednym – wawelskim – poznali uczniowie klasy II GD podczas spotkania z Markiem Sikorskim, historykiem sztuki, doktorem nauk humanistycznych, autorem wielu książek naukowych, nie tylko o smokach.

Prelekcja odbyła się 15 września br. w czytelni Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Głogowie Młp., gdzie młodzież udała się na zaproszenie dyrektora Roberta Borkowskiego. Podczas swojego wystąpienia prelegent obalił kilka mitów dotyczących największej atrakcji turystycznej Krakowa. Wystąpienie, bogato ilustrowane zdjęciami, obrazami i grafikami oraz anegdotami przywoływanymi przez prowadzącego, mocno zainteresowało słuchaczy, którzy ku swojemu zaskoczeniu dowiedzieli się, że tak naprawdę w grodzie Kraka żadnego smoka …nie było! (A przynajmniej takiego, którego wyobrażenie oferują sklepy z pamiątkami).

Można śmiało stwierdzić, że od piątkowego spotkania żaden smok nam nie straszny, ponieważ dysponujemy „Dyplomem pogromcy smoków”.